Ana sayfa Haber Epson yazılımlarını siz geliştirin : Epson Developer

Epson yazılımlarını siz geliştirin : Epson Developer

0

Günlük kullanıma yönelik yazıcıların yanısıra ev, iş yeri ve okul projektörleri üretimleri,tekstil boyaları ve tekstil baskı makineleri üretiminde olan Epson, 3. taraf geliştiricilere de Epson Developer programı ile birlikte destek vermeye, teknoloji üretmeye davet etmeye devam ediyor. Dr. Seuss’un da kitaplarında belirttiği gibi, “unless someone like you cares a whole awful lot, nothing is going to get better. It’s not” ifadesine tamı tamına uyan bir programdan söz ediyoruz. Geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde yazılım konusu tam zamanlı çalışan bilgisayar mühendislerinin firmaları için geliştirilen teknolojilerle kısıtlı kalmasıyla birlikte gündemde artık insiyatif alma, kod paylaşma, kullanıcı-firma alışverişi bulunuyor. Biraz kullanıcı şikayetlerini aza indirgemek, biraz da kullanıcının ürettiği teknolojinin satışının ve yayımının daha kolay olması nedeniyle firmalar artık 3. taraf geliştiricilerine ve haliyle developer programlarına daha fazla önem veriyorlar artık. 

Mevcut Windows 10 kullanıcılarla birlikte geliştiriliyor, bilindiği gibi Apple’ın iOS ve OS X platformları da bu şekilde, siz ürettiğiniz teknolojileri satın almaya başlıyorsunuz artık. Bunun gibi platformlardan biraz daha farklı Epson’ın developer programı. Bir Epson Developer programı kişisiyseniz aslında bilgisayar teknolojilerinin temel aldığı teknolojinin geliştiriciliğini yapıyorsunuz demektir. Dijital devrimden hemen önce, biliniyor ki baskı aletlerinin ve baskı sistemlerinin çalışma prensipleri PC’lere uyarlandı ve günümüz PC çözümleri oluştu. özet olarak baskı sistemleri olmasaydı PC’ler olmazdı.

Epson Developer ile neler yapacaksınız?

Geliştiricilik oldukça geniş anlamlar bulunduran bir vazife. Tarihte öncelikle sıradan yazılım geliştiriciliği yapıp ardından Formula 1 yarışlarındaki teknolojiler için yazılım geliştirip ekonomik olarak ve manevi olarak rahat eden kişiler teknolojinin tarihinde yatıyor. Bunu bir basamak olarak görebilirsiniz veya bir teknoloji üretiminin parçası olarak görebilirsiniz, mesele zaten üretimin bir parçası olmak.

Epson Developer ile, mevcut konumda CD ve DVD yazıcı grupları, LabelWorks, BT200 Moverio‘nun aralarında bulunduğu teknoloji yelpazesinin yazılım gelişimini üstleniyorsunuz. 

Editörün notu: Yazılım konusunda kader bir şekilde size gülüyorsa, kendinize güveniniz varsa bu konularda maddi düşünceler bir kenara bırakılmalı. Geçtiğimiz yıllarda ABD’li bir yazılımcı uzaktan kontrol edilebilen bir robot kolu icad etti ve bunun patentini almaktansa robotun yazılım altyapısını internette paylaştı. 1 yılın ardından NASA’da robot geliştiriciliği üzerine çalışmalarına başladı, halen NASA’da robotlar üzerinde çalışıyor.

Kaynak: Epsondevelopers.com

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here