Ana sayfa Makale En İyi Ucuz Fitness İzleyicileri

En İyi Ucuz Fitness İzleyicileri

Uygun fiyatlı fitness izleyicileri ile formda kalın ve paradan tasarruf edin.

0

Fitness izleyicilerinin evrimi için söylenecek şey,  en azından etkileyici olduklarıdır. İnsanlar, zindeliği olduğu kadar performanslarını da değerlendirmek için fitness istatistiklerini izleme olanağına sahip oluyorlar. El yazısı ile tutulan kayıtlarla başlayan şey, şu anda vücutta giyilebilen gelişmiş cihazlara dönüştü – çoğu zaman bileklik şeklinde.

İlk kablosuz kalp atış hızı monitörü, 1982 yılında piyasaya sürülen Polar Sport Tester PE 2000 olmuştu. O zamandan beri, fitness ve giyilebilir endüstrisi çıkışa geçti. Yaygın benimsenme ve fitness izleyicilerinin kapsamlı gelişimi nedeniyle, artık temel bir giyilebilir cihaza yüzlerce dolar harcamak zorunda değilsiniz. Fitness izleme endüstrisini test etmek isteyenler için, satın alınabilir bir seçenek başlangıç için en iyisi olabilir. Apple Watch Series 3 ve Fitbit Versa gibi birçok üst düzey model olmasına rağmen, daha ucuz modeller de var.

En ucuz fitness izleyicilerinin bir listesini oluşturduk, böylece ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir seçim yaptığınızdan emin olabilirsiniz.

Şimdi satın almak istiyor musunuz?

Fitness izleme teknolojisi hızla ilerliyor ve her ay yeni ürünler piyasaya sürülüyor. Basit fitness izleyicisi olarak başlayan birçok çeşit, tam donanımlı akıllı saatlere dönüştüler. Formda kalmak istiyorsanız, muhtemelen bir fitness izleyicisi satın almayı düşünmüşsünüzdür. Ancak, teknolojinin ilerlemesi, fantezi bir ürün için bir servet harcamanız anlamına gelmez. Uygun fiyatlı fitness izleyicileri, daha gelişmiş seçenekler ile aynı teknolojilere sahiptir – sadece birkaç ek özellik hariç.

Bu listede sadece, GPS izleme, kişisel koçluk ve etkileyici dokunmatik ekranlar sunan fitness izleyiciler bulunmaktadır. Sadece giyilebilir cihazları test ediyorsanız, temel bir fitness izleyicisi istersiniz, ya da bütçeniz sınırlıysa, şimdi bir tane satın almak için çok uygun bir zaman. Şirketler teknolojilerini geliştirdikçe, bu izleyiciler de aynı zamanda gelişiyorlar.

Fitbit Flex 2

Fiyatı: 469 TL

Sektörün lider markasından uygun fiyatlı bir ürün. Çok ince bir paketle gelen giriş seviyesi cihaz, otomatik spor izleyicisi isteyen sporculara yönelik.

Fitbit ismi, kullanıldıkları günden beri ve iyi bir sebepten dolayı fitness izleyicileri ile eş anlamlı hale geldi. Flex 2, şirketin ileri teknoloji ürünlerinden biri olmasa da, adın kendisi güvenilirliği garanti ediyor. Sonuç olarak, bir fitness izleyicisinin asıl fonksiyonu, etkin bir şekilde çalışmasıdır.

Fitbit Flex 2, adımları, yakılan kalorileri, mesafeyi, saatlik aktiviteyi ve hareketsizlik süresini izlerken, tüm gün otomatik etkinlik takibi gibi özelliklerle dolu. Aktivite izleme, sessiz bir alarm da dahil olmak üzere kapsamlı uyku izleme özellikleriyle tamamlanmaktadır. Belki bir yüzücüsünüz ya da her duş aldığınızda fitness izleyicisini çıkarmaktan nefret ediyorsunuz? Fitbit Flex 2, 50 metreye kadar suya dayanıklı olup, cihazı sürekli olarak kullanmanıza izin verir – bu kesin bir artı özellik olduğunu düşündüğümüz bir şey.

