Ana sayfa Makale En İyi Dil Öğrenme Uygulamaları

En İyi Dil Öğrenme Uygulamaları

Bu dil uygulamaları, kulağınızda size fısıldayan birinin olması kadar iyi.

0
Learning languages online. Audiobooks concept. Books and headphones on the map world. 3d

Yeni bir dil öğrenmenize yardımcı olmak için tasarlanmış sayısız uygulama var, bu da doğru olanı seçmeyi zorlaştırıyor. Kelime bilginizi genişletmek, konuşma alıştırmaları yapmak, dilbilginizi geliştirmek veya bunların tümünü yapmak isteyebilirsiniz. Hedefiniz ne olursa olsun, muhtemelen sizin için bir iOS uygulaması vardır. Aşağıda favorilerimizden birkaçı var, böylece bir sınıfa adım atmadan yabancı bir dil öğrenebilirsiniz.

Duolingo

Duolingo’nun en popüler dil uygulamalarından biri olmasının birçok nedeni var: ücretsiz, iyi tasarlanmış ve erişilebilir. Dersler, küçük parçalara ayrılmış ve oyun oynar gibi çalışılıyor.

Uygulama, dilleri kıyafet veya iş gibi farklı konulara, aynı zamanda zarflar, zamirler ve diğer dilbilgisel konulara ayırıyor. Metnin ve konuşmanın anlamını açıklamanız gerekiyor, ancak anlamakta güçlük çekiyorsanız konuşmayı yavaşlatabilirsiniz. Uygulamanın yanıt verme yapısı, çok çeşitli aktiviteleri de kapsamaktadır. Bu, genellikle cevap yazma, yüksek sesle konuşma ve çoktan seçmeli yanıtlar arasından seçim yapma yöntemlerinden birini seçeceğiniz anlamına geliyor.

Duolingo harika bir giriş, ancak çoğu kez tekrarlama yoluyla rastgele bir bilgi karışımı öğreniyor olabilirsiniz. Açıkçası, ne kadar çok yaparsanız, kelime hazneniz o kadar güçlü olur. Anlama amaçlı olarak harika, ama konuşma becerilerinizi geliştirmek açısından en iyisi olmayabilir. Çevrimdışı modu da sınırlı, bu yüzden Duolingo’dan en iyi şekilde yararlanmak için bir Wi-Fi veya veri bağlantısına gerçekten ihtiyacınız olacaktır.

Desteklenen diller: İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Portekizce, Flemenkçe, İrlandaca, Danimarkaca, İsveççe, Rusça, Ukraynaca, Esperanto, Lehçe ve Türkçe.

 Babbel

Bu uygulama, her biri 10 ila 15 dakika arasında süren derslere bölünmüş. Hem yeni başlayanlara hem de ileri seviyedeki öğrencilere uygun olanlar dahil olmak üzere farklı yetenekleri kapsayan ders paketleri var. Uygulama size bir dizi kelime ve terim öğretiyor ve bunları hecelemenizi, yüksek sesle söylemenizi ve bunları cümle haline getirmenizi sağlıyor.

Babbel’in güzelliği, konuşma amaçlı öğrenmeye odaklanması ve ilerledikçe dilbilgisi kurallarını da açıklamasıdır. Yapay konuşmalardaki boşlukları doldurmak eğlenceli ve dersler, ustalaşmak istediğiniz temel konuşma cümleleriyle başlayan, mantıklı ve geleneksel bir şekilde ilerliyor. Çevrimdışıyken de bunlara çalışmak için dersleri indirebilirsiniz.

Babbel’den ücretsiz bir ders alsanız da, tek bir dil için öğrenme materyallerine tam erişim elde etmek istiyorsanız ayda 5 ile 10 dolar arasında bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Desteklenen diller: İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Brezilya Portekizcesi, Rusça, Türkçe, Lehçe, Endonezyaca, Flemenkçe, Danimarkaca, İsveççe ve Norveççe.

Tandem

Herkes yeni bir dilde akıcı olmanın tek yolunun onu konuşmak olduğunu bilir. Neyse ki, Tandem sizi ana dili konuşanlar ile konuşmaya yönlendiriyor. Buradaki fikir, metin, ses ve görüntülü sohbet yoluyla yeni dilleri öğrenmede başkalarına da yardımcı olabilmek. Uygulama sizi inceliyor ve ilgi alanlarınızı paylaşan bir ortak bulmanıza yardımcı oluyor. Onlar size öğretiyor, siz de onlara.

