Ana sayfa Makale En İyi Akıllı Saatler

En İyi Akıllı Saatler

Listemizde moda amaçlı kullanılan saatlerden fitness saatlerine kadar her kategoriden yeni akıllı saatler yer alıyor.

1

Akıllı saat olgusu 2015 yılında ciddi bir şekilde başladı, ancak şimdi tam hızla ilerliyor. En yeni akıllı saatler, ilk ve ikinci nesil saatlere göre büyük bir gelişme gösteriyor. Artık teknoloji şirketlerinden ve moda markalarından gelen cazip seçeneklerimiz var. İşte en iyi akıllı saatler için seçimlerimiz.

İster erkek, ister kadın ister çocuk olsun, herkes için bu listede bir akıllı saat var. Listeye çeşitli akıllı saat işletim sistemleri ile çalışan saatleri de ekledik, böylece telefonunuzla en iyi şekilde çalışan saati bulabilirsiniz.

Apple Watch Series 3

Fiyatı: 1,849 TL

Buna en iyi akıllı saat diyebiliriz. iPhone kullanıcısı olup bir akıllı saat kullanmak isteyen herkese yönelik bir saattir.

Apple Watch Series 2 ve Series 1 gibi, yeni Apple Watch Series 3 de mükemmel bir şekilde üretildi, kullanımı çok kolay ve kapsamlı bir sağlık ve fitness izleme özellikleri listesine sahip. Ayrıca, uygulamaları çalıştırabilir, Bluetooth üzerinden müzik çalabilir ve akıllı görünür. İki boyutta, 38mm ve 42mm olarak geliyor, bu yüzden çoğu bilekte hassas duruyor. Yeni modeli öne çıkaran nedir? 3 Serisi, telefonunuzun yerine kullanabileceğiniz bir akıllı saat olmaya çok yakın.

Bunun nedeni, bir veri ve hücresel bağlantı sağlayan 4G LTE özelliğinin eklenmesidir, böylece arama yapabilir, mesaj alabilir ve gönderebilir ve daha önce yalnızca telefonunuzda yapabileceğiniz birçok görevi gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bunun sadece yakın olduğunu söyledik, çünkü üçüncü taraf uygulama desteği, telefonunuz olmadan gitmeniz için henüz gereken kapsamda değil. Bunun uygulama geliştiriciler tarafından yakın gelecekte iyileştirilecek bir sorun olacağını düşünüyoruz.

Daha hızlı bir çift çekirdekli işlemci, Apple Watch Series 3’ün performansını, yeni yayınlanan WatchOS 4’ün sorunsuz çalışmasını sağlayarak, önceki sürümlere göre artırıyor. Seçmek için çeşitli gövde stilleri var, ancak hepsi 50 metreye kadar su geçirmezlik ile geliyor, böylece yüzme için uygun hale geliyorlar – hatta koşularınızı izlemek için GPS var. Saat, kalp atış hızınızı gün boyunca izleyebilir ve hatta beklenmedik değişikliklerden, hatta sağlık sorunlarının erken yakalanmasından sizi haberdar edebilir. Bildirim ve uygulama özelliklerini göz ardı edersek, Apple Watch başka hiçbir şeye benzemeyen bir sağlık ve yaşam tarzı izleyicisidir.

Apple, Series 1 ve Series 2’yi satmaya devam etse de, satın alınacak model alüminyum Series 3. Pahalı paslanmaz çelik veya seramik modelleri veya Nike veya Hermes ile üretilen özel sürümlerden birini satın almanın bir cazibesi olabilir. Ancak satış sonrası kayışların zenginliği ile, daha küçük bir yatırım ile saati daha sonra kişiselleştirmek kolay. Her şeyden önce hepsi aynı şekilde çalışıyor.

Bununla birlikte, yukarıda bahsedilen hücresel fonksiyona ihtiyacınız olup olmadığını biraz düşünün. GPS ve Hücresel model, GPS’li modele göre daha pahalı. Ayrıca, saatinizde bir bağlantıyı kullanmak için aylık telefon tarifenize ekleme yapmanız gerekir. GPS modeli, 16GB yerine 8GB dahili hafızaya sahip olsa da, hemen hemen aynı.

Hangisini seçerseniz seçin, yalnızca dünyanın en çok satan saatini değil, aynı zamanda mevcut olan en iyi akıllı saatini de kullandığınızdan emin olun.

Samsung Gear Sport

Fiyatı: 779 TL

Anroid telefon sahipleri için en iyi akıllı saat. Mükemmel bir saatte harika bir arayüze değer veren herkes için uygun bir saat.

Bu, şimdi mevcut olan akıllı saatler için çeşitli işletim sistemleri sayesinde biraz kafa karıştırıcı olacaktır. Samsung Gear Sport; Samsung, LG, HTC, Huawei veya başka bir marka tarafından üretilen bir Android telefona sahipseniz satın alabileceğiniz en iyi akıllı saattir. Wear OS işletim sistemini çalıştırmadığı için en iyi Wear OS akıllı saati değildir. Samsung’un kendi Tizen yazılımını kullanıyor ve burada paylaşılan bir bilgi var: Tizen, Google’ın Wear OS’undan daha iyi.

