Ana sayfa Haber Eski Apple Kalemleri Yeni iPad Pro İle Uyumlu Olmayacak

Eski Apple Kalemleri Yeni iPad Pro İle Uyumlu Olmayacak

0

Apple ürünleri; yapılan son güncellemeler ile birlikte, hem sistem açısından hem de ek ekipmanlar açısından son derece uyumsuz hale geldi. Piyasada büyük bir başarı elde eden iPad Pro ürünleri, normal şartlarda tüm iPad kalemleri ile uyumluydu.

Apple, kendi web sitesinden duyurduğu haber ile birlikte; birinci nesil Apple kalemlerin artık yeni tabletlerle uyumlu olmadığını gösterdi. Bunun daha çok şarj portunun uyumsuzluğu gibi bir nedenden kaynaklandığı belirtiliyor.

Yeni iPad Pro’yu Yükseltmeyi Düşünenler Ne Yapmalı ?

 

Güncellemeler ile birlikte eski Apple pencil ürünlerini, geliştirilmiş iPad Pro modellerinde de kullanma imkanınız bulunmuyor. Bu nedenle hem standart iPad Pro, hem de yükseltilmiş iPad Pro kullanıcıları; yeni ve güncel bir kalemi almak zorunda. 129 $ gibi bir fiyattan satılan yeni kalemler, güncelleme ile birlikte bir miktar daha pahalı konuma yaklaştı.

Çizim uygulamasında kalemleri ikiye katlayarak jest kontrolleri almanız da bir miktar daha maliyet oluşmasına neden olacaktır.

Eğer çevrimiçi sipariş verirseniz, sizlere ücretsiz bir lazer gravürü de gönderiliyor. Apple, son dönemlerde yaptığı bu değişiklikleri nedeniyle hedef tahtasına oturtulmaya başlandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here