Ana sayfa İnternet Eski Microsoft çalışanı hapse girdi!

Eski Microsoft çalışanı hapse girdi!

0

Gerek mobil gerek diğer alanlardaki başarılarıyla adından sözettiredursun, Microsoft; kayıp 1 milyon dolarına kavuştu! Nasıl mı? Detaylar içeride!
 

Microsoft için gün fırtınalı başladı. Randal Ray Seal adındaki firmanın eski muhasebecilerinden biri, hakkında açılan kara para aklama davasında firmadan kendi hesabına para aktardığını itiraf etti. 1990’lı yılların başlarında Microsoft ile iş anlaşması bulunan bir firmada işe başlayan Seal, ilerleyen yıllarda Microsoft’un Redmond ofisinde tam zamanlı işe başlamıştı. 2004 yılında Seal ile yollarını ayıran Microsoft, ne var ki kayıp bir milyon doların nerede olduğunu uzun süre bulamamıştı.
 
Microsoft
54 yaşındaki Randal Ray Seal’in, 2010 yılında kara para aklama suçundan dolayı gördüğü davada beraat isteğinde bulunmasıyla birlikte kayıp paralar da ortaya çıktı. Mahkemeye yazdığı mektupta “Aynı hatayı bir daha yapamayacağım” dedi ve Microsoft’un kayıp 1 milyon dolarının kendisi tarafından yine kendi hesabına aktarıldığını itiraf etti. Mahkeme, Seal’in firmanın hesaplarından kendi hesabına 1.1 milyon dolar para aktardığını itiraf etmesiyle birlikte, bu sabah itibariyle kararını açıkladı. Karara göre Seal, 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve kayıp parayı Microsoft’a geri ödemek zorunda bırakıldı. Randal Ray Seal de bu sabah itibariyle federal mahkemenin yolunu tuttu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here