Ana sayfa Donanım En ince onbir kompakt kamera

En ince onbir kompakt kamera

0

Profesyonel özellikleri sıfır bedene sığdıran onbir kompakt birarada

Havalar ısınmaya, kıyafetler incelmeye başladı. Gittikçe hafifleyen kıyafetler kalın ve ağır makineleri taşıyamaz oldu. Gün geçmiyor ki fotoğraf makinelerindeki teknolojiler gelişmesin. “Daha ne gibi bir gelişme olabilir ki?” der demez karşımıza bambaşka görünümde, profesyonel özellikli yeni bir makine çıkıyor. Tüm bu özelliklerin incecik bir kasaya sığması da cabası. Fotoğraf severler profesyonel özellikleri daha ince ve hafif gövdelere sığdıran makineleri tercih etmeye başladı. Biz de bu dosyamızda Casio, Canon, Fuji, Kodak, Leica, Nikon, Olympus, Panasonic, Samsung, Sony ve Vivitar gibi sektörün önde gelen markalarını büyüteç altına aldık ve üstün özelliklere sahip sıfır beden onbir makineyi sizler için bir araya getirdik.
 
  Casio Exilim Ex-S10
Casio”nun gömlek cebinde taşınabilecek kadar ufak boyutlara sahip yeni modeli Exilim S10, küçük boyutlarının yanı sıra, 10.1 MP çözünürlüğü, 3X optik zum özelliği ve farklı hafıza kartlarının desteklemesi ile dijital fotoğraf makineleri arasında farklı bir alternatif olarak ortaya çıkıyor. Exilim S10″da bulunan bulanıklık azaltıcı, kendi kendine portre, gülümseme algılayıcı ve pan otomatik çekim özellikleri, fotoğraf çekmeyi eğlenceli hale getiriyor. Bulanıklık azaltıcı otomatik çekim özelliğini seçtiğinizde, EX-S10 görüntüyü analiz ediyor ve kadraj içerisindeki ana konu hareketsizleştiğinde otomatik olarak fotoğrafını çekiyor.
 
 Kendi kendine portre özelliğini seçtiğinizde ise EX-S10, görüntünüzün kadrajı doldurmasını bekliyor ve görüntünüz kadrajı doldurduğunda otomatik olarak fotoğrafınızı çeki-yor. Gülümseme algılayıcı özelliği ise yüzdeki gülümsemeyi algılıyor ve çektiğiniz kişinin yüzündeki gülümseme kaybolmadan, o gülümsemeyi ölümsüzleştiriyor.
Canon Ixus 860 IS
Canon, IXUS dijital kamera serisi de özellikle modaya düşkün fotoğrafse-verlere yönelik zarif ve üstün özellikli kameraları ile beğeni kazanıyor. Canon Digital IXUS 860 IS, 28mm(fotoğrafçılık eşdeğeri 35mm) ve 3.8x geniş açı zum objektife, optik görüntü sabitleyiciye ve 8.0 megapiksel resim çözünürlüğüne sahip. Canon Digital IXUS 860 IS dijital fotoğraf makinesinin 3.8x geniş açı objektifi kalabalık insan grupları ve manzara çekimlerinde büyük esneklik sağlıyor. 28-105mm odak mesafelerine sahip olan IXUS 860 IS, mercek kaydırmalı optik görüntü sabitleme sistemi sayesinde kamera veya kullanıcının elinden kaynaklanan sarsıntıların neden olduğu bulanık fotoğrafların önüne geçiyor. Kameranın objektifi sahip olduğu Canon”un (UA) asferik objektif teknolojisi sayesinde görüntülerin maksimum seviyede net ve berrak olmasını sağlıyor. IXUS 860 IS, insan çekimlerinde daha başarılı netlik için “Yüz Tespiti”, izleme sırasında kırmızı göz düzeltme özelliği, 17 çekim modu, Türkçe menü, gibi kullanıcı dostu özellikleri ile de öne çıkan bir kamera.
 
