Ana sayfa Haber Epson çözüm odaklı yeni üretim alanı için 27 milyon TL ayırdı

Epson çözüm odaklı yeni üretim alanı için 27 milyon TL ayırdı

0

 

 

Japonya Shiojiri”de yer alan Epson Hirooka Ofis yapılanmasına ek olarak 49 bin metrekarelik bir alana yayılacak yeni tesis tamamen inkjet yazıcı kafası üretimi üzerine odaklanacak ve üretim kapasitesinin mevcudun üç katına çıkmasını sağlayacak.

20 milyar Japon yeni (27 milyon TL) tutarındaki yatırımın Epson“un 2020″ye yönelik Ar-Ge ve üretim hedefleri paralelinde yapıldığı açıklandı. 2016 yazında inşaatına başlanacak yeni tesiste üretime 2018″in ilk çeyreğinde geçilmesi hedefleniyor.

Ekonominin neredeyse dakikalarla değiştiği ve stabilitenin giderek azaldığı günümüzde esas çıkış noktasının üretim olduğuna inandıklarına değinen Epson Türkiye Müdürü Sevil Kanat; “Epson olarak sürekli yeni teknolojiler yaratmaya hedefiyle AR&GE”ye ve üretime odaklı bir kurumuz. Bu sayede de birçok alanda teknoloji lideriyiz diyebiliriz. üretim olmadan büyüme ve ekonomiye katma değer sağlamanın mümkün olmadığına inanıyoruz.

Ana iş kollarımızdan biri olan yazıcı sektörüne baktığımızda inkjet teknolojisinin lazerin önüne geçtiği ve yükselişine devam edeceği çok net. Biz bunu çok önceden gördük ve Epson patentli Micro Piezo baskı kafası teknolojisine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bağımsız araştırma şirketi BLI (Buyers Laboratory LLC)”nın son verilerine göre lazer yerine inkjet teknolojisinin kullanılmasıyla sadece Avrupa”da yılda 55.2 milyon euro tasarruf sağlamak mümkün. Konunun rakamlarla ispatı da bu yöndedir” dedi. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here