Ürün bir ekrana sahip olmamasına rağmen, renk kodlu LED ışıkları sizi mesajlar, çağrılar için uyarır ve sizi harekete geçirecek hatırlatıcılar sağlar. Flex 2, üst seviye cihazlarda olduğu gibi akıllı telefonunuzla otomatik olarak kablosuz senkronizasyon sağlar ve pil ömrü etkileyicidir, beş gün boyunca cihazı destekler. Ürün şık ve zariftir, daha şık bir görünüm tercih ederseniz, satın alabileceğiniz pek çok  bileklik ve kolye takı aksesuarları mevcuttur. Bu fiyat etiketine sahip bu kadar kapsamlı bir paketi – özellikle de Fitbit adıyla desteklenen – bulmak zordur.

Huawei Band 2 Pro

Fiyatı: $70

Böyle düşük fiyatlı, dokunmatik ekrana sahip ve GPS izleyicisi olan tam özellikli bir fitness izleyicisi bulmak zordur. Dokunmatik bir ekran isteyen ve GPS izleyiciye ihtiyaç duyan fitness severler için.

Birçok ucuz fitness izleyicisi bir ekrandan yoksundur, ancak Huawei Band 2 Pro bu kuralın istisnasıdır. Gerçek GPS izleme özelliği ile birleştiğinde bu, inanılması zor bir ürün haline geliyor. Huawei Band 2 Pro standart adım ve uyku takibi, bir kalp atış hızı monitörü ve bir VO2 max sensörü sağladığından özellikler orada durmuyor. Herhangi bir akıllı telefonla kolayca eşleşiyor, bir çağrıyı, metni veya alarmı asla kaçırmıyorsunuz.

Huawei ayrıca giyilebilir cihazı, yaklaşık kırk metre derinliğe kadar su geçirmez yapmış. Uygulama biraz hantal ve büyük markalarınki kadar kapsamlı değil ve ekranı biraz loş, bu da doğrudan güneş ışığında görmeyi zorlaştırıyor. Ayrıca, Huawei Band 2 Pro, değiştirilebilir bant seçenekleri sunmuyor.

Garmin Vivofit 4

Fiyatı: 550 TL

Fitness izleyicinizi şarj etme konusunda endişelenmek istemezsiniz. Akıllı telefonlarını şarj etmeyi neredeyse hiç hatırlamayan fitness meraklıları için.

Garmin, fitness giyilebilir endüstrisinde büyük adımlar atan başka bir isim. Garmin Vivofit 4, şirketin en uygun fiyatlı ürünlerinden biridir ve temel fitness özelliklerine sahiptir, küçük, renkli bir ekran içerir. Ürün, adımları, mesafeyi ve yakılan kalorileri izler ve uyku izlemeyi de sağlar.

Entegre Move IQ sistemi, otomatik aktivite algılaması ve her aktivite türünün sınıflandırıldığı Garmin Connect’le senkronizasyon sağlayan göz alıcı bir Garmin özelliğidir. Garmin Connect ayrıca, sosyal bir yanı desteklemeye ek olarak, aktivitelerinizi kaydetmenize, planlamanıza ve paylaşmanıza olanak tanır.

Garmin Vivofit 4’ün fitness özellikleri açısından sunabileceği çok şey olmasına rağmen, en önemli özelliği yıl boyu giden pil ömrüdür – ki bunlar giyilebilir cihazlar dünyasında pek duyulmamıştır. Kalp atış hızı takibi ve GPS olmadığından, asla şarj etmeniz gerekmeyen büyük bir giriş seviyesi fitness takipçisi arıyorsanız, Garmin Vivofit 4’e bakın. Duşta veya yüzmede bile güvenli, pek çok ekran ve bant özelleştirme seçeneklerine sahip.

Moov Now

Fiyatı: $60

Kişiselleştirilmiş idman geri bildirimi istiyorsanız bunu kullanabilirsiniz. Sonuçlara ve görünüşe önem vermeyen, uç noktada fitness heyecanı isteyenler için uygun.

