Ana sayfa Donanım En kompakt PC

En kompakt PC

0

Bu bilgisayar ile Blu-ray mini PC’lere taşınıyor

Asrock firmasının Ion 330HT-BD isimli minik PC’si, Blu-ray teknolojisini mini-PC’lere de taşıyor. Masaüstü sistemlerde bile yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan Blu-ray teknolojiisini minik bir PC’de görmek gelecek içim umut vaadediyor.

Cihazın temelini Nvidia Ion platformu oluşturuyor. Bu platformun grafik yongası Geforce 9400 birçok HD formatını oynatmak için yeterli seviyede. İşlemci olarak çift çekirdekli Atom 330 (1,6 GHz) kullanılıyor. CPU 2 GB DDR2 bellek ve 320 GB sabit disk ile geniş bir depolama alanı ve performans sunuyor.

Grafik çıkışını sürücü tanımlamasında ismi “Nvidia ION” olarak geçen Geforce 9400 çözerken; GPU HDMI ve VGA çıkışı ile HD formatlarınızı diğer görüntüleme elemanlarında oynatmanıza olanak tanınmış. Diğer bağlantı arabirimleri arasında altı tane USB 2.0, LAN ve tipik ses bağlantıları var. Buna ek olarak Asrock, 330HT-BD’de tümleşik n-WLAN adaptörü kullanıyor ve uzaktan kumanda desteği bulunuyor. Tüm bu özellikler mini-PC’nin artısını oluşturuyor. Şimdilik tek eksisi ise işletim sistemininön yüklü olmaması. Yani işletim kullanmak istediğiniz işletim sistemini daha sonra satın almanız gerekiyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here