 

 

 

  Fujifilm FinePix Z10fd
özel tasarımı ile dikkat çeken Finepix Z10fd, çok ince bir gövdeye ve 7,2 MP çözünürlüğe sahip. Yosun yeşili, metalik kırmızı, metalik gök mavisi, metalik turuncu ve grafit patlıcan renk seçenekleri ile beğeni kazanan dış görünümünün içinde sayısal teknolojinin çağdaş seviyesini barındıran FinePix Z10fd, en rahat kullanım yöntemleri ile üst düzey fotoğraf niteliği üretebiliyor. Fujifilm Z dizisinin diğer modelleri gibi koruma işlevinin yanı sıra açıp, kapatma işlevi de olan sürgülü bir kapak ile donanmış olan Z10fd, 6,35 cm çapında sıvı kristal ekranı ve iki adet kullanım tekerleği ile çağdaş fotoğraf makinelerinin en güzel örneklerinden birini oluşturuyor.

 

7,2 MP düzeyindeki yüksek çözünürlüklü ışık algılayıcı en keskin fotoğrafları mümkün kılarken, tam çözünürlükte 1600 ISO değerine kadar çıkan ışık duyarlılığı ile az ışıklı ortamlarda bile yüksek nitelikli sonuçlar veriyor. Bunun haricinde FinePix Z10fd, konunun içinde bulunan on adet farklı yüzü tanıyarak keskinlik ile ışıklama ölçümlerini otomatik olarak yapıyor.
Kodak EasyShare M863
Kullanıcıya birden çok renk seçeneği sunan Kodak Easyshare M863 dijital fotoğraf makinesi her çantaya ve cebe sığacak  kadar ince ve zarif bir tasarıma sahipken fiyatıyla da kullanıcıya bir sürpriz yapıyor. HD durağan çekim sayesinde, isteğe bağlı HDTV dock ile fotoğrafları HDTV high definition görüntüleyebiliyor. Yüz algılama özelliği ile yüzleri belirleyen M863, ayarlarını otomatik yapıyor.
 
8,2 MP sayesinde 76cmx102cm (30inçx40inç) boyutlarına kadar baskı elde etmenize olanak tanıyor.
Dijital görüntü sabitleme ile fotoğraf makinesinin titremesinden veya hedefin hareket etmesinden kaynaklanan bulanıklıkları azaltan M863″ün yüksek ISO (1600″e kadar) modu ile düşük ışık koşullarında ve hızlı hareketlerin olduğu durumlarda her ayrıntı yakalanıyor.
M863″ün ileri video özellikleri ile ses yakalama, düzenleme ve videodan baskı almayı kolaylaşıyor.

 

 

  Leica C-Lux 2
Ultra kompakt fotoğraf makinesi segmentinde üstün özellikleri ve kalitesiyle rakiplerinden farklılaşan Leica C-Lux 2, ufak boyutları ve şık tasarımı ile de yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir aksesuar olmaya aday. C-Lux 2, 9.5x5x2.2 cm boyutları ve 130 gr ağırlığı ile bayanların en küçük çantalarının içine dahi sığabiliyor.

 

Yeni Leica DC Vario-Elmarit lensi sayesine en doğal renklere sahip muhteşem fotoğraflar çekmenize olanak tanıyan C-Lux 2″nin 28-100mm odak uzaklığına sahip objektifi de geniş açılı fotoğraflar çekme-nizi sağlıyor. Kompakt fotoğraf makineleri ile hareketli bir kişi veya nesnenin fotoğrafını çekmek her zaman zor bir iş olmuştur, fakat Leica C-Lux 2″ye eklenen “Intellegent ISO” özelliği ile artık bu zorluk da ortadan kalkıyor. Fotoğraf çekilecek nesnenin hareketini algılayan ve hızını hesaplayan “Intellegent ISO” özelliği, hareket eden kişi ve nesneleri en iyi şekilde görüntüleyebilmek için gerekli olan ISO değerini otomatik olarak seçiyor.

Nikon Coolpix S51

Nikon”un yeni Coolpix S51 dijital kompakt modeli son derece ince ve kompakt bir ürün. Gümüş ve kahverengi gövde rengi seçenekleri bulunan Nikon Coolpix S51 dijital kamera, 3.0 inç (7.6 cm) büyüklüğünde LCD ekranı ile 160 derece görüş açısı sunarken aynı zamanda yansıma önleyici katmanı ile parlak gün ışığında dahi