Ana sayfa Makale En iyi Google Chrome eklentileri

En iyi Google Chrome eklentileri

0

Google Chrome”un web tarayıcılar içersinde büyük bir kullanıma sahip olmasında şüphesiz Chrome“un bir çok eklentiye ev sahipliği yapabilecek bir politika yürütmesinin payı büyük.  Rehberimizdeki en iyi Google Chrome uygulamaları web gezintinize farklı bir soluk katacaktır.

(Kutu) 

 Menüden eklenti bulmak için  

Chrome ekranının sağ üstündeki üç yatay çizgide Araçlar ve Uzantıları eçin. Alternatif olarak Chrome adres çubuğuna google://extensions aratabilirsiniz.

InvisibleHand

InvisibleHand, ürünleri geniş bir kaynaktan karşılaştırarak en uygun fiyatı gösteren bir alışveriş aracı. özellikle yüzlerce havayolu ve otel kapsamı ile uçuş, otel ve araba kiralama uzmanlık alanlarına giriyor. InvisibleHand ayrıca Britanya, Almanya ve Birleşik devletler çapında 600″ü aşkın bayi ile genel alışveriş konusunda da destek sağlıyor.

Eklentinin kullanımı çok basit: yükledikten sonra ikonuna tıklayın ve aradığınız hizmet veya ürünü girin. Sonuçlar yeni bir sekmede açılacak. Buradan direkt olarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

InvisibleHand ayrıca çevrimiçi alışveriş yaptığınızda, eğer başka bir yerde daha uygun bir fiyat varsa sizi uyarıyor. özellikle yurtdışına sıkça seyahat edenler ve yurtdışındaki online alışveriş yapan için alternatifi olmayan bir yardımcı bu.

 

Adblock

Chrome’un en popüler eklentilerinden biri olan Adblock, web sitelerinde bulunan reklamları görmekten rahatsız olan kullanıcıların reklam banner’larından kurtulmasını sağlıyor. AdblockChrome dışında Safari, Opera ve Firefox tarayıcılarında da çalışabiliyor.

Ghostery

Ghostery temelde güvenliğe odaklanmış pek çok Chrome eklentisinden biri. Ziyaret ettiğiniz sitenin takip unsurlarını kontrol ediyor. Reklam yerleştirmesi ve site analizleri için kullanılanları da dahil.

Ghostery size bulduklarını gösteriyor ve bu sayede sizi takip eden firmaları görme şansına sahip oluyorsunuz. Eğer isterseniz sizi takip etmesini istemediklerinizi engelleyebilirsiniz. Fakat aklınızda bulundurun, her takipçi kötü niyetli değildir. Eğer hepsini engellerseniz, bazı sitelerin tam anlamıyla çalışmadığını görebilirsiniz ya da site tercihleriniz silinebilir.

DeliciousBookmarksExtension

Delicious Bookmark Extension isimli eklenti ile artık arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz link‘ler için kopyala/yapıştır yapmanıza gerek kalmayacak. Bunun yerine eklentiyi yükledikten sonra hemen eklentilerin bulunduğu bölümetıklayarak bulunduğunuz sayfayı Facebook veya Twitter’dan anında paylaşabiliyorsunuz.

Google Mail Checker

Chrome kullanıyor ve aynı zamanda Gmail hesabınızda bulunuyorsa, gelen mail’lerinizi en hızlı şekilde Chrome üzerinden kontrol edebiliyor, e-postaları böylece kaçırmamış oluyorsunuz.

MightyText

Eğer, sürekli bilgisayar başında çalıştığınız için cep telefonunuza ayrıca bakacak vaktiniz yoksa ve kısa mesaj gönderme dahil tüm işlerinizi bilgisayar üzerinden gerçekleşmek istiyorsanız MightyText programı tam size göre. Kurulumu ve kullanımı kolay olan MightyText, Google hesabınız sayesinde hem bilgisayarınıza hem de cep telefonunuza kuruluyor ve anında senkronize oluyor.

MightyText, cep telefonunuza mesaj geldiğinde Chrome eklentisi sayesinde tarayıcınız üzerinden sizi uyarıyor ve cep telefonunuzu elinize almanıza gerek kalmadan bilgisayar üzerinden kısa mesajı anında yanıtlamanızı sağlıyor.

 

 

Photo ZoomFor Facebook

Söz konusu Facebook ve fotoğraf olunca belirli bir ihtiyaca cevap veren yazılımların kullanıcılar arasında popüler olması da uzun sürmüyor. Bu anlamda Photo Zoomfor Facebook da sosyal ağda gezinirken fotoğrafları otomatik olarak büyütme özelliğiyle kullanıcıların dikkatini çekmiş durumda.

Yaklaşık olarak 5 milyon kişinin kullandığı bu eklenti sayesinde Facebook üzerinde bulunan fotoğraflara göz atmak oldukça kolay hale geliyor. Facebook”a entegre olarak çalışan eklenti albüm, profil veya zaman tüneli fotoğraflarına bakarken resimleri teker teker açmanıza gerek kalmadan hepsini gerçek boyutlarıyla rahatça görebilmenizi sağlıyor.

 

goo.gl URL Shortener

URL”lerinizi Google Chrome kullanırken kolayca kısaltabilmeniz için tasarlanmış bir kısaltma eklentisi olan goo.gl URL Shortener, Google desteği nedeniyle kullanıcıya hızlı ve başarılı bir çözüm sunuyor.

Resmi goo.gl API desteği, panoya otomatik kopyalama, içerik menüsü ve QR kod gibi özellikleri bulunan eklentiyi Facebook, Gmail, Twitter, Tumblr ve desteklenen diğer yüzlerce site üzerinden paylaşımda bulunmak için kullanabilirsiniz.

 

Evernote Web Clipper

Evernote Web Clipper ile internette görüp atlamak istemediğiniz içerikleri Evernote hesabınızda kaydedebilirsiniz.

 

Chrometo Phone

ChrometoPhone’u bilgisayarınızdaki URL’leri cep telefonunuza aktarmak ve işinize oradan devam etmek için kullanabilirsiniz. Cebinize göndereceğiniz içerik bir URL, harita bağlantısı (Google Maps), metin veya telefon numarası olabilir.

Bitly

Popüler bağlantı kısaltma servisi Bitly”nin Google Chrome eklentisi de çok sayıda bağlantıyı paylaşmak ve linklerinizi yönetmek için oldukça kullanışlı bir araç.

Linkleri organize etme, tıklanma sayılarını görme veya Facebook, Twitter ve e-posta yoluyla paylaşma gibi özellikleri bulunan eklenti ile kısaltılmış linkleri düzenlemek, hızlı link oluşturmak, ön izleme yapmak ve tıklanma rakamına göre bildirim oluşturmak mümkün oluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here