Ana sayfa Haber Essential Phone tamir edilemezlik testinden tam puan aldı

Essential Phone tamir edilemezlik testinden tam puan aldı

0

Andy Rubin”in Essential Phone adlı telefonu, gerek tasarımı gerekse sağlamlığı açısından takdir toplamıştı. Bununla birlikte cihazı açmak tam bir sorun. Velev ki açsanız dahi, iç aksamına ulaşmanız da imkansız olacak.

iFixit ekibi telefonu açmak için bir kutu “Super Cold” marka sprey kullanmak zorunda kalmış. Açma işlemi esnasında telefon kırılmış. üstelik açtıktan sonra tamir için herhangi bir iç donanıma ulaşmak ise tam anlamıyla imkansız.

İşte bu yüzden iFixit cihazın tamir edilebilirlik notunu 10 üzerinden 1 olarak belirledi. Bu bağlamda yine iFixit”ten oldukça düşük not alan HTC One ile ortak noktası var Essential”ın. Zira HTC One”ı açmak da neredeyse imkansız.

Aslına bakarsanız Essential” da bugüne kadar telefonunun tamirinin kolay olduğuna dair bir söylemde bulunmamıştı. Kaldı ki telefonun tasarımını göz önünde bulundurursak, tamir edilebilirliğinin zor oluşu da sürpriz olmasa gerek.

Açılması zor olan telefonuna mukabil firmanın kendisi oldukça açık bir politika izliyor. Stok android kullanan  firma, aynı zamanda logosuz bir tasarım düzenleyerek telefonun asıl sahibinin kişiye ait olduğu gerçeğine atıfta bulunuyor. Ama yine de firmanın bu açıklık politikası, işinize yaramayacak zira profesyoneller dahi telefonu açmakta zorlanacaklar gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here