Ana sayfa Donanım En iyi MP3 Dock’ları

En iyi MP3 Dock’ları

0

Seste kaliteye önem verenler için

Satılan milyonlarca dijital portatif müzik çalar, kendisiyle uyumlu yepyeni cihazların üretilmesini de beraberinde getirdi. Bunlardan birisi, bu cihazlar için geliştirilmiş “dock” istasyonları. Bir çeşit hoparlör olan bu cihazlar, bir hoparlörden çok daha fazlasını yapıyor. Dock”lar, ses kaliteleri ve uyumluluklarıyla seste kaliteye önem verenler için ideal bir ses sistemi…
 
2010 yılında öne çıkan dock istasyonlarından bazılarını sizin için seçtik.

Bir MP3 dock istasyonunun en önemli özelliği, portatif MP3 çalarınızı bir ev stereo ses sistemine çevirmesidir. MP3 çalarınızın kendisini beşiğinde hissetmesini sağlayacak bu cihazların, sesi odaya yayacak hoparlörleri vardır. Kimi markalar, aynı anda MP3 çalarınızı şarj edebilirken kimileriyse kablo bağlantısından sizi kurtarır. MP3 çalarınızı doğrudan takıp ses alabileceğiniz birçok hoparlör çeşidi olmasına karşın, dock”ların ses kaliteleri ve uyumlulukları bu cihazları bir adım daha öne taşıyor.

 

 

Lipson Robotics
Retro dock

iPod”unuz için fantastik bir dock istasyonu arıyorsanız, bu robot tam size göre. ?arj edilerek, pille veya USB bağlantısıyla çalışan bu cihaz, tüm MP3 çalarlar ve PC”lerde hoparlör olarak kullanılabiliyor.
 

 
  Vestel iDock Wireless
Müzik keyfi evin her köşesinde

Vestel iDock Wireless, iki adet taşınabilir hoparlör ve şarj yuvasından oluşuyor. Estetik dizaynı ile de göz zevkine de hitap eden cihaz, 30 metre etki mesafesiyle müziği evin her noktasına taşıyor. Cihaz, MP3 çalar, CD çalar, PC gibi ortamlardaki müzikleri de dinleyebilme imkanı tanıyan Audio girişine sahip. Vestel iDock Wireless”ta hem cihazı hem de iPod”u yöneten bir uzaktan kumanda bulunuyor.

 

 

 

JVC NX-D2
Aynı anda iki iPod takın

Aynı anda iki iPod”un takılabilme özelliğine sahip JVC NX-D2, büyük raf sistemiyle etkileyici ve şık bir dock istasyonu. 230 Watt ses gücüne sahip cihazda, AM/FM radio ve CD player yer alıyor. Buzlu mavi dokunmatik ekranlı JVC NX-D2″de, USB bağlantısı ve oyun fonksiyonu da bulunuyor.
 

 
  MiSoccer iPod
Futbolsever müzik tutkunları için

Futbol topu şeklindeki MiSoccer iPod dock”u, futbolsever müzik tutkunları için iyi bir fikir. 2.1 ses desteğine sahip cihaz, tüm MP3″leri şarj edebiliyor. iPod ve dock ünitesi, uzaktan kumanda edilebiliyor. Televizyona bağlanması için AUX girişi bulunan cihazda, 15 vatlık subwoofer bulunuyor.

 

 

 

Logitech Rechargeable Speaker S125i
Hareket halinde müzik keyfi

Logitech Rechargeable Speaker S125i, hareket halindeyken eğlence peşinde koşanlar için tasarlanmış. Pil ömrü 20 saat olan cihazda, ekstra bas sesi sunuluyor. Cihaz, Apple Universal Dock Connector”ü ile tüm iPod modelleri ile kullanılabiliyor. 3.5 mm”lik jak girişiyle sadece iPod ile sınırlı kalmıyorsunuz. 4 adet kalem pil ile birlikte çalışıyor ve toplamda 10 saat kesintisiz müzik sunabiliyor.
 

