Ana sayfa Oyun Epic Games Store PC ve Mac için kullanıma sunuldu – Android desteği...

Epic Games Store PC ve Mac için kullanıma sunuldu – Android desteği yolda

0
epic games store

Unreal Tournament, Gears of War ve Fortnite gibi oyunların yapımcısı Epic Games, kendi çevrimiçi oyun mağazasınıaçtığına dair açıklama yaptı. Epic Games Store sadece Epic’in değil isteyen her geliştiricinin oyunlarına yer verecek.

İlgili Haber: Fortnite artık 200 milyondan fazla oyuncuya sahip

Valve’den Steam ya da EA’da Origin ile farklı olmayan bu Epic Games Store, geliştiricilerden önerilen başlıklara sahip olacak. Fark ise Epic firmasının satılanlardan aldığı komisyon tarafında.

Diğer platformlar tüm satışlardan aldığı %30’luk komisyon yüzünden ünlü olmuştu ve sırf bunun yükünden kurtulmak isteyen çok sayında oyun geliştiricisi mağazalara hiç giriş yapmamıştı. Bu mağazalardaki komisyonlar sadece oyunların satın alımından değil oyun için alışverişlerdeki harcamalarda da geçerli durumda. Epic Games bu komisyondan kaçan geliştiricilerden sonuncusu ve Fortnite bildiğiniz üzere Android için Google Play’de değil firmanın kendi web sayfasında indirmeye açılmıştı.

İlgili Haber: Nintendo Switch Çevrimiçi Servisi 18 Eylül’de çalışmaya başlayacak

Epic Games Store ile birlikte firma geliştiricilerden sadece %12’lik bir kesinti yapıyor ve onlara %88 bırakıyor. Eğer geliştirici oyununu Unreal Engine 4 ile (Epic Games lisanslı yazılımı) ortaya çıkardıysa, bu %12 üzerine ek bir komisyon da alınmayacak.

Yeni mağaza geliştiricilere bazı özellikler sunacak. Bunlar arasında ilk dikkat çekeni bir haber akışı desteğiyle geliştiricilerin müşterileriyle iletişime geçebilmelerini sağlamak. Bir diğer yenilik ise üreticilerin Twitch ve YouTube yayıncılarıyla anlaşmalar yaparak bu kişilerin yayınlarından yönlendirdikleri her kullanıcı için %5’lik gelir paylaşımı yapması. Bu paylaşım oyunun satışa sunulduğu tarihten itibaren 24 ay süreyle devam edecek.

Tüm bunlar dışında Epic ek olarak oyun geliştiricilerine kendi sayfalarını verecek ve bu sayfalarda mağaza tarafından yerleştirilmiş herhangi bir reklam olmayacak. Oyun aramalarında bile paralı reklam içeren sonuçlar kullanıcılara sunulmayacak. Epic’in bu mağazası sadece kendi oyun motoru Unreal Engine kullanan içeriklere değil, herkese açık olacak.

Epic, 6 Aralık’ta gerçekleşecek The Game Awards etkinliğinde tüm detayları paylaşacak.


Aracı: GSMArena
Kaynak: Unreal Engine

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here