Ana sayfa Foto Galeri En mutlu an…

En mutlu an…

0

Bu güzel günün öğle saatlerine girmişken, teknolojinin nimetlerini tasarımla ödüllendiren ev aletlerine bir bakmakta fayda var. En kötü günleri bile bizlere süsleyip geri veren bir fincan kahve veya bir ince belli bardak çay, lezzetini biraz da yapıldığı ev aletinin kalitesinden alır. Sabah erken uyandıysan, bugün İstanbul’da ve Türkiye’nin büyük bir bölümünde olduğu gibi yağmur yağıyorsa; bir saat sonra işe gitmen gerekiyor veya evde oturmaktan daha güzel bir iş yoksa sizin için; iyi kavurulmuş bir espressodan daha güzel birşey varsa; o da iki fincan espressodur. 

Bu anlarımızı daha da ölümsüzleştirmek için, hayatı daha da çekilir kılabilecek bir kahve makinesi karşımızda; Strietman ES3. Kahve yapımında sıcaklık çok önemlidir. Kullandığımız suyun taze olup, 97 dereceden fazla ısınmış olmaması iyi bir kahve için ilk kuraldır. Su ısısı 97 dereceyi geçtiği anda kahve çekirdekleri yanar, lezzetini kaybeder. Strietman ES3’te, suyu kahve için ideal sıcaklıkta ısıtır ve espressonuzu ona göre hazırlar. 

Bu kahve makinesinin fiyatı 1,700 dolar. Elbette bu parayı verdikten sonra biraz da zorunlu bir mutluluk durumu oluşacak gibi.

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here