Ana sayfa Haber Epson”ın akıllı gözlüğü Moverio BT-200 Türkiye”de

Epson”ın akıllı gözlüğü Moverio BT-200 Türkiye”de

0

 

VR, veya artırılmış gerçeklik adı verilen terim temel alınarak oluşturulan Epson Moverio BT-200‘ün dahili kamerası, jiroskopu, GPS donanımı ve diğer gerekli sensörler, yazılımıyla hareketlerinizi ve çevrenizdekileri anlamasına imkan vererek benzerleri Oculus Rift, Project Morpheus gibi projelerden daha farklı bir deneyim sunacak. Android tabanlı çalışabilen Moverio BT-200, geniş bir yazılımcı kitlesi tarafından desteklenen Moverio Apps Market’te bulunan birçok uygulamayla erişim olanağı saylayacak.

Moverio BT-200′ün ana hedefi son kullanıcıdan öte sektörlere “özel” çözümler sunabilmek. Yazıcı ve projektör segmentlerinde tanındıklarını ancak giderek yükselen bir değer haline gelen giyilebilir teknolojiler alanında da birçok çözüm sunduklarını belirtti Epson Türkiye Müdürü Sevil Kanat. Moverio BT-200″de ana hedefimiz entertainment olarak sektörde yer eden, daha eğlence ve günlük odaklı kullanımdan ziyade sektörlere özel çözümler sunmak. GFDS ve HANGAARLAB gibi Türkiye”nin önde gelen yazılım firmalarıyla gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri ile Moverio BT-200“ün ana kullanımında hedefimiz sağlıktan eğitime, turizmden güvenliğe sektörlere özel çözümlerde yer almak” ifadelerini de cümlelerine ekledi.

Moverio BT-200, yurtdışında birçok farklı sektörde ciddi bir kullanım alanına sahip halihazırda. Bünyesindeki yazılımlarla güvenlik sistemleri, mimarlık, sağlık ve endüstri gibi sektörlerin yanısıra eğitim, simülasyon gibi çözümlerde de kullanılıyor. Epson‘a göre Moverio BT-200‘ün kullanım alanı sınırsız. Sadece nerede kullanlacağına yönelik uygun bir yazılımı var edip gözlüğe entegre etmek yeterki.

Mayıs ayı itibariyle de savunma sanayii sektörüne daha geniş kapsamlı olarak sunuluyor. 360 derece görüntüleme oranıyla, zırhlı kara araçlarında kullanılmaya başlandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here