Ana sayfa Haber Epson”un kurumsal yazıcılarında yüzde 96″ya varan enerji tasarrufundan bahsediliyor

Epson”un kurumsal yazıcılarında yüzde 96″ya varan enerji tasarrufundan bahsediliyor

0

Epson”un kurumsal baskı çözümleri odaklı yazıcılarına yenileri eklendi. Yakın dönemde Türkiye”de satışa çıkan, kapasite ve maliyet avantajında devrim yaratan WorkForce Pro RIPS (Replaceable Ink Pack System) serisine ek olarak gelen WorkForce Pro 6000 ve 8000 serileri de kurumların baskı ihtiyaçlarına yönelik ileri seviye çözümler sunabiliyor.
Bağımsız araştırma şirketi BLI (Buyers Laboratory LLC)”nın son verilerine göre lazer yerine Epson WorkForce Pro inkjet yazıcı kullanan kurumların yüzde 82″ye kadar enerji tasarrufu sağladığını belirten Epson Orta-Doğu Avrupa ve Balkanlar”dan Sorumlu İş çözümleri Yöneticisi Renato Vincenti; “Ayrıca çevresel etkiler göz önüne alındığında yüzde 94″e varan oranda daha az atık avantajı sunuyoruz. BLI”nın araştırma verilerine göre lazer yerine inkjet teknolojisinin kullanılmasıyla sadece Avrupa”da yılda 55.2 milyon euro tasarruf sağlamak mümkün” dedi. 
Sadece Batı Avrupa”da işletmelerin lazer yerine Epson inkjet yazıcı kullanması durumunda ortaya çıkan veriler oldukça dikkat çekici. 
%94″e kadar daha az atık 
%96″ya varan enerji tasarrufu    
%92″ye varan daha az CO2 salımı     
0 Ozon Gazı 
Orijinal mürekkep tankı sistemli yazıcıların yaratıcısı Epson”un “mürekkep poşeti” kullandığı WorkForce Pro RIPS (Replaceable Ink Pack System) serisi ise ilk alımda gelen mürekkep paketleriyle tek seferde 75.000 sayfaya kadar baskı kapasitesiyle oldukça iddialı. WF-R5190DTW, WF-R5690DTWF, WF-R8590DTWF ve WF-R8590 D3TWFC olmak üzere toplam dört modelden oluşan serinin modelleri yazdırma esnasında sadece 30W elektrik tüketimine sahip. Ayrıca RIPS serisi yazıcılarda ilk sayfa çıkışı ortalama 7 saniye sürüyor. Tüm modellerin ortak özellikleri Wi-Fi & Gigabit ağ bağlantısı, direct print teknolojisiyle Wi-Fi & Akıllı telefon uygulamalarından doğrudan baskı ve 600x600dpi çözünürlük gibi detaylı özellikleri var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here