Ana sayfa Haber Enuygun.com Wingie ile Türkiye”den küresele açılan…

Enuygun.com Wingie ile Türkiye”den küresele açılan…

0

Türkiye’nin en önemli elektronik ticaret ortamı enuygun.com, bugün gerçekleştirilen basın toplantısında gelecek planlarını, Wingie olayının detaylarını ve siteyle kullanıcıların rakamsal ilişkilerini detaylarını açıklayan bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Android ve iOS‘ta sunulan “Uçak Bileti by Enuygun” servislerini de kapsayarak Wingie ile birlikte beş yılın sonucunda 5 milyon civarında uçak bileti satmayı hedeflediklerini belirttiler. Yapılan iş ise epeyce zor; kullanıcıların 1.000’in üzerinde havayolu şirketi arasından en uygun uçak biletini algoritmayla bulup, satın alınmasını ve bununla da kalmayıp takibini de yapıyorlar. Bu istatistiklere bakarsak ve internet üzerinden uygun uçak bileti alımlarının rakamlarına bakarsak, internetin bilet alımlarının bir avantaj olarak ele alamayacağımızı, ancak e-ticaret oluşumlarının düzgün bir şekilde yürütecekleri operasyonlar sayesinde internetin uygun bilet için iyi bir platform olduğunu gösteriyor.

Enuygun.com’un aylık 7.5 milyon ziyaretçisi, 40 milyonun üzerinde de sayfa gösterimi var. Bu rakamlar ise sitenin IATA sertifikası almasına yetti. 

Diğer ilginç rakamlar ise cinsiyetlere göre bilet satın alma konusuyla ilgili. Enuygun.com‘un verilerine göre kullanıcıların yüzde 36’sı kadın, yüzde 44’lük bir kısımı ise erkeklerden oluşuyor. Bunların yaş ortalaması ise 19 ile 29 yaş arasında ağırlıklı olduğu söylendi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here