Ana sayfa Haber Ericsson, 2. çeyrekte satışları artırdı

Ericsson, 2. çeyrekte satışları artırdı

0

Ericsson, yılın ikinci çeyreğinde satışlarını %9 arttırdı

• Ericsson”un satışları yıllık bazda %1 artarken, önceki üç aylık döneme göre %9 artışla iyi bir performans gösterdi.

• CDMA ekipman satışlarındaki beklentilere uygun düşüşün yanı sıra çin ve Rusya’daki satışların zayıflaması nedeniyle Network satışları yıllık bazda azaldı.

• Global Servis ve Destek çözümleri geçen yılın aynı dönemine ve önceki çeyreğe göre güçlü bir performans sergiledi.

• Bu üç aylık dönemde de, kapsama alanı projelerinin, kapasite projelerine göre daha fazla paya sahip olduğu temel iş bileşimi devam etti. önümüzdeki kısa vadede de bu şekilde devam edilmesi beklenmektedir. Avrupa’daki network modernizasyon projelerinin kâr marjlarına olumsuz etkisinin, 2012 sonunda kademeli olarak düşüşe geçmeye başlayacağı tahmin edilmektedir.

• Operasyonel nakit akışı, özellikle işletme sermayesinin geç faturalamalar nedeniyle yüksek olmasının olumsuz etkisiyle, -1,4 milyar İsveç kronu olarak gerçekleşti.

• Net kâr 1,2 milyar İsveç kronu ile geçen yılın aynı dönemindeki 3,2 milyar İsveç kronuna göre düşüş kaydederken, bu düşüşte Network faaliyetlerindeki düşük kârlılık ve ST-Ericsson’da artan zarar etkili oldu.

• Seyreltilmiş (diluted) hisse başına kazanç 0,34 İsveç kronu (0,96). IFRS dışı hesaplanan hisse başına kazanç 0,78 İsveç kronu (1,60).
 


 
Ericsson Başkanı ve CEO”su Hans Vestberg’in Yorumları
Ericsson Başkanı ve CEO’su Hans Vestberg”in ikinci çeyrek sonuçlarıyla ilgili yorumu: “Bu çeyrekte Global Hizmetler ve Destek çözümlerine talep güçlüydü ancak Network satışları geçen yılın aynı dönemine göre düştü ve bunun temel sebepleri CDMA ekipman satışlarında beklenen düşüşün gerçekleşmesinin yanı sıra çin’de azalan ekonomik faaliyetler ve bu kapsamda GSM satışlarının zayıflaması ve Rusya’da 3G satışlarının azalmasıydı”.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here