Ana sayfa Haber Epson Perfection V800 piyasada!

Epson Perfection V800 piyasada!

0

 

çözünürlük seçenekleri, her kaynaktan tarama yapabilme, yüksek kalitede fotoğraf sunabilme yeteneklerine sahip Epson Perfection V800, ısınma süresi gerektirmeksizin, hızlı ve yüksek kaliteli sonuçlara yol açmak için yeni geliştirilen film tutucular barındırıyor. Film veya fotoğraflardaki toz, çizik gibi kaliteyi azaltan etkenler yok edilerek içeriklerin kalitesine kalite katılıyor.

Epson’ın henüz tanıttığı V800, yansıtmalı fotoğraf taramalarında 4800 dpi’a kadar tarama yapabilirken, ek olarak yeni film tutucuları kullanarak 6400 dpi’lı optimum lensi otomatik olarak seçebilen ve çift lensli bir altyapı sistemine sahip. 

Bahsedilen yeni nesil film tutucular sayesinde 35 mm film şeritleri ve slaytları, orta formatlardaki ve 4×5 inç geniş formatlardaki filmleri oldukça hassas odaklanma ile tarabilme fırsatı sunuluyor. Bununla birlikte, doğrudan tarayıcı camının üzerine yerleştirildiği zaman 8×10 inç’e kadar standart olmayan film formatlarını da destekleyecek altyapıya sahip.

 

Firmanın kullandığı Digital ICE teknolojisi, otomatik düzeltme ve doğru tonlama teknolojileri sayesinde fotoğrafların orijinalliğini kaybetmeden kalitesinden ödün vermeyecek. Digital ICE teknolojisi; fotoğrafların ilk halinden kalite kaybetmemesi ve “yeni” haline döndürmek için filmlerdeki ve fotoğraflardaki toz, saç, çizik ve parmak izi gibi problemleri otomatik olarak yok ediyor. 4.0 DMax optik yoğunluk desteği ile beraber  her ton aralığını tespit edip, ayrıntıları daha etkili bir şekilde ortaya çıkartır.

Son olarak, Epson’ın ReadyScan isimini verdiği, tarayıcı hızlandıran teknolojisi, ısınma süresi bir saniyeden daha kısa olan bir LED ışık kaynağına sahip. Bu teknolojiyle, tarama işlemleri oldukça çabuk bir şekilde başlatılabilir. Ek olarak bahsedilen LED ışık, elektirik faturalarının da şişmesini engelleyecek. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here