Ana sayfa Haber Epson WorkForce WF-C5790 ile Pedal Çevirerek Bile Çıktı Alabilirsiniz

Epson WorkForce WF-C5790 ile Pedal Çevirerek Bile Çıktı Alabilirsiniz

Epson yaptığı bisiklet deneyiyle WorkForce Serisi kurumsal yazıcılarıyla sağladığı enerji tasarrufunu ispatladı.

0
Epson Bisiklet Deneyi

Epson’ un WorkForce Serisi yazıcıları çevre dostu oluşuyla da dikkat çekiyor. Inkjet teknolojisinin lazere göre yarattığı olumlu katkılar Epson’un gerçekleştirdiği bisiklet deneyiyle canlı olarak ispatlandı. Epson yazıcılar ilk çıktı için ısınma ihtiyacı duymadığından hem çok süratli hem de enerji tasarruflu. Epson’un üzerine özel bir mekanizma yerleştirdiği normal bir şehir bisikletinde sunulan deney gösteriyor ki, ortalama hızla pedal çevirerek sadece 15 saniye gibi bir sürede renkli çıktı almak mümkün.  

Epson WF-C5790 ile bisiklet deneyi

Epson WF-C5790 ile bisiklet deneyi

Bisiklet deneyinde Epson WF-C5790 kullanıldı. Karşılaştırılabilir lazerlere göre hem renkli (5,3 saniye) hem de mono (4,8 saniye) baskılarda sınıfının en hızlı İlk Sayfa Çıkış Süresini (FPOT) ve ayrıca 24ipm ile en yüksek tarama hızını sunan model, sarf malzemesi değiştirmeden 10.000 sayfa siyah ve 5.000 sayfa renkli baskı sağlıyor. Ayrıca bu segmentte 330 sayfa ile en büyük standart kağıt kapasitesine de sahip. Opsiyonel kağıt kasedi ile kağıt hacmini 830 sayfaya çıkarmak mümkün. 

Epson kurumsal inkjet yazıcılar, muadil lazerlere göre yüzde 94 oranında daha az atık üretirken, yüzde 96 oranında da daha az enerji harcıyor. Epson WorkForce Serisinde 28 adet model bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here