Ana sayfa İnternet Enerji dostu cep teknolojisi!

Enerji dostu cep teknolojisi!

0

Kablosuz internet kullanımının beraberinde getirdiği en büyük sorun, yeni teknolojiyle tarih olacak

Kablosuz internet teknolojisi hem dizüstü bilgisayarların hem de akıllı telefonların neredeyse vazgeçilmez özelliklerinden. Ancak bu özellik cihazların pil durumunu da doğrudan etkiliyor. Araştırmacılara göre bölgedeki diğer WiFi cihazları hem sizin cihazınızın performansını hem de enerjisini etkiliyor.
wifi

Duke üniversitesi”nden SleepWell isimli yeni bir sistem geliştiren Justin Manweiler, teknolojiyi şu şekilde açıklıyor; “Büyük şehirlerde insanlar işlerinden çıktıklarında yoğun trafik olur. çalışma saatleri daha esnek olsa, ve farklı şirketler çalışanlarını daha değişik saatlerde işten çıkartabilselerdi böyle bir sorun kalmazdı. Aynı durum aynı anda internete girmeye çalışan mobil cihazlar için de geçerli. SleepWell açık olan WiFi giriş noktaları, göz ardı edilebilir bir performans kaybıyla büyük ölçüde enerji kazandırabilir.”
 

SleepWell destekli Wi-Fi erişim noktaları, yoğun saatlerdeki yüksek etkinliği çakışmayacak şekilde düzenliyor ve bu performansta yaşanan oldukçta düşük bir kayıp karşılığında, pil ömründe önemli bir kazanç sağlıyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here