Cazip ek özellikleri unutun, Moov Now ciddi sporcular düşünülerek tasarlanmış. Bu yenilikçi ürün, sadece adımlardan ve kaloriden daha fazlasını izleyen 9 eksenli bir ivmeölçer içeriyor. Aktiviteye özel verilerin toplanması, kişiselleştirilmiş idman geribildiriminin sağlanmasına izin veriyor, çünkü Moov Now’ı takmak, bileğinizde kendi kişisel antrenörünüze sahip olmanız gibidir.

İzleyici, formun düzeltilmesine yardımcı olur, yaralanma olasılığınızı azaltır ve ilerlemenizi izler. Ürünün web sitesinde vurgulanan bazı aktiviteleri arasında, dairesel idman, koşu, bisiklete binme, yüzme, boks ve kapalı alanda bisiklete binme sayılabilir. Ayrıca, izleyici suya ve toza karşı dayanıklıdır ve altı aya kadar pil ömrü sağlar – yani durmak zorunda kalmazsınız. Bu, grubun en şıkı değil – ve bir ekranı yok – ancak izleyici, vücudunuzdaki diğer yerleri bileğinizden bile kontrol edebilir ve dört farklı renkte hazır durumda, çok yönlülüğü de artıyor.

Misfit Ray

Fiyatı: 280 TL

Daha çok bir bilezik gibi görünen bir fitness izleyici istiyorsanız deneyin. Stil bilincine sahip spor meraklıları için ideal.

Fitness izleyicileri, genellikle bir kişinin bileği için hantal, sportif veya çok büyük görünebilir. Gerçekten iyi görünen bir giyilebilir cihaz isteyen spor meraklıları için şık bir çözüm olan Misfit Ray ile tanışın. Ürün, bir fitness izleyicisinden çok, bilezik gibi görünen anotlanmış bir alüminyum silindirik parçaya sahip.

Misfit Ray, iyi görünümünün yanı sıra, adımları, mesafeyi, yakılan kalorileri ve uykuyu izliyor. Bir LED ışığı, farklı bildirimlerle ilişkili belirli renklerde yanıp sönüyor, ancak dikkat dağıtıcı olmamak için yeterince ince. Titreşimler flaşları tamamlar, sizi aramalara, metinlere ve alarmlara karşı uyarır. Giyilebilir cihaz, aynı zamanda yüzmede de dayanıklıdır ve dört aya kadar süren değiştirilebilir pilleri vardır, böylece şarj etmenin zorluğuyla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Misfit bile geniş bir renk yelpazesi ve seçim yapmak için uygun bantlar sunuyor.

Huawei Fit

Fiyatı: 667 TL

Daha çok bir saat gibi görünen bir fitness izleyici istiyorsanız, buna bir bakın. Bir akıllı saatin görünümünü seven ancak bir dizi akıllı özelliğe ihtiyaç duymayan fitness tutkunları için.

Bir akıllı saatin görünümünü seviyorsanız, ancak çok para vermeye hazır değilseniz, birine benzeyen bir fitness izleyicisi mükemmel bir alternatiftir. İnanılmaz derecede süslü bir şey satın almıyorsunuz ve özellik açısından öne çıkmıyorsunuz, ancak standart bir saat yüzüne bakıyorsanız, Huawei Fit sizin için mükemmel bir fitness izleyicisidir.

Bu giyilebilir cihaz standart olarak, kalp atış hızı izleme, uyku izleme ve akıllı bildirimler ile geliyor. Kırk metreye kadar su geçirmez, yüzerken ve duş alırken bile giyebilirsiniz. Şarjlar arasında altı güne kadar dayanan bir pil ile saat, çoklu spor modlarına, kişisel koşu antrenörüne sahip ve Corning Gorilla 3 camı ile oluşturulmuş bir kasada geliyor. Ek olarak, değiştirilebilir bantlar üç farklı renkte mevcut, böylece saatinizi tarzınıza göre özelleştirebiliyorsunuz.


Bu yazı, Newtech dergisinin Ağustos sayısından alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here