Ana sayfa Donanım Essential’ın 360 derece kamerasına dair izlenimler

Essential’ın 360 derece kamerasına dair izlenimler

0

Bu anlamda ilk olma özelliği taşıyan kamera, telefonun arka yüzünde yer alan küçük bir bölüme, mıknatısla tutturuluyor. Canlı çekimler yapabilen Essential, görüntüleri kompakt bir cihazla çekme imkanı sunuyor. Mevcut 360 kameralara oranla çok daha küçük bir boyutta olan cihaz, her yere götürülebilecek cinsten.

ön siparişi verilen kameralar, yakın bir tarihte tüketicilere gönderilecek. Bizim de kamerayı test etme şansımız oldu. Boyut itibarıyla çanta ya da cebe kolaylıkla sığabilen kamera, Essential marka telefonun arka bölümünün üst tarafında ayrılan küçük bir kızağa oturuyor. Bununla birlikte arka yüzde mevcut olan mıknatıs, kameranın düşmesine engel olurken, rahatça çıkarılıp takılmasına imkan veriyor.

Arka bölüme takıldığında otomatik olarak çekim moduna geçen 360 dereceli kamera, çıkarıldığında ise çekim modundan çıkıyor.

Uygulama devreye girdiğinde otomatik olarak fotoğraf çekimi modunda işlem yapıyor. Hemen yanında bulunan kırmızı renk daireye tıkladığınızda ise, video çekimleri yapabiliyorsunuz. Yaptığınız çekimleri değerlendirmek için parmağınızla çektiğiniz resimleri sağa sola çevirebiliyor, canlı ön görünüm modunda izleyebiliyorsunuz. Bu şekilde çekim yapmadan önce çekeceğiniz şeyin neye benzeyeceğine dair bir ön fikir edinmiş oluyorsunuz.

Video çekimi için de ön görüntüleme özelliği mevcut. Görüntüleri 210 derecelik mevcut iki adet kamera ile canlı olarak bir araya getiren bu kamera, çekilen şeyin anlık olarak izlenmesine de olanak sağlıyor.

Sonuç itibariyle Essential”ın 50$ fiyat biçtiği kamera, diğer büyük ölçekli ve çok daha pahalı cihazlara oranla oldukça makul bir seviyede. Son olarak şunu da belirtelim: Telefonda aynı zamanda ısı yönetiminde kullanılan küçük bir de fan mevcut. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here