Ana sayfa Haber Erkekler kendi fotoğrafını kadınlardan daha çok çekiyor

Erkekler kendi fotoğrafını kadınlardan daha çok çekiyor

0

Samsung‘un, İngiltere”de gerçekleştirdiği araştırma* sonuçları, kullanıcıların fotoğraf ve fotoğraf paylaşım trendlerine yönelik önemli ipuçları sunuyor. Araştırma, kullanıcıların cep telefonu tercihlerini belirlerken, fotoğraf çekme özelliğini en üst sıraya yerleştirdiğini ortaya koydu.
 

 

Araştırmaya katılanların yüzde 41″i havalı ve sosyal etkinliklere katıldıklarını arkadaşlarına ve ailelerine anlatmaktan hoşlandığını söylerken, yüzde 19″u da paylaştıkları içeriğin “beğenilmesi”, “paylaşılması” ya da “retweet edilmesi” gibi sosyal etki yaratması halinde bundan hoşlandıklarını kabul ediyor. “Selfie” kelimesinin Oxford İngilizce Sözlüğü”nün* “yılın sözcüğü” uygulaması için oy aldığı göz önüne alındığında, ankete katılanların yüzde 13″ünün kendilerinin iyi göründüğünü düşündükleri fotoğrafları paylaşmaktan hoşlandıklarını söylemeleri şaşırtıcı değil. Erkeklerin yüzde 17″si bunu yaptığını kabul ederken, kadınlarda bu oran yüzde 10.
 

Kadınların yüzde 57″si çektikleri fotoğrafı anında paylaşıyor, erkeklerde bu oran yüzde 45

Araştırmaya katılanların yalnızca yüzde 26″sı cihazlarını sadece arkadaş ve ailelerini aramak için kullandıklarını kabul ediyor. Katılımcıların yüzde 52″si arkadaş ve aileleriyle içerik paylaşmak için akıllı telefonlarından çektikleri fotoğrafları anında sosyal medya profillerine yüklediklerini ifade ediyor. Bu eğilim, kadınlarda daha yaygın. Kadınların yüzde 57″si çektikleri fotoğrafı anında paylaştıklarını söylerken, erkeklerde bu oran yüzde 45.
 

Kullanıcıların yüzde 35″i “mükemmel fotoğraf” için önemli bir anı kaçırıyor

Tüketicilerin akıllı telefonlarında görmekten hoşlandıkları özellikler arasında zoom özelliğine sahip objektif (yüzde 55) ve amacı ne olursa olsun mükemmel bir fotoğraf çekmelerine yardımcı olan farklı kamera modları (yüzde 33) yer alıyor. Katılımcıların üçte birinden fazlası (yüzde 35), mükemmel bir kare yakalama telaşıyla hayatlarındaki çok önemli bir anı kaçırdıklarını belirtirken, yüzde 25″lik bir bölümü konserdeyken, yüzde 24Araştırma, 2.000 kişilik bir örneklem amsung Electronics Co., Ltd adına OnePollü kaliteye sahipoptik zoom lensi, Wi-Fi bağlantı “ü düğündeyken, yüzde 32’si tatildeyken ve yüzde 15’i de bir spor karşılaşması izlerken telefonlarının kamerasının daha iyi olmadığı için hayıflandıklarını belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here