 
   DC190 Philips Dock
çift alarm sistemi

çift alarm özelliğine sahip olan ayna kaplamalı DC190 Philips Dock, dijital FM radyosu ile ses sisteminizdeki müzik arşivinize yeni müzik eklemenizi sağlıyor. Cihaz sayesinde, MP3 Link üzerinden diğer taşınır cihazlardaki şarkılarınızı da dinleyebilirsiniz. Ayrıca, iPod’unuzu çalarken şarj ettiğinden, müzik dinlerken iPod pilinizin bitmesi gibi bir derdiniz olmayacak. DC190 Philips Dock”ta, hafta içi ve hafta sonu ayarlarına sahip çift alarm sistemi de bulunuyor.

 

 

Sony Triq/Trik
Sakin yaşamınıza canlılık katın

Sony’nin iPod ve iPhone için özel ürettiği ses sistemi, sakin yaşamınıza cafcaflı bir giriş yapacak. Size doyasıya müzik keyfi yaşatacak olan Triq/Trik, komşularınızı epeyce rahatsız edebilir. MP3 player, walkman ve bilgisayara bağlanabilen cihaz, kablosuz bağlantıyı da destekliyor. 75 vat”lık ses çıkışına sahip cihazın 4 ayrı renkte kılıf çeşidi bulunuyor. Cihazın nisan ayında satışa çıkması bekleniyor.
 

 
  Altec Lansing inMotion iM3 
Güçlendirilmiş ses sistemi

Bu küçük, kolayca taşınabilen ve pille çalışan stereo sistem, iPod için özel olarak tasarlanan ilk güçlendirilmiş ses sistemi olma özelliğine sahip. 4 adet kalem pille çalışan cihazla, 24 saate kadar müzik dinleyebiliyorsunuz. Ses giriş kapısı sayesinde, iPod dışında diğer cihazlarla da kullanılabilmesini sağlıyor. MaxxBass teknolojisi, subwoofer olmadan güçlü bir bas sağlıyor. Uzaktan ve dahili kumandaya sahip cihaz, tüm iPod modelleriyle uyumlu.
 

 

 

JBL On Stage 400ID
Canlı ses ve çekici bir görüntü

Dinleyicilerine güçlü, canlı sesin yanında çekici ve modern görüntü sağlayan JBL On Time 400ID, stereo mini jak bağlantısıyla diğer müzik çalarlar ve bilgisayarlarla da kullanılabiliyor. Zengin özellikleri ve uzaktan kumandası sayesinde iPod”unuzdan istediğiniz müziği seçebiliyor, menü içinde rahatça dolaşabiliyor ve ses kontrolü sağlayabiliyorsunuz. Geniş LCD ekrana sahip bu cihaz, tüm iPod versiyonlarıyla uyumlu.
 

 
  Samsung YA-SD 210
Kulaklarınızı kısıtlamayın

Samsung YA- SD 210 dock istasyonu, Samsung’un P2, T10, S3, PB2 ve Q1 model MP3 çalarlarına uyumlu olarak çalışıyor ve şarj ediyor. Küçük boyutuyla her yere sığabilen bu cihaz, şaşırtıcı şekilde dolgun bir sese sahip. Giriş kblosu vasıtasıyla tüm müzik çalarlardan ses almak mümkün.
 

 

 

XtremeMac MicroPacki
Güç tutkunlarına

Güç tutkunu iPod kullanıcılarına özel XtremeMac MicroPack, iPod’u şarj ediyor ve senkronizasyonunu yapıyor. Ayak görevi gören tasarımıyla, videolarınızı ellerinizden serbest şekilde izlemenizi sağlıyor. Yaklaşık 80 saat müzik dinleyebildiğiniz bu cihazla, 8 saat video izleyebilirsiniz. ‹ki farklı kulaklık girişi, bir başka kişinin izlediğiniz filme ya da dinlediğiniz şarkıya ortak olmasını, hem de sesini, sizinkinden farklı olarak, kendi isteğine göre ayarlamasını mümkün kılıyor.
 
 
 
Roth Audio the Music Cocoon (MC4)
Yüksek kalitede doğal ses

The Music Cocoon (MC4), iPod, CD çalar, taşınabilir ses cihazı veya veya 3,5 mm jak soket bağlantısı yapılabilecek her türlü ses cihazıyla kullanılabiliyor. Roth Audio MC4″ün en önemli özelliklerinin başında, yüksek kalitede doğal ses sunması, 2 pre-amplifikatör tüpünün olması geliyor. Farklı ses kaynaklarını destekleyen, ses kontrolü sağlayan, iPod şarj edebilen cihaz, aşırı ısınmaya karşı da korunma sağlıyor.
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here