Ana sayfa Donanım En yeni dahili Wi-Fi kameralar

En yeni dahili Wi-Fi kameralar

0

çekin, paylaşın!
 

Fotoğraf dünyasının yeni göz bebeklerinden birisi olan dahili Wi-Fi özelliği, belki henüz DSLR”larda mevcut değil fakat, özellikle bas ve çek (point&shoot) olarak adlandırılan kompakt fotoğraf makinelerinde hızla yaygınlaşan bir özellik.
 
wifi kameralar
 
Sektörün önde gelen kamera geliştiricileri, popüler ürünlerinin dahili Wi-Fi özelliğine sahip modellerini bir bir piyasaya sunuyor. çektiğimiz fotoğrafları veya videoları anında (Wi-Fi üzerinden) internete paylaşarak çeşitli sosyal ağ sitelerine yükleyebilmemize olanak sağlayan bu yeni kameraları sizler için yakından inceledik ve hiçbir yerde bulamayacağınız türden detaylı bir dosya konusu hazırladık.

 

Samsung WB150F
Wi-Fi özellikli yeni WB150F, kullanıcıların dünyanın her yerinden (Wi-Fi ağına bağlı olmaları koşulu ile) anında fotoğraf paylaşımını mümkün kılıyor. Gelişmiş optik zoom”u ile ve en yüksek zoom”da bile başarılı görüntü kalitesi sunmasıyla beğenimizi kazanan WB150F”nin kompakt yapısı, kamerayı her yerde yanımızda taşımamıza da olanak sağlayacak gibi görünüyor. Samsung”un Smart Wi-Fi teknolojisini barındıran kamera, ayrıca otomatik yedekleme özelliği de taşıyor. Bunun için Samsung Cloud hizmetleri ve Microsoft SkyDrive kullanıcıların derdine derman olacak.
  samsung,
Yeni WB150F ayrıca çektiğimiz fotoğrafları anında Facebook, Picasa”ya ve videoları da YouTube”a yükleyebiliyor. 18x optik zoom imkanı bulunan kamera ile 14.2 MP fotoğraf çekebilmek mümkün. Ayrıca 30 fps”de 720p video kaydedebilmesi de önemli bir özellik. Kameranın Türkiye satış fiyatı ise 699 TL.
 
canon kameralar   Canon PowerShot ELPH 530 HS
Canon”un yeni ELPH 530 HS (IXUS 510 HS) adlı kamerası, firmanın ilk dahili Wi-Fi destekli kamerası olma özelliğini taşıyor. çektiğimiz fotoğrafları kablosuz olarak anında internete paylaştırabilen kamera, ayrıca Facebook, YouTube ve Twitter gibi uygulamalarıyla da çektiğimiz fotoğraf ve videoları bu mecralara direkt paylaşma imkanı tanıyor.
Cihaz ayrıca Wi-Fi üzerinden multimedya dosyalarını mobil cihazlarımıza da gönderebiliyor. Canon”un online fotoğraf servislerinden de faydalanmamızı sağlayan kamera, Canon”un Camera Windows iOS adlı uygulaması sayesinde direkt olarak iOS cihazlarla etkileşime geçebiliyor. Bu uygulamanın Android versiyonu ise Mayıs 2012″de Android Market”e gelecek.

 

Polaroid SC1630
Fotoğraf dünyasının efsane ismi Polaroid”i duymayan yoktur. Yenilikçi anında fotoğraf kamerasıyla bir döneme damgasını vuran firma, şimdi de yeni SC1630 ile bu döneme damgasını vurmaya hazırlanıyor. 3.2 inç”lik ekrana ve 16 MP sensöre sahip kamera, inanamayacaksınız belki ama Android 4.0 mobil işletim sistemi içeriyor! İçerisinde Android yüklü bir kamera nasıl olabilir? Tabii ki inovatif ve heyecan verici. üstelik barındırdığı Android versiyonu da en yeni Android olan Ice Cream Sandwich. Polaroid SC1630″un yenilikleri bununla bitmiyor. Android Market”e bağlanabilen kamera, böylece Wi-Fi üzerinden fotoğraf editleme ve paylaşma uygulamalarını da indirmemize olanak sağlıyor.
  polaroid kameralar
Wi-Fi”ın yanı sıra micro SIM slot”uyla birlikte gelen Polaroid SC1630, 3x optik zoom imkanı taşıyor. Kamera şu haliyle bir fotoğraf makinesinden çok, bir cep telefonu gibi durabilir. Fakat 16 MP sensörüyle ve diğer fotoğrafik özellikleriyle SC1630, tam teçhizatlı bir fotoğraf makinesi. Cihazın içerisinde barındırdığı 512 MB dahili kapasiteye ek olarak ayrıca 512 MB bellek bulunduğunu da belirtelim.
kodak kameralar   Kodak EasyShare M750
Kodak”ın sosyal ağ destekli bağlantı özelliği, M750 adlı ürünüyle birlikte işi bir adım ileriye götürüyor. Artık tıpkı rakipleri gibi direkt olarak medya dosyalarımızı internete aktarabilen Wi-Fi destekli kamera, Facebook ve E-Mail uygulaması sayesinde bu mecralar üzerinden de paylaşım imkanı sunuyor. iOS, Android ve BlackBerry cihazlarına özel geliştirilen Kodak uygulaması sayesinde bu cihazlara direkt Wi-Fi ile fotoğraf yollayabilen EasyShare M750, 16.4 MP sensör ve 5x optik zoom özelliğine sahip.
     

 

 

Sony Bloggie Live
Sony, internet bağlantısını fotoğraf makinesinden ayırıp cep camcorder”ına taşıyor. Bloggie Live adını verdiği yeni cep camcorder”ı, Wi-Fi üzerinden canlı video streaming yapmaya olanak tanıyor. 1080p çözünürlüklü yapısı sayesinde Full HD video kaydedebilen ürün, stream esnasında ise maalesef 1080p çözünürlüğü desteklemiyor. ürünün maksimum streaming çözünürlüğü 480×270. Fakat bu bile şimdilik bizleri fazlasıyla tatmin edecek düzeyde. Live streaming özelliği, internet ve kamera kullanımında yepyeni bir çağ başlatacak gibi görünüyor. Sony”nin yeni live kamerası, diğer firmaların da gözünü bu teknolojiye yönlendirebilir. Bu da, ileriki dönemlerde herkesin kişisel internet tv kanalına sahip olmasıyla sonuçlanabilir.
  sony kameralar
Kamera, adından da anlaşılacağı üzere aslında blogger”lar için özel üretilmiş denilebilir. 8 GB dahili kapasitesiyle blogger”ların video kaydedip blog”unda paylaşabileceği bu ürün, Wi-Fi destekli kamera anlayışındaki konsept ürünlerden biri.
 
panasonic kameralar   Panasonic Lumix FX90
Dahili Wi-Fi destekli kamera fırtınasına Panasonic de Lumix serisiyle katıldı. FX90 adlı kamerasıyla Wi-Fi üzerinden geniş sosyal ağ desteği sunan kamera, Android ve iPhone uygulamalarıyla da kullanıcılara yenilikçi olanaklar sağlıyor. Lumix Club platformu üzerinden cloud tabanlı fotoğraf servislerini kullanıcıların huzuruna sunan ürün, ayrıca Twitter, Facebook ve YouTube gibi popüler mecralara da anında medya yükleme imkanı sunuyor. 1080i AVCHD video kaydeden kamera, 12 MP”lik CCD sensörü, 5x optik zoom”u ve 3 inç LCD ekranı ile de beğenimizi kazanmayı başardı.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here