Ana sayfa Haber Epic Games Rekor Bir Gelir Sağladı

Epic Games Rekor Bir Gelir Sağladı

0

Oyun alanında en iyi kuruluşlardan (bazılarına göre en iyisi) bir tanesinin de Epic Games olduğunu söyleyebiliriz. Elbetteki kuruluşun bu baş döndüren başarısı rastgele olmadı. Epic Games , 2018’de bir teknolojiyi kullanan herhangi bir şirket kadar iyi bir yıl geçirdi.

Epic Games 2018 Geliri Beklenenden Yüksek Oldu

Fortnite dünyanın en popüler oyunu haline geldi ve şirketin değerini 15 milyar dolara çıkardı. Ancak şirketin de para biriktirmesine yardımcı oldu. Epic; Fortnite’in devam eden başarısı ile bu yıl 3 milyar dolar kar elde etti.

1991 yılında kurulan Epic; 125 milyon oyuncuya sahip olan hit vuruşu için gelir rakamları vermedi. Ancak bu yeni kar dönüm noktası; diğer verilerle birleştiğinde, şirketin sonuç olarak gördüğü başarının fikirlerini verdi. Şirket stratejisinde altı yıl önce yapılan öngörülü bir değişiklik bu başarının elde edilmesini sağladı.

İndirilme rekorları kıran sohbet uygulaması WeChat ve kendi başına üretken bir oyun firması olan China’s Tencent; Epic’in işinde  % 40’lık bir hisseye karşılık 330 milyon dolar ödeyerek 2012’de Epic’in işindeki ilk dış yatırımcı oldu.

Epic Games CEO’su Tim Sweeney Tencent’in şu sözleri son derece çarpıcı; “İşin yaklaşımının önemli ölçüde değiştirilmesi gerektiğinin farkına vardık. Sektördeki en iyi oyunlardan bazılarını büyük perakende sürümlerinden ziyade zaman içinde canlı oyunlar olarak inşa edilip işletildiğini görüyoruz. 

Epic’in sektördeki ideal rolünün bunu yönlendirmek olduğunu kabul ettik ve Xbox’a odaklanan oldukça dar bir konsol geliştiricisi olmaya, çok platformlu bir oyun geliştiricisi ve kendi kendine yayıncı olmaya ve daha büyük ölçekte bağımsız olmaya başladık.”

Epic Games daha uzun zamanlar oyun sektöründe liderler arasındaki yerini sürdürecek gibi görünüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here