Ana sayfa Haber Ericsson”dan mobil iletişim yenilikleri

Ericsson”dan mobil iletişim yenilikleri

0

Barcelona’da göz dolduran Ericsson bombayı patlattı

Ericsson Barselona”da düzenlenen GSMA Mobil Dünya Kongresi”nde, mobil iletişim teknolojileri alanındaki yeniliklerini duyurdu. Ericsson”un, ev ortamında TV ve diğer medya cihazlarını kontrol etmeye yarayan yeni IPTV Remote cihazı ve her çeşit cep telefonuna yönelik geliştiren uygulama mağazası, kongrede hem telekom operatörlerinden hem de son kullanıcılardan büyük ilgi gördü.

Ericsson”un yeni uygulama mağazası ile operatörlerin gelirleri artıyor
Ericsson Barcelona’da ilk olarak, eStore mobil uygulamalar mağazasını duyurdu. eStore mobil uygulamalar mağazasında, her tür cep telefonuna indirilebilen 30.000 uygulama yer alıyor. Son kullanıcılar ve mobil operatörlerden büyük ilgi gören mağazadaki uygulamaların bir kısmı ücretsizken, bir kısmı ise bedel karşılığında kullanıma sunuluyor.

IPTV Remote ile internete bağlı tüm cihazlar kontrol altında
Ericsson”un teknolojik liderliğini ortaya koyan buluşlarından biri olan IPTV Remote cihazı, kullanıcıların evlerinde internet üzerinden videolarını, televizyonu, kişisel bilgisayarlarını ve cep telefonlarını tek bir noktadan kontrol etmelerini sağlıyor. Gelişmiş özelliklere sahip olan cihaz, içerik görüntüleme, program rehberinde gezinme, internette sörf yapma ve TV”deki yayını kapatmadan arkadaşlarla sohbet etmeyi sağlayan ikinci bir ekran daha sunuyor. Dahası cihaz, Wi-Fi bağlantının olduğu ortamlarda taşınabilir televizyon olarak da kullanılabiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here