Ana sayfa Yazılım En yeni Skype güncellemesi sohbet kayıtlarını getirdi

En yeni Skype güncellemesi sohbet kayıtlarını getirdi

0

Bugün Skype tarafından yapılan açıklamaya göre Windows 10 hariç tüm platformlardaki uygulamalarda dahili sesli veya görüntülü sohbetlere yönelik kayıt özelliği sunuldu. Bu kayıt özelliği 15 yıldan beri ilk kez Skype uygulamasına dahil edildi.

Bir sohbet sırasında kayıt başlatmak için ekranın alt kısmındaki “+” sembolüne basıp “kayda başla” demeniz yeterli. Kayıt başladıktan sonra sizi ve sohbetteki herkesi durumdan haberdar etmek adına bir çubuk ortaya çıkacak ve sohbetin kaydedildiğini belirtecek. Eğer görüntülü bir sohbet yapıyorsanız ve ekran paylaşımı da aktifse, Skype bu görüntüleri de kaydedecek. Kayıtların tamamı yapılan açıklamaya göre bulutta gerçekleşiyor ve sohbet tamamlandıktan sonra aynı sohbet içerisinde herkesle paylaşılıyor. Bu dosyalar 30 gün boyunca siz ya da diğer Skype kişileriniz tarafından ulaşılabilir durumda bekliyor.

Microsoft tarafından sık sık güncellenen Skype, bu özellik ile sadece bir yeni fonksiyonu karşımıza çıkarıyor. Microsoft’un planlarına göre okunma bilgileri ve Windows uygulamasının arayüzünün yenilenmesi de yakın zamanda uygulamanın başına gelecekler arasında. Skype kayıt özelliği şuan için Windows 10 hariç tüm platformlarda kullanılabilir. Windows 10 için ise firma açıklamasına göre birkaç haftalık süreye ihtiyaç duyuyor.


Aracı: Dani Deahl / The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here