Ana sayfa Haber Erken kodlayan erken yol alır: Microsoft-Mediamarkt programında 7-12 yaş grubuna kodlama eğitimi...

Erken kodlayan erken yol alır: Microsoft-Mediamarkt programında 7-12 yaş grubuna kodlama eğitimi sağlandı

0

Daha önce de duyurduğumuz gibi, Media Markt ve Microsoft Türkiye, çocukların hayal güçlerini zenginleştirmek için başlattığı kodlama eğitimi projesini hayata geçirdi. Birçok ülkede ilköğretim müfredatında yer almaya başlayan kodlama eğitimi için eğitmenler, Media Markt Viaport, Bayrampaşa Forum, ümraniye ve Marmara Forum mağazalarında çocuklarla bir araya geldi. Eğitim, 4 günde 7-12 yaş arasındaki toplam 129 çocuğun katılımıyla ücretsiz olarak gerçekleştirildi.

Kodlama eğitimi kapsamında çocuklar, severek oynadıkları Minecraft oyununun kodlamasını öğrenerek kendi Minecraft dünyalarını yaratma fırsatı yakalıyor. öğrenirken bir yandan da hayal güçlerini geliştiren çocuklar eğitim sırasında oldukça keyifli vakit geçirdiklerini ifade ettiler. Eğitim sayesinde kendilerine yeni bir dünya yaratma imkanı bulan çocuklar aynı zamanda birlikte çalışmanın ve öğrenmenin farklı boyutlarını da yaşadılar.

“Microsoft olarak “erken kodlayan yol alır” yaklaşımı ile çocukların programlama ve analitik düşünme yeteneklerinin geliştirilmesini amaçlayan bu tarz projelere destek olmaya devam ediyoruz” diyen Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, sözlerine şöyle devam etti: “Dijital çağın gereksinimlerini göz önüne alarak, hem öğrenciler hem de eğitmenleri teknolojik bilgi ve becerilerle donatmak için çalışıyoruz.Bu bağlamda biz de öğrencilerin ilgisini oyun tabanlı uygulamalar ve yeni eğitim teknolojileri geliştiriyoruz. Minecraft oyunlaştırma ile öğreten, öğrenciyi merkez alan yeni bir teknoloji. Dünyaya öncülük eden Finlandiya, İngiltere ve Güney Kore gibi pek çok eğitim modelinde hızlıca müfredata alındığı ve dijital sınıflarımızda kullanılmaya başlandığı gözlemlediğimiz bu teknolojimizi, 1 Kasım itibariyle Türkiye”ye de getirdik. Media Markt ile yaptığımız işbirliği ile çocukların kodlama eğitimine ilk adımlarını atmasını sağladık. Bu alandaki çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here