Ana sayfa Makale En İyi PDF Editörleri

En İyi PDF Editörleri

0

PDF’ler, yeşili korumaya ve kağıttan tasarruf etmeye çalışan kurumlar ve bireyler arasında popüler olan ortak bir dosya tipidir. Bu, en iyi PDF editörlerine ve okuyucularına erişimin, eskiden olduğu gibi yazıcılar kadar önemli olduğu anlamına gelir. Bunlar, metni düzenlemenize, ek açıklamalar yapmanıza, resim eklemenize, PDF dosyalarını Microsoft Word’e dönüştürmenize ve dosyaları kolaylıkla EPUB biçimine aktarmanıza olanak tanır.

Bununla birlikte, online olan herhangi bir şey gibi, seçenek sayısı da şaşırtıcı. Şanslısınız, en çok ihtiyacınız olanı temel alarak, varolan en iyi PDF editörlerini bulmaya zaman ayırdık.

Adobe Acrobat Pro DC

20 yıl önce PDF’i bize tanıtan şirketi dışarıda bırakamayız. Adobe’nin Acrobat Pro DC’si, PDF dosyalarının düzenlenmesi söz konusu olduğunda, listedeki diğer programların ayırt edici özelliklerini tek bir birleşik yazılımda birleştiren endüstri standardıdır. Bunun yanı sıra, piyasadaki çeşitli özel mobil fonksiyon sağlayan ve PDF dosyalarını standart Word, Excel ve PowerPoint’e ek olarak birden çok HTML sayfasına dönüştürme becerisine sahip olan programlardan biridir.

Yazılım, taranan belgeleri anında PDF’ye dönüştürüp kaydediyor, hatta birden çok belgeyi, elektronik tabloyu, web sayfasını ve benzerlerini bir çok cihazda paylaşması kolay tek bir PDF’de bir araya getirme yeteneğine de sahip. Adobe ayrıca, parola koruması ve özel bilgileri düzeltme özelliği ile birlikte acrobat.com aracılığıyla bulut tabanlı depolama ve belge erişimi de sunuyor.

Microsoft Word

Geçmişte, Microsoft Word’ün sürümleri PDF formatındaki veya dışındaki bir dokümanı kaydetme ile sınırlıydı. Bununla birlikte, daha yeni 2013 ve 2016 sürümleri, bir PDF dokümanını açmanıza ve parçayı bir Word belgesi olarak düzenlemenize olanak tanıyor. İşiniz bittiğinde bir PDF olarak tekrar kaydediyorsunuz.

Bu basit bir araçtır ve biçimlendirme, PDF’e dayalı olarak her zaman doğru bir şekilde düzenlenmiyor, ancak bir dizi temel düzenleme veya metin değişikliği için PDF’e hızlı bir şekilde girmeniz gerekiyorsa mükemmel bir alternatif. Ayrıca, çalışanlar ve öğrenciler için yeni bir araç öğrenmek zorunda kalmadan kullanmaları çok kolay bir yöntemdir.

iSkysoft PDF Editor

iSkysoft, Mac kullanıcıları için aerodinamik, özellik yüklü bir PDF düzenleyicisi sağlayarak oyun alanını biraz geliştiriyor. MacOS için standart sürüm, PDF dosyalarını Word’e kolayca dönüştürmenize olanak tanıyor ve herhangi bir PDF’i bir kelime işlemci dosyasıymış gibi işlemenizi sağlayan temel düzenleme araçlarıyla geliyor. Kullanıcılar PDF’lere hızlıca ek açıklama yapabilir ve sayfaları ekleyerek, çıkararak veya çevirerek herhangi bir belgenin düzenini değiştirebilirler. Standart kullanıcılar, herhangi bir baskı veya tarama olmaksızın PDF formlarını doğrudan bilgisayarlarında da doldurabilirler.

Ancak iSkysoft’un gerçek gücü, Pro paketi ile birlikte geliyor. Makul bir ücret karşılığında PDF dosyalarını şifre ile koruyabilir, bir çok farklı formata dönüştürebilir ve OCR teknolojisini kullanarak PDF’leri düzenleyebilir, böylece daha fazla doğruluk elde edebilirsiniz. Pro sürümü ayrıca kullanıcıların damga ve imza eklemelerine de izin veriyor ve OCR 20’den fazla dilde destekleniyor.

Satın almadan önce iSkysoft’un editörünü denemek ya da sadece bir kerelik düzeltmeler yapmak istiyorsanız, o zaman da ücretsiz bir deneme yapabilirsiniz.

Sejda PDF Editor

Sejda hızlı PDF çalışmaları için tasarlanmış bir web uygulaması ve bunu çok iyi yapıyor. Bu fantastik bir program değil – çok hızlı, hızla PDF imzalarına odaklanıyor ve yüklediğiniz dosyalar için yalnızca temel metin düzenlemelerini sunuyor. Ama bu yüzden de bundan hoşlanıyoruz.

Çok net talimatlar sağlıyor, herhangi bir şeyi karıştırmak zor ve hızlı. Patronunuz veya iş arkadaşınız teknolojiden gerçekten anlamıyorsa veya yeni uygulamalar indirmeyi bekliyorsa – ancak yine de rastgele PDF’lerde onun imzasına ihtiyacınız varsa – bu, mevcut en iyi seçeneklerden biridir. iOS için mevcut mobil indirme seçenekleri de var.

PDFescape

PDFescape, favori tarayıcınız üzerinden erişilebilen bir web uygulamasıdır. Uzun bir yükleme işlemi yoktur ve kullanıcılar internete bağlı herhangi bir işletim sistemini kullanarak editöre erişebilirler. Servis şu anda Safari, Chrome, Internet Explorer, Firefox ve Opera tarayıcıları ile uyumludur ve buradan web versiyonuna erişebilirsiniz.

Bir PDF belgesini arayüz içinde açtığınızda, hızlı bir şekilde metin ekleyebilir, önceki içeriği silebilir, resim ekleyebilir ve nerede olursanız olun belgeleri dijital olarak imzalayabilirsiniz. Kullanıcılar, ortak bir takım destek araçlarını kullanırken, istedikleri görüntüleme açısını elde etmek için belgeleri döndürüp yakınlaştırabilirler. Çeşitli ek açıklama araçları ve formları otomatik olarak doldurma yeteneği ile birlikte yetenekli bir okuyucu ve form tasarımcısı sayılır. Söylemeye gerek yok, çok yönlü bir uygulama ve az bellek kaplıyor.

İnternet bağlantısı gerektirmeden aynı işlevselliği sağlayan bir masaüstü sürümü de var. Web sürümü ücretsiz olsa da, masaüstü sürümü 14 günlük bir deneme süresinden sonra ayda en az $3 gerektiriyor.


Bu yazı, iPad Mag dergisinden alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here