Ana sayfa Donanım Epson’ın Yeni EcoTank Mono Yazıcı Ailesi

Epson’ın Yeni EcoTank Mono Yazıcı Ailesi

0

Epson’un piyasaya kazandırdığı mürekkep tankı sistemli yazıcılardaki ürün yelpazesi, EcoTank Mono serisi ile daha da genişliyor. Bu yeni seride toplamda 8 yeni model yer alıyor.

Kullanıcılara düşük baskı maliyeti, enerji tasarrufu ve dayanıklılık sunan bu yeni seri özellikle siyah beyaz baskıya gereksinim duyan kurumlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilecek. Mürekkep tanklı yazıcının yaratıcısı olan Epson firması bu yeni ürün serisi dahilinde kullanıcılara; tek işlevli, çok işlevli ve hepsi bir arada olmak üzere üç farklı ürün gamı sunuyor.

Firmanın ilk lansmanından bugüne kadar geçen süre içerisinde dünya çapında 30 milyonun üzerinde Epson mürekkep tanklı yazıcı satışı gerçekleşti.

Sadece baskı özelliği bulunan M1100, M1120, M1140 ve M1170; 3’ü 1 arada olan M2140 ve M2170, 4’ü bir arada M3140 ve M3170 modelleri ile yeni Epson serisi, lazer yazıcılara göre sayfa başı baskı maliyetinde yüzde 90’a varan oranda tasarruf sağlıyor. Yazıcılar ile beraber gelen ilk mürekkep şişeleriyle beraber toplamda 11 bin sayfaya kadar mono baskı almanız mümkün. 

Yeni serideki geniş ürün yelpazesi dahilinde kullanıcılar; çift taraflı baskı, Otomatik Belge Besleyici, 150 sayfa veya 250 sayfalık tepsi ve ayrıca USB, Wi-Fi ve Ethernet gibi farklı bağlantı çözümleri sunan farklı modellerle ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Özellikle ofisler gibi yoğun çalışma ortamları için uygun olan bu yeni yazıcı serisi, sarf malzemesi değişikliklerini en aza indirirken, kullanıcılara 20 ppm’ye varan yüksek hızda bir baskı hızı da sunmayı başarıyor.

Yazıcıların önünde konumlandırılan tanklar vasıtasıyla kullanıcıların mürekkep seviyesi takibi de oldukça kolay bir hale geliyor. Inkjet teknolojisinde büyük bir çığır açan Epson, bu yeni serisinde de muadil lazer yazıcılara oranla yüzde 95’e varan enerji tasarrufu sağlıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here