Ana sayfa Donanım En seçkin TV’ler

En seçkin TV’ler

0

Elitler kulübü
 

Televizyon dünyası teknolojinin en ilgi çekici dünyalarından birini kullanıcılara sunuyor. Artık bizim bildiğimiz televizyonlar piyasada kalmadı. Sektör, hemen her işi yapabilen televizyonlarla dolup taşıyor.
 
3d tvler
 
Kimi televizyon özgür internet bağlantısı sunuyor, kimisi dahili kamera teknolojisi sunuyor, kimisi sesli komut desteği, kimisi ise enerji tasarrufu ile ön plana çıkmaya çalışıyor. Şu sıralar tekno marketlerin rafları boydan boya televizyonlarla dolu. 3D LED TV”ler ise sektörün en egemen ürünleri. Bu dosya konumuzda ise televizyon dünyasındaki en seçkin, en cazip televizyonları kategori kategori ayırdık ve sizler için derleyerek, bir elitler kulübü oluşturduk. İşte karşınızda Newtech Elitler Kulübü…

 

3D için: Toshiba WL968

Toshiba zaten uzun süredir 3D konusundaki üst düzey performansıyla ilgi odağımızda yer alıyordu. Firmanın yeni TV serisi olan WL968 ise bunu bir anlamda tescillemiş oldu. Pasif 3D teknolojisi sunan televizyon, beraberinde kullanıcılara sunduğu 4 pasif gözlük ile ayrıca kalabalık ailelerin gözlük sorununa da çözüm olmayı hedefliyor. Toshiba WL968 ayrıca iki boyutlu görüntüleri üç boyuta çevirme konusunda da oldukça başarılı. Açıkçası piyasadaki birçok televizyon, sırf 2D görüntüyü 3D”ye “çevirmiş olmak” için çeviriyor. WL968 ise kesinlikle bundan çok daha fazlasını sunmayı başarıyor. Böylece sevdiğiniz eski filmleri veya programları 3D izlemek, gerçek 3D deneyimini yaşamak adına önemli bir hobi haline geliyor.
 

toshiba wl968
 
42, 47 ve 55 inç ekran boyutlarına sahip modeller içeren WL968, ayrıca Toshiba Places adında bir Smart TV platformunu bizlere sunuyor. Bu platform üzerinden haber servislerine, video portallarına, onlarca eğlence ve lifestyle uygulamalarına erişmek mümkün. Serideki TV”ler ayrıca dahili Wi-Fi teknolojisi barındırıyor ve bu sayede kablosuz aktarımı mümkün kılıyor. Jacob Jensen imzalı tasarımın ise şık olduğu konusunda hemfikiriz muhtemelen. İnce panel tasarım, evinize şıklık katacak türden bir görüntü sunuyor.

 

İnternet için: Philips PFL6900

özellikle son 3 yılda televizyon konusunda önemi adımlar atan Philips, LED TV dünyasına kazandırdığı yeni ürünlerin yanı sıra yeni teknolojilerle de beğenimizi kazanıyor. Her şeyi bir kenara bırakalım, Ambilight sayesinde bile televizyon evin içinde kesinlikle görsel bir cazibe merkezi haline dönüşmeyi başarıyor. Fakat bu sefer Philips”in bu sayfalara konu olma sebebi ne Ambilight, ne de görüntü kalitesi. Bu sefer konumuz internet. TP Vision tarafından Philips adıyla geliştirilen PFL6900 serisi 3D desteğin yanı sıra oldukça önemli Smart TV içerikleriyle birlikte karşımıza çıkıyor. Online video mağazalarına erişim imkanı tanıyan televizyon, dahili internet tarayıcısı ile internet dünyasını uygulamalarla sınırlı tutmuyor, kullanıcılara internetin tüm gizli ve karanlık dehlizlerinde dolanma imkanı tanıyor.
 

philips pfl6900
 
42 ve 47 inç büyüklüklerdeki modellere sahip PFL6900 serisi, Full HD LED ekranıyla ayrıca beğenimizi kazandı. Berlin”de düzenlenen IFA 2012″de yerinde inceleme fırsatı bulduğumuz televizyonun tatminkar da bir 3D performansı bulunuyor. çerçevesiz paneli Ambilight ile birlikte ciddi anlamda etkileyici bir görüntü sunuyor. Bu panelin kenarları 1.2 mm”lik anodize edilmiş alüminyum içerisine ustalıkla yerleştirilmiş ve bu da şıklığın derecesini arttırmayı başarmış.

 

Şıklık için: Samsung ES9500

üst düzey televizyonlarıyla her zaman ilgi çekmeyi başaran Samsung, 55 inç”lik ekran boyutuna sahip ES9500 ile bu iddiasını uzun süre daha koruyacağını belli ediyor. Samsung”un bu stil sahibi yeni televizyonu ne var ki rakiplerinden bir parça farklı. Zira kendisi OLED TV. Yani organik LED panel kullanıyor. Henüz piyasaya sürülmüş değil. Kendisi hakkında az bilgi mevcut. Fakat kendisinin tanıtıldığı demolarda görüntü kalitesi ve şıklığı ilk aşamada herkesin dikkatini çekmeyi başardı. İnceliği ile ayrıca beğeni toplayan televizyon, OLED TV kategorisindeki segmentlerden biri olan Super OLED segmentine ait. Sene başında Las Vegas”ta gerçekleştirilen CES 2012″de ilk defa görücüye çıkan televizyon, ilerleyen tarihlerde Berlin”de düzenlenen IFA 2012″de de görücüye çıktı.
 

samsung es9500
 
ES9500’ün toplam inceliği 0.3 inç. Yani 7.62 mm. Bu şıklık tabii ki ince olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca görüntü kalitesi demolarda gösterildiği gibi üst düzey olacaksa, televizyon anlayışımızı sorgulamamız gerekebilir. ES9500, dahili web kamerası ve mikrofon barındırıyor. böylece TV üzerinden görüntülü konuşma yapabilmek de mümkün.

 

Tasarruf için: LG Cinema LM670S

LG”nin 47LM670S kodlu Cinema serisi Smart televizyonu, enerji verimliliği konusunda rakiplerinden bir adım daha önde. Firmanın bu yeni Smart TV”si ile saatlerce film izlemek, müzik dinlemek, internette dolaşmak ve hatta sırf internet radyosu için açık bırakmak, elektrik faturalaınızda herhangi bir kabarıklığa yol açmayacaktır. SEAD (Super-efficient Equipment and Appliance Deployment) girişimi tarafından “Küresel Verimlilik Şeref Madalyası” almaya hak kazanan bu televizyon, üst düzey bir televizyon almak, fakat evdeki elektronik cihazların faturaya sağladığı kabarıklığı azaltmak isteyen tasarruf isteklisi kullanıcılar için en ideal çözüm olarak karşımıza çıkıyor.
 

lg cinema lm670s
 
47LM670S, TV ekranının parlaklığını kontrol altına alan Local Dimming Teknolojisi barındırıyor. Bu teknoloji, televizyonların enerji verimliliğini artırırken direkt hatta yer alan LED ışık kaynağı ile elektrik tüketimini ciddi oranda azaltmayı başarıyor. LG Cinema Smart TV”nin Smart TV platformu ise ciddi anlamda zengin bir içerik ile karşımıza çıkıyor. Sakın enerji tasarrufu ödülü alan bu televizyonun görüntü kalitesini düşük sanmayın. Oldukça başarılı bir görüntü kalitesine mevcut 47 inç”lik LG Cinema LM670S.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here