Sohbet etmeye karar verdikten sonra, bir yabancıyla konuşmanın ilk garipliğini azaltmaya yardımcı olan, sohbet teşviği olarak hizmet eden konuları seçebilirsiniz. Popüler diller için kolay olan uygun bir ortak bulabilirseniz bu ücretsizdir. Gerekirse, profesyonel bir öğretmene ders için ödeme de yapabilirsiniz.

Üye olmak için Facebook veya Google hesabınızı kullanmanız gerekir. Ayrıca, öğrenme konusunda ciddi olduğunuzdan emin olmak ve hizmeti kötüye kullananları ayırdetmek için moderatör kontrolleri de var. Bu, profilinizin onaylanmasını beklemek zorunda kalabileceğiniz anlamına gelir. Dilinizle bir sonraki seviyeye geçmeye hazırsanız ve dili doğal olarak konuşan biri ile konuşmak istiyorsanız, Tandem’e göz atmaya değer.

Desteklenen diller: İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Almanca, Portekizce, İtalyanca, Çince, Japonca, Rusça ve yaklaşık 150 başka dil.

Memrise

Eğer kelime haznenizi geliştirmek ve genişletmek istiyorsanız, Memrise bunu yapmanın eğlenceli bir yoludur. Uygulama, bir casus olarak yabancı bir gezegene gittiğiniz ve doğru cevaplar için puan aldığınız bir oyun gibi kuruluyor. Dil derslerini çerçevelemenin benzersiz bir yolu bu ve kursların büyük bir kısmı, tuhaf cümleler veya resimleri kullanarak belirli kelimeleri ve cümleleri ezberlemekten ibaret.

Ayrıca çeşitli kelimelerin ve terimlerin ses kayıtlarını dinleyebilir ve ara sıra onları söyleyen ana dil konuşmacılarının video görüntülerini izleyebilirsiniz. Genel fikir, kelimeleri öğrenmek ve daha sonra kelimeleri ezberledikçe daha da uzayan, önceden belirlenmiş aralıklarla gözden geçirmektir. Algoritmanın arkasında bazı bilimler var, ama sonuçta karmaşık bir bilgi kartı sistemine dönüşüyor. Yine de, bazı insanlar için çok etkili görünüyor.

Memrise öncelikle bir kelime haznesi oluşturucu olarak çalışıyor, böylece mümkünse bunları konuşma ve dilbilgisi dersleriyle birleştirmek istersiniz. Bazı hatırlatıcılar gariptir, ama tuhaf ilişkilendirmeler ve resimler, şeyleri ezberlemek için çok etkili bir yol olabilir. Uygulamaya e-postayla kaydolabilir veya topluluğun yarattığı içeriğin zenginliğine erişmenizi sağlayan Google veya Facebook hesabınızı kullanabilirsiniz.

Uygulamanın temel işlevleri ücretsizdir, ancak abonelik (ayda 9 dolar), ek oyunlara ve çevrimdışı modlara erişmenizi sağlar.

Desteklenen diller: Fransızca, İspanyolca, Almanca, İngilizce, Çince, Japonca, Korece, Türkçe, Rusça, İtalyanca, Portekizce ve 100’den fazla başka dil.

 Busuu

60 milyondan fazla insandan oluşan etkileyici bir kullanıcı tabanı olan Busuu’ya göz atmaya değer. İyi bir içerik miktarını kapsayan eksiksiz ders paketleri sunan iyi tasarlanmış bir uygulama. Uygulama, gramer, yazma, diyalog ve telaffuz egzersizleri ile birlikte, temel bilgi kartları sağlıyor. Sınavlar ve kelime oyunları, bilginizi test etmek için oldukça eğlenceli.

Busuu ayrıca, belirli bir dil için temel sağlayan ve bir sonraki seyahatinize daha iyi hazırlanmanızı sağlayan bir dizi kullanışlı seyahat kursu sunmakta. Hatta ana dil olarak konuşanlarla sohbet edebilir ve metinlerinizi düzeltebilir ya da diğer öğrencileri düzelterek puan kazanabilirsiniz. Bir çevrimdışı mod da var, böylece ders indirebilir ve internet bağlantısı olmadan da ders çalışabilirsiniz.

Bazı temel bilgi kartları ve yazma alıştırmalarını ücretsiz edinebilirsiniz, ancak tüm kursların ve ekstra araçların kilidini açmak için abone olmak gerekir, bu size ayda 6 ile 10 dolara mal olacaktır.

Desteklenen diller: İspanyolca, İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Portekizce, Türkçe, Arapça, Lehçe, Rusça, Çince ve Japonca.


Bu yazı, iPad Mag’den alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here