Ana sayfa Haber Epson ile interaktif eğitim

Epson ile interaktif eğitim

0

İkinci nesil”ultra-short-throw” projektör modelleri EB-485Wi ve EB-475Wi”yi eğitim kurumlarının kullanımına sunan Epson, daha interaktif çözümler geliştirdi

İnteraktif ultra-short-throw projektörlerini geçtiğimiz yıl eğitim sektörüne kazandıran Epson, bu yıl da ikinci nesil modelleri ile yeniden gündemde… Sektör çalışanları ve kullanıcılardan alınan yorumlar ile geliştirilen özellikler arasında yer alan duyarlı interaktif kalemler ve PC-bağımsız bağlantı olanakları sınıfta öğrenimi daha ilgi çekici hale getiriyor. İnteraktif özelliği ile ön plana çıkan EB-485Wi ve EB-475Wi projektörleri, iki interaktif kalemle birlikte sunuluyor. Bu kalemler, öğretmen ve öğrencinin aynı anda yazabilmesini ve ortak bir şekilde ilerlemelerini sağlıyor. Oldukça duyarlı ve kolay kullanıma sahip bu kalemler, hafif olmalarının yanı sıra, “hover” adı verilen denetleme sistemi sayesinde projeksiyon cihazı ile yüzey bağlantısının otomatik olarak kontrol edilebilmesini sağlıyor.
 
Epson EB-485Wi ve EB-475Wi projektörleri popüler tüm bilgisayar yazılım markaları ile uyumlu çalışiyor, buna ek olarak PC-bağımsız çalışma ve anında notlandırabilme (instant annotation) özellikleri de bulunuyor. Bu yeni cihazlarla çalışan bir öğretmen, PC”ye bağlı olmadan da, herhangi bir tahtayı interaktif hale getirebiliyor. DVD oynatıcısına bağlı olduğunda ise imaj ve fotoğraflara not ve açıklamalar ekleyebiliyor. EB-485Wi ve EB-475Wi projeksiyon cihazları, masaüstü ve cam yüzeyli masa altı da dahil olmak üzere, sınıf içerisinde dört farklı pozisyonda asılabiliyor ve konumlandırılabiliyor. Geniş proje imajlarını çok kısa mesafeden, gölgeyi minimize ederek yansıtabiliyor. EB-475Wi, 2,600 ansilümen; EB-485Wi ise 3,100 ansilümen ile mükemmel bir parlaklık sunuyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here