Ana sayfa Haber Eset Nod32 Antivirus”un ve Eset Smart Security”nin 9 nesil yazılımları

Eset Nod32 Antivirus”un ve Eset Smart Security”nin 9 nesil yazılımları

0

Eset, bankacılık konusunda ve diğer sektörel konusunda oluşturduğu kaygılara göre geliştirdikleri yeni nesil siber güvenlik yazılımlarını İstanbul’daki organizasyonlarında tanıttılar. Ayrıca Eset, yazılım indirilme oranlarını ve kullanım oranlarını da açıkladı.

  Bilgisayar sistemlerini artan dijital saldırılara karşı koruyacak ESET NOD32 Antivirus ve ESET Smart Security ürünlerinin 9″uncu sürümleri, İstanbul Salt Galata”da yapılan basın toplantısıyla duyuruldu. Yeni sürümler, dijital sistemleri hedef alan virüs, truva atı, solucan, rootkit, botnet, oltalama teknikleri, casus yazılımlar ve şifre-fidye programları gibi kötü amaçlı yazılımlara karşı yeni teknolojiler ve geliştirilmiş algılama metotlarıyla mücadele ediyor. Programlar, ESET”in bildik az kaynak tüketimiyle bilgisayarları yormadan güvenlik sağlarken, Microsoft”un yeni işletim sistemi Windows 10 ile tamamen uyumlu.
    Bankacılık ve ödeme Sistemleri Koruması  ESET güvenlik ürünleri, kullanıcılarını her türlü dijital tehdide karşı farklı seviyelerde çok katmanlı bir yaklaşımla koruyor. Son dönemde siber suçluların artan şekilde bankacılık ve finans bilgileri ile işlemleri hedef alan zararlı yazılımlara odaklandığını belirleyen ESET, bu tarz saldırıları engellemeye yönelik yeni bir modül geliştirdi. ESET Smart Security 9 programında yer alan bu modül, “Bankacılık ve ödeme Sistemleri Koruması” olarak tanımlandı. 
   Bu özellik, kullanıcılar internet bankacılığı için ilgili sayfayı ziyaret ettiklerinde doğru sayfayı algılıyor ve finansal işlemlerin güvenli ortamda yapıldığını doğruluyor. Online  bankacılık ve ödeme-alışveriş siteleri tarayıcıya giriliyor ve otomatik algılamaya izin veren dinamik URL veri tabanı ile karşılaştırılıyor. Böylece ilgili sitenin sahte olup olmadığı sorgulanıyor. Bankacılık ve ödeme Sistemleri Koruması ayrıca keylogger yani klavye okuyucusu tarzı zararlı yazılımlardan da koruyor. 

   

Güvenlik kaygısı pek çok kişiyi engelliyor  ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu”ya göre “İnternet bankacılığı ve online alışveriş, hem dünyada hem de ülkemizde büyümekle birlikte, finansal işlem yapabilecek yetişkin kullanıcıların en az %30″u güvenlik kaygısı nedeniyle parasal online işlemlerden uzak duruyor”.* Akkoyunlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kullanıcıların kaygıları ve siber suçluların tehditleri ışığında tasarlanıp geliştirilen “Bankacılık ve ödeme Sistemleri Koruması”, finansal işlemler ya da para transferleri yapılırken, en gelişmiş seviyede güvenlik sağlamaya odaklanıyor. Bu özellik, kullanıcılardaki güvenlik kaygılarını gidererek, internetin sağladığı özgürlüğü kullanabilmelerini hedefliyor. ESET bunu, 25 yıllık global tecrübe ve dünya çapına yayılmış milyonlarca kullanıcıya hizmet vermenin birikimiyle yapıyor.” 
 

Yeni sürümlerde geliştirilmiş özellikleriyle yer alan Botnet Koruması, zararlı trafiği bloke eden yeni bir algılama modeline sahip. Bilgisayarın uzaktan ele geçirilmesinden ve kötü amaçlı kullanılmasından koruyor. ESET güvenlik yazılımlarının öne çıkan bir başka özelliği olan Exploit Blocker yani İstismar önleyici ise internet tarayıcısı, PDF okuyucusu, e-posta uygulamaları ya da Microsoft Office bileşenleri gibi sıklıkla istismara uğrayan uygulamalara yönelik saldırılarda kullanıcıyı koruyor. İstismar önleyici, sistem açıklarından kaynaklanan herhangi şüpheli bir davranış karşısında koruma süreçlerini devamlı uyanık tutuyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here