Ana sayfa Ürün İnceleme ESET Internet Security inceleme

ESET Internet Security inceleme

0
En İyi Antivirüs Programı 2020
En İyi Antivirüs Programı 2020

Antivirüs, genellikle güvenlik duvarı, ebeveyn kontrolü ve spam filtrelemesi ile birlikte önemli bileşenler. ESET Internet Security bunlara ek olarak, cihaz kontrolü, web kamerası koruması ve çevrimiçi bankacılık için tarayıcı korumasını da sunuyor. Burada incelenen 2018 Sürüme, bilgisayarınızın firmware”inin  zararlı yazılımlara karşı taranması ve akıllı ev izleyicisi de eklenmiş. Eskiden yalnızca ESET’in mega paketinde mevcut olan hırsızlığa karşı bileşen, şimdi giriş seviyesi paketi ile de geliyor.

Bu setin geniş ana penceresinin temel yapısı ESET’in tek başına çalışan antivirüs yazılımı ile aynı. Şirketin mavi gözlü siborg maskotu ve büyük bir durum göstergesi ekrana hâkim. Soldaki menü özelliklere ve ayarlara erişim sağlıyor. Alttaki üç mavi düğme paneli önemli özelliklere erişmenizi sağlıyor. Virüsten koruma yazılımında bu düğmeler bir antivirüs taraması başlatıyor, güncellemeleri kontrol ediyor ve çevrimiçi ESET hesabınıza bağlanıyor. Set, son iki işlemi güvenli bankacılık tarayıcısı ve ağ analizcisi ile değiştirmiş.

Herkesin ebeveyn kontrolüne veya hırsızlığa karşı  korumaya ihtiyacı olmaz, o nedenle ESET”in bunları default olarak yapılandırmaması iyi olmuş. Bu ek araçları ayarlamanız için özel bir ekran var.

 
En İyi Antivirüs Programı 2020
En İyi Antivirüs Programı 2020

Paylaşılan özellikler
Bu set, ESET NOD32 Antivirus‘de bulunan güçlü antivirüs korumasına dayanıyor. Bu yeni sürümde ESET, bir UEFI (Unified Extensible Firmware Interface / Birleşik Genişletilebilir Firmware Arayüzü) tarayıcısını içeriyor. UEFI, modern bilgisayarların eski BIOS yerine firmware için kullandıkları şey. PC”nizin firmware”ine bulaşan bir kötü kod  bulmadıkça onu pek görmezsiniz. Bir HIPS (Host Intrusion Prevention System), işletim sisteminiz veya uygulamalardaki açık noktaları kullanan saldırıları engellemeyi hedefliyor.

Cihaz Kontrolü sistemi, ortalama bir evden çok, iş ortamına daha uygun. Kart okuyucuları, görüntüleme cihazları ve Bluetooth cihazlarının yanı sıra daha geleneksel harici sürücüler de dahil olmak üzere çok çeşitli cihazların kullanımını kontrol edebiliyor. örneğin, tüm USB sürücülerini yasaklayabilir, ancak belirli bir USB sürücüye izin verebilirsiniz. Ebeveynler, mesela çocuklarını nerden geldiği belli olmayan USB sürücülerden korumak için Cihaz Kontrolünü kullanabilirler.

Her iki ürünün de güvenlikle ilgili etkileyici bir araçlar sayfası var; bazıları kendi kullanımınız için ve bazıları teknik destek servisi tarafından kullanım için daha uygun. En önemlisi, PC’nizin durumunu anlık görüntüleyen ve bir anlık görüntüden diğerine ne değiştiğini gösterme yeteneğini de içeren SysInpector’dur. Kesinlikle bunu çalıştırın ve ihtiyacınız olması halinde bir temel anlık görüntüyü kaydedin.

 
En İyi Antivirüs Programı 2020
En İyi Antivirüs Programı 2020

Basit güvenlik duvarı
Dışarıdan gelen saldırıları engellemenin önemsiz tarafı, yerel programlar tarafından Internet bağlantınızın kötüye kullanılmasını engellemesidir. Default Otomatik modunda, ESET’in güvenlik duvarı gerçekten program denetimi yapmıyor. Tek yaptığı, tüm giden ağ trafiğine izin vermek ve istenmeyen gelen bağlantıları engellemek.

Etkileşimli moda geçerseniz, Internet erişimini deneyen bilinmeyen programları aktif olarak izliyor. Birini saptadığında, bağlantıya izin verip vermemesini isteyip istemediğinizi soruyor. Default olarak, her bağlantı girişiminde sormaya devam ediyor, ancak programı sonlandırana kadar seçiminizi hatırlaması için ayarlayabilirsiniz veya kalıcı olarak hatırlaması için bir kural oluşturabilirsiniz.

Gerçekten baş döndürücü bir görünüm için altındaki Ayrıntılar bağlantısını tıklayın. Artık uygulamanın denediği URL’yi ve bağlantı noktasını görebilirsiniz. Yalnızca güvenlik duvarı derecesine sahip olanlar, Gelişmiş Seçenekler’i tıklayarak bir sonraki adıma geçmelidir. Bunu yapmanız, çok ayrıntılı bir güvenlik duvarı kuralı oluşturmanıza izin verir. Ama gerçekten, yapmayın.

Gerçekte, ESET’in pop-up’ları biraz sıkıcı. Ebeveyn denetimi gerektirdiği için ayarları korumak amacıyla bir şifre belirlediyseniz, bir güvenlik duvarı kuralı oluşturmak için o şifreyi girmeniz gerekiyor. Ayrıca, her zaman bir Kullanıcı Hesabı Kontrolü penceresine yanıt vermeniz gerekiyor.

Fiyatı: 188 TL 1 kullanıcı/1 yıl

Artıları:
•    İyi bir virüsten koruma sonucu
•    Geliştirilmiş ev ağı tarayıcısı
•    Yeni hırsızlığa karşı bileşen
•    Zararlı yazılımlar için firmware”i tarıyor
•    Web kamerası kontrolü

Eksileri:
•    Cihaz Kontrolü çoğu kullanıcı için karmaşık

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here