Ana sayfa Haber Eski Mesajlar Facebook Kullanıcılarına Geri Dönüyor

Eski Mesajlar Facebook Kullanıcılarına Geri Dönüyor

0

Yaptığımız yazışmalarda genellikle; eskiyi görmek pek de mutlu etmez. Facebook ise, kullanıcılarının bu en temel haklarını hiçe saymaya devam ediyor. Bir Facebook sözcüsü;“Bazı insanlar Facebook.com’da daha eski mesajları görüyor. Sorunun farkındayız ve mümkün olan en kısa zamanda çözmek için aktif olarak çalışıyoruz. ”dedi. Problemin tam olarak ne zaman giderileceği konusunda kimse net bir fikre sahip değil.

Facebook Daha Önce de Böyle Bir Sorun Yaratmıştı

Bu, böyle bir şeyin kaza olarak meydana geldiği ilk sefer değil. 2015 yılında Facebook; The Day This Day geri arama özelliğini kullanan insanlar için acı veren anıları yeniden ortaya çıkarmaya başladı.

 

 

Bu problemin temel kaynağı daha çok algoritmalarla ilgili. Facebook algoritmaları; eski mesajları yeni kutlamalar olarak algılıyor. Böylece tüm eski mesajlar da yeniden gönderiliyor.

Başkalarının acı veren anılarla uğraştığını bilmek; Facebook’un çok sayıda çevrimiçi kimlikten ve kişisel hayatımızın detaylarından sorumlu olduğunu ve bu verilerin yönetiminin bu yıl sürekli eleştirilere maruz kalacağının iyi bir hatırlatıcısıdır. Peki sizce Facebook bu konuda ne tür önlemler almalı. Yorumlarınızı heyecanla bekliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here