Ana sayfa Haber Epic Games, Paragon”u kapatıyor!

Epic Games, Paragon”u kapatıyor!

0

Epic Games’in Paragon isimli free to play MOBA oyununun sıkıntılı günler geçirdiğini belirtmesinin üzerinden sadece bir hafta geçti. Fakat, Epic Games bugün yaptığı duyuru ile Paragon’un Nisan ayında tamamen kapatılacağını belirtti.  Paragon ekibi, “Paragon’a her şeyini veren oyuncularımıza gerçekten minnettarız. Oyunu bir yerlere taşımak için bir çok tutkulu fikir elde ettik. Dikkatli inceleme sonrasında ise oyunun yeterli oyuncuya sahip olan bir MOBA olamayacağına karar verdik.” açıklamasında bulundu.

Epic Games, Paragon’u kapatıyor

Epic Games, bu kapanışı olduğu kadar dürüst bir şekilde halletmek istiyor. Bu yüzden, tüm platformlardaki Paragon oyuncuları oyun içerisinde yaptığı bütün alışverişlerden geri ödeme alabilecek. Bu saygı duyulacak bir davranış. Geçtiğimiz aylarda kapatılan Marvel Heroes oyununda PC oyuncularına yapılmayan geri ödeme yüzünden oyuncular yıllarını ve yüzlerce dolarını kaybetti. Epic Games’in bu kapatma kararı Fortnite’ın başarısı ile alakalı değil. Geçtiğimiz hafta Paragon’un topluluk koordinatörü Edgar Diaz, oyuncu sayısının bir hayli dibe vurduğunu söylemişti.

Paragon sunucuları 26 Nisan tarihine kadar çalışmaya devam edecek. Ancak, Epic Games, bu süreçte oyuncuların iyice azalması sonucu uzayacak olan maç bulma süreleri hakkında da uyarı yaptı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here