Ana sayfa Donanım Epson Stylus Photo R285

Epson Stylus Photo R285

0

Hız ve yüksek kalite bir arada

Dijital fotoğraf makinelerinin her yaş ve donanımdan kullanıcılar için sunduğu teknoloji geliştikçe, fotoğraf yazıcılarının önü de oldukça açıldı. özellikle ev kullanıcılarının kendi çektikleri dijital fotoğraflardan ev ortamında çıktı alabilmelerini sağlayan fotoğraf yazıcılar, bu her geçen gün gelişen sektörün baş tacı oldu. Sektörün dev isimlerinden Epson da, yeni ve üstün teknolojisiyle amatör ve profesyonellerin tercihi olacak R285 ile fotoğraf tutkunlarını sevindirecek bir ürün tasarlamış. Bu ayki inceleme sayfalarımızın tek yazıcı konuğu olan R285, mini fotoğraf yazıcılarına alışmış olan masamıza ağırlığını koydu ve modern görünümü, kolay kurulumu ve hızı ile beğenimizi kazandı.

Testimize öncelikle kurulum aşamasından başlayalım. Pek çok yazıcının kutu içeriğinde USB kablosu bulunmadığı için, işe USB kablomuzu aramakla başladık. Kolay kurulum broşürü sayesinde 5 dakika içinde yazıcımızın kutusunu açtık, 6 renk Claria Photographic mürekkep teknolojisine sahip kartuşumuzu yükledik, programı bilgisayarımıza kurduk ve fotoğraf basmaya hazır hale getirdik. Epson Easy Print programı ile adım adım yönlendirilerek ilk fotoğraf baskımızı aldığımızda fotoğraf kalitesinin yüksekliği beğenimizi kazandı. Burada biraz yazıcımızın özelliklerinden bahsedelim dilerseniz.

 

 

Epson Stylus Photo R285, yüksek çözünürlük, 6 renk ve dye-based mürekkep teknolojisi ile son model dijital SLR veya mega-pixel kameralarınız için iyi bir yol arkadaşı. Epson”ın profesyonel fotoğraf yazıcılarında olduğu gibi, Stylus Photo R285″te de bulunan Micro Piezo™ yazıcı başlığı, yüksek hızla çalışan mekanizması sayesinde baskı hızının da artmasını sağlıyor. Yüksek kaliteli fotoğrafları 27 saniyede, taslakları 12 saniyede ve A4 boyutundaki dökümanları 37 ppm gibi bir sürede basan R285, CD ve DVD üzerine baskıya da uygun olup kullanıcılarına dijital albüm olanağı sunuyor. 9.99 Euro kartuş fiyatıyla, uygun fiyat avantajı sunan Stylus Photo R285 kullanıcılarına bu anlamda da kolaylık sağlıyor. Epson Claria Mürekkep teknolojisiyle basılmış fotoğraflar laboratuarda işlem görenlerden çok daha kaliteli görünüp, daha uzun süre saklanabiliyor. Epson Stylus Pro ile basılan fotoğrafları çerçevede 98, albümde ise 200 yıl saklanabiliyor. Epson PhotoEnhance teknolojisi sayesinde de skin tones, landscapes ve skylines modunu otomatik olarak kullanabilecek, renk ve kontrast ayarlarını yapabileceksiniz. Gece çekimi modundaki görüntülere parlaklık verme özelliğine de sahip olan R285, gölgeli çıkan objelerin rengini de uyumlu hale getirecek.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here