Epson’dan ev sineması ve oyuna yönelik çözümler

Video Görüntüleme Ürünleri Satış Yöneticisi Mustafa Akmaz ile projeksiyon çözümlerini konuştuk.

Epson’un ev sineması ve oyuna yönelik birçok projektör modeli var. Özellikle bu alana yönelik olarak Epson projeksiyon teknolojisinin farkı nedir?

Epson’un projeksiyon çözümlerinde CLO adını verdiğimiz Eşit Oranlı Beyaz ve Renkli Işık Çıkışı teknolojisi mevcut. Bu teknoloji sayesinde bizim modellerimiz muadillerine göre 3 kata kadar daha canlı renkler sunuyor. Renkli ve beyaz görüntülerde de eşit derecede parlaklık söz konusu. Bu oldukça fark yaratan bir teknoloji.  35.000:1’ den 1.000.000:1’e kadar yüksek derecede kontrast oranı sunuyoruz ki bu özellik renkler arasındaki zıtlığı arttırarak daha temiz ve keskin görüntüler demek. Diğer önemli bir konu 3LCD teknolojisi.

3LCD teknolojisi RGB renkleri tek çarktan ya da tek panelden değil 3 ayrı panelden geçirerek elde ettiği için görüntülerin tepkime hızı diğer teknolojilere göre daha çabuktur. Kare Enterpolasyon teknolojisi sayesinde de film ya da oyun sırasında kullanıcıya takılmayan görüntüler sunar ve ses ile görüntü eş zamanlı ilerler.

Projeksiyon çözümlerinde kullanıcılar açısından fark yaratan bir diğer önemli konu ise lamba ömrü elbette ve Epson olarak bu konuda da iddialıyız. Uzun ömürlü ve uygun maliyetli yeni nesil E-TORL lamba teknolojisini rakamla örneklendirmemiz gerekirse mesela  TW5350 modelimizle ekonomik modda ger gün 105 dakikalık bir film izlemeniz halinde ürünün lamba ömrü 11 yıl.

Tüm Home Cinema ürünlerimizde standart olarak sunulan 3D özelliği bulunmakta ancak esas farkı yaratan 3D active shutter gözlüklerimizin 3D görselde 480Hz olmasıdır ki bu muadillere göre yaklaşık 2 kat hız demek. Yani daha sık aralıklarla görüntü yenilenir ve kullanıcıya daha rahat bir seyir imkanı sunar.

Epson Home Cinema modellerimizde 3 faklı Wifi teknolojisi kullanmaktayız bunlar  TW9200W ve TW6600W modelinde dahili  Wifi Transmitter özelliği, TW5350 modelinde dahili Wifi LAN ve Miracast (WİDİ) özelliğidir. Bu özellikler kullanıcıya akıllı cep telefonu, tablet ve PC’den kablosuz veri aktarımı sağlar ki ürünler ile  birlikte dahili olarak bu özelliği sunan tek markayız.


-          Ev sineması sistemi kurmak isteyenler nelere dikkat etmeli?

Öncelikle  kullanıcı amacını doğru belirlemeli ve ona göre ürün seçimi yapmalı. Çözünürlük, kontrast oranı ve ansilumen değerlerinin önceliklerini seçmeli, evde karanlık oda sinema içinse yüksek kontrast, yüksek çözünürlük önceliği olmalı, gündüz de film izlemek isterse ansilumen de yüksek tercih edilmeli, oyun içinse kare enterpolasyon özelliği olan, yüksek ansilumenli, taşınabilir modeller tercih edilebilir.


-          Kullanıcıların en önem verdiği konuların başında görüntü kalitesi geliyor sanıyoruz. Lamba ömrü de ürün seçiminde oldukça önemli bir kriter gibi? Tüketicinin ilgi odağında hangi konular ve özellikler var?

Kullanıcılar artık daha yüksek kalite ve daha ucuz lamba maliyeti  olan ürünler tercih ediyor. Bu doğrultuda Epson olarak  Türkiye’de satılan tüm Home Cinema ürünlerimizin en düşük  çözünürlüğünü 1920x1080p FULL HD  olarak yeniledik ki bu da kullanıcılara en yüksek kaliteyi sunuyor.

Diğer bir istekte Düşük Tüketim Maliyetleri. Home Cinema ürünlerimizde lamba ömürlerini arttırırken maliyetlerini de düşürdük, bu da kullanıcıların daha ucuza daha çok eğlenmesi anlamına geliyor.

Etiketler: epson epson-projektor epson-sinema
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam