Ana sayfa Haber En sevilen marka Nokia!

En sevilen marka Nokia!

0

MediaCat dergisi ile Ipsos KMG araştırma şirketinin birlikte yaptığı araştırmada Nokia, Türkiye”nin en sevilen markası seçildi!

MediaCat dergisi ile Türkiye”nin önde gelen araştırma şirketlerinden Ipsos KMG, ortaklaşa gerçekleştirdikleri araştırmayla Türkiye”nin en çok sevilen markalarını belirledi. Araştırma, bilgisayar destekli telefon anketi (CATI) yöntemi kullanılarak Türkiye”yi temsilen 12 ilden 15-55 yaş arası 153.000 kadın ve erkekle yapıldı. Araştırmada pek çok kategoride ilk sırada yer alan markaların zaman içerisinde yerlerini koruduğu gözlendi. Daha önce 2007, 2009 ve 2010 yıllarında yapılan araştırmada, Nokia tüm kategorilerde en yüksek hatırlanma oranıyla dört yıldır ilk sırada yer alıyor. Bu yıl Nokia 22 farklı kategoride yüzde 67 hatırlanma oranıyla yine en sevilen marka oldu ve rakiplerinin açık ara önünde yer aldı.
Araştırmada ilk sıralarda yer alan markaların sıralamasında geçen yıllara göre fazla değişim olmaması, tüketicilerin zihinlerinde marka algısı ve sadakati oluşturmanın oldukça uzun bir zaman gerektirdiğini gösterdi. “Lovemarks” araştırmasının sonuçlarının önceki yıllarla büyük benzerlik göstermesi ve kategorilerinde en sevilen markaların uzun yıllardır güçlü iletişim stratejileri ile öne çıkan isimlerden oluşması, uzun vadeli, etkili ve sürekli iletişim stratejilerinin müşteri bağlılığı üzerinde pozitif etkiye sahip olduğu şeklinde yorumlandı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here