Neden? Bunun başlıca nedeni, Samsung Gear Sport ve diğer yeni Samsung akıllı saatler ile etkileşimde bulunma şeklinizdir. Gear Sport, her etkileşim için küçük bir dokunmatik ekran üzerinde dürtme ve vurmaktan ziyade, menüler arasında hızlı ve kolay bir şekilde dolaşmanıza yardımcı olan döner bir çerçeveye sahiptir. Çerçeve, bir tıklama ile döner ve ekran dokunuşlarını en aza indirerek, 1.2 inçlik AMOLED ekranın çok fazla parmak izinden uzak tutulmasına yardımcı olur. Bu her zaman bir artıdır.

Saatin kendisi şık, ancak Gear S3’ten ya da Apple Watch gibi bir akıllı saatten çok sportif bir stile eğilimli. Standart olarak siyah veya mavi kayışın seçimi, tarzınıza uyum sağlamasına yardımcı olur, ancak gerektiğinde kayışlar satış sonrasında kolayca değiştirilebilir. 42mm gövdesi ince ve hafiftir, ayrıca 50m derinliğe kadar suya dayanıklıdır ve yüzme sırasında bile her zaman takılmaya elverişlidir.

Gear Sport, kalp atış hızı sensörü, otomatik antrenman tanıma, fitness izleme, dahili GPS ve Samsung’un uygulama mağazası aracılığıyla sunulan bir dizi fitness uygulaması da dahil olmak üzere adının hakkını sonuna kadar vermek için birçok fitness özelliğine sahiptir. Müzik için 4GB dahili depolama alana sahiptir, Spotify müzik çalma listelerini destekler ve Bluetooth kulaklıklarınıza bağlanarak telefonunuz olmadan egzersiz yapabilmenizi sağlar.

Gear Sport’u hemen hemen tüm Android telefonlarla birlikte Samsung Gear uygulamasıyla ve iOS ile de kullanabilirsiniz; ancak orada bazı özellikleri çalışmaz, bu nedenle iPhone sahiplerine Apple Watch’u tavsiye ediyoruz.

Huawei Watch 2

Fiyatı: 1,550 TL

Güzel görünümlü, her iki cinsin de kullanabileceği ve sağlam özelliklere sahip bir saat. iOS veya Android’de çalışacak, şık ve yuvarlak bir akıllı saat arayışında olan herkes için.

Huawei Watch 2, Huawei Watch’u izledi, beklemeye de değerdi. Bu sefer iki stilde mevcut: Spor ve Klasik. Spor siyah, titanyum grisi veya beton grisi olarak mevcut ve mevcut olan en iyi görünümlü Wear OS cihazlarından biridir. 390 x 390 piksel, 1.2 inç AMOLED ekranı ile diğer birçok Wear OS saat ekranını keskinlik açısından geride bırakan teknik olarak da etkileyicidir.

Wear OS (Google, Android Wear’ı 2018’de Wear OS olarak yeniden adlandırdı) saatte sorunsuz çalışıyor ve en sevdiğimiz akıllı saat işletim sistemi olmasa da Android Wear’ın ilk sürümlerinden daha iyidir. iOS fonksiyonları sınırlı da olsa, hem iOS hem de Android cihazlarla çalışır. iPhone’unuz varsa, Huawei’nin Watch 2’si yerine Apple Watch’u öneririz. Ancak, Android kullanıcıları için bundan daha iyisi olamaz.

Egzersiz yapmayı sevenler için, fitness takibi için bir kalp atış hızı monitörü var ve Google Fit veya Huawei Workout uygulaması egzersiz seanslarınızda sekmeler halinde tutulacaktır. GPS, koşu ve bisiklet rotalarınızı akıllı telefonunuza kaydeder. Telefon olmadan müzik dinlemek için Bluetooth kulaklıkları da saatle eşleştirebilirsiniz.

Huawei Watch 2 yüzme amaçlı değildir, ancak Apple Watch Series 2 ve 3 gibi, IP68 olarak suya dayanıklıdır ve 1,5 metre suda 30 dakika idare edebilir. Huawei Watch’un büyük olduğunu düşünüyorsanız, Huawei Watch 2’nin daha da büyük olduğunu duyduğunuzda şaşırmış olabilirsiniz. 45 mm’lik dairesel gövde, erkek ve kadın bileklerine uyacak kadar kompakttır, ancak büyük kemikleri olan erkeklere daha uygundur. Bununla birlikte, tasarım herkese hitap edecek kadar zariftir.

Huawei Watch 2’nin şarjı, ne kadar kullandığınıza bağlı olarak 1-2 gün sürer ve kullanımı kolay bir manyetik şarj cihazına sahiptir. Bununla birlikte, en iyi özelliği, Wear OS’u kapatma şeklinizdir ve 25 gün boyunca genel bir saat yüzüne sahip olabilirsiniz – bu, seyahat ederken ve şarj cihazınızı unutursanız faydalıdır.

Garmin Forerunner 645 Music

Fiyatı: 2,995 TL

Tüm gerekli fitness özelliklerine sahiptir, gerçek bir akıllı saat görünümü ve fonksiyonları vardır. Bir çok fitness’e özel özelliklere sahip akıllı saat isteyen iPhone veya Android kullanıcıları içindir.

Fitness bantları tüm egzersizlerinizi ve daha fazlasını izleyeceklerdir, ancak tasarımları spor salonu için uygun, günlük kullanım için uygun değildir. Akıllı saatin doğru fitness izleme özelliklerinden ödün vermemesini istiyorsanız, Garmin Forerunner 645 Müzik sizin için bir saattir. Bir fitness bandı gibi değil bir saat gibi görünür, yine de aktif bir yaşam tarzına ayak uydurmak için gerekli tüm sensörlere ve donanıma sahiptir.

Sahip olmadığı tek şey bir dokunmatik ekrandır. Bu daha çok hibrid bir akıllı saat gibidir ve kasasındaki beş düğme ile kontrol edilir. Arkada bir kalp atış hızı sensörü ve içinde telefonunuzu taşımanıza gerek kalmadan izleme için GPS vardır. GPS etkinken bile, pili beş gün dayanır – güç harcayan dokunmatik ekrana sahip olmamanın yararı burada görülüyor. Koşucular, adım uzunluğunu, tempoyu, dengeyi ve hatta yer temas süresini ölçebilen sensörler nedeniyle saati sevecektir.

Bununla, bir pusula, termometre, çevrimdışı çalmak için yerleşik müzik depolaması, havuzda kullanım için suya dayanıklılık ve Garmin’in kapsamlı fitness izleme yazılımı platformu gibi özelliklere sahip olunuyor. Oldukça pahalı, ancak spor ve fitness tutkunlarının sahip olmadıkları bir özelliğe sahip olmak isteyeceklerdir. Ayrıca, egzersiz yapmadığınız veya koşmadığınız zamanlarda bile, Forerunner 645’in görünümü çoğu kıyafete uyum sağlayacaktır.

Movado Connect

Fiyatı: $430

Şık ve modern tasarım estetiğine sahip klasik ve şık bir Movado saati. Cesur, minimalist bir görünüm arayan erkekler veya kadınlar için.

Akıllı telefonlarda çerçevesiz bir eğilimin hayranıysanız, belki de Movado’daki bu uçtan uca cam tasarımı beğeneceksiniz. Movado Connect, geleneksel yerine fütüristik bir görünümü tercih eden, cesur bir tasarıma sahip bir Wear OS akıllı saati. Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı tasarım ve kayış seçeneği var ama siyah ve altının en iyi olduğunu düşünüyoruz. Movado ayrıca 100’den fazla farklı çağrı varyasyonunu da tasarladı, böylece her zaman açık ekran için istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Kate Spade Scallop Touchscreen

Fiyatı: $295

Küçük bileklerde en iyi görünen akıllı saat. Küçük akıllı saat isteyenler için.

Yavaş yavaş, teknoloji dünyası kadınların her zaman büyük, erkeksi bir akıllı saat takmak istemediğini anlamaya başlıyor ve bu nedenle daha küçük bilekler için daha uygun hale getiriyor. Bu büyüyen ürün yelpazesi, kadınlar için cazip bir teknoloji ürünü yapmanın ne olduğunu anlayan Kate Spade’den geliyor.

Tag Heuer Connected Modular 41

Fiyatı: $1,200

Saatleri anlayan ve teknolojiye ayak uyduran bir şirket tarafından yapılan bir saat istiyorsanız bir bakın. Akıllı saatlere daha fazla para harcamaktan kaçınmayan saat meraklıları için.

Öne çıkardığımız akıllı saatlerin çoğu teknoloji markaları tarafından üretiliyor, ancak bu Fossil Group tarafından üretilmiş. İsviçreli saat ustaları, akıllı saatlerden haberdar olmaya başlıyor ve kendi yorumlarıyla ortaya çıkıyorlar. Alpina AlpinerX ve Mondaine Helvetica Smart gibi diğer hibrid saatler bizi çok heyecanlandırırken, dokunmatik ekranlı saat dünyasını benimseyen İsviçreli markalardan Tag Heuer’i seçtik.

Fossil Q Commuter

Fiyatı: $155

Yüksek kaliteli malzemelerle üretilmiş klasik bir Fossil saati. Geleneksel tarzda saatler seven, ama bir akıllı saati de denemek isteyen erkekler için.

Q Commuter, bağlantılı saatlerde minimalist stili ve pratik yaklaşımı ile ortaya çıkıyor. Bu bir hibrit akıllı saattir, bu yüzden bir dokunmatik ekrana sahip değil, ancak yine de adımlarınızı sayar, seyahat edilen mesafeyi ölçer ve gün içinde yakılan kaloriyi tahmin eder. Telefonunuza bir bildirim geldiğinde ve günlük adım hedefinize ulaştığınızda titreşir, ayrıca yatakta takarak uyku kalitenizi de izleyebilirsiniz.


Bu yazı, Appusers Ağustos sayısından alınmıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here