Ana sayfa Haber Essential Phone’da büyük fiyat indirimi

Essential Phone’da büyük fiyat indirimi

0

Android”in mucidi, eski Google çalışanı Andy Rubin, Mayıs ayında duyurduğu neredeyse kenarlıksız, selfie kamerası çevresinde kıvrılan ekranlı, gayet ince, güçlü ve modüler telefonu “Essential Phone”u tanıttığında, piyasalarda dalgalanmalara neden olmuştu.

Fakat telefon, ilk aşamadan bu yana çeşitli sorunlarla karşı karşıya geldi. çıkış tarihi ertelendi, nihayet dağıtımına başlandığında bazı kullanıcılar kameradan şikayetçi oldular. Bu sorunlar, Samsung Galaxy S8 fiyatlarında bir telefon için pek iyiye işaret etmiyordu.

Fakat artık telefonun fiyatı 500$”a indirildi. Daha önce telefonu satın almış olanlar ise 200$ değerinde “Arkadaşlar&Aile Kodu” alarak, Essential 360 kamerasını alabilecek, ya da başka bir Essential Phone alımında kullanabilecekler.

Bu denli yüksek oranda bir fiyat indiriminin yegane nedeni, satışların oldukça düşük miktarda gerçekleşmiş olması. Essential yaptığı açıklamada, pazarlamaya yatırım yapmaktansa, telefonun fiyatını daha makul seviyeye çekmeye karar verdiğini söylüyor.

Bu fiyata Essential Phone tam anlamıyla kelepir. özgün tasarımı, titanyum gövdesi ve tepede bulunan çentikler gibi özelliklerin yanında, kamerayla ilgili bir çok sorun da yapılan yazılım güncellemeleriyle giderilmiş durumda.

Sahip olduğu özelliklerle amiral gemisi modeller arasında yer almaya hak kazanan telefonu Türkiye”de kullanmak, şimdilik mümkün değil. Fakat Andy Rubin, bir süre sonra dünya çapında dağıtıma başlanacağını da söylemişti. Umarız kısa zaman içerisinde ülkemize de gelir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here