Ana sayfa Haber En lüks denizaltı konsepti görücüye çıktı

En lüks denizaltı konsepti görücüye çıktı

0

“özel jetinizle, helikopterinizle ya da dev yatınızla seyahat etmekten sıkıldınız mı? O halde bir de lüks denizaltı Neyk”i deneyin..”

Bu cümleler, zenginlerin yeni oyuncağı “en üst seviyede lüks” denizaltıyı pazarlamak için kullanılıyor. Hollandalı Ocean Submarine firmasının üreteceği en yeni lüks denizaltı modeli Neyk, şatafatlı özellikleri ile dikkat çekiyor.

Rolls-Royce, Bosch ve NASA ile işbirliği yapan Ocean Submarine”nin denizaltı modeli 20 yolcu taşıyabilecek. 18,3 metre uzunluğundaki denizaltı, 15 knot sürat ve maksimum 500 metre derine inebilme kapasitesi sunuyor. Bir James Bond filminden çıkmışa benzeyen denizaltıda kütüphane, bar, mutfak ve dinlenme alanı da bulunacak. 

 

üreticilerinin iddiasına göre “adeta bir köpekbalığı gibi çevik” olacağı belirtilen dizel – elektrik motorlu Neyk”in iç dizaynı ve ışık sistemleri müşterilerin özel arzularına göre tasarlanacak. 270 derece görüş açısı bulunan kokpiti su altında eşsiz bir manzara sunuyor.

2018 yılı Ocak ayında ilk modeli piyasaya sürülmesi planlanan denizaltının fiyatı ise henüz resmiyet kazanmış değil. Neyk”in seri üretimine geçtiği zaman 6 ile 24 metre arasında beş versiyonla karşımıza çıkacağı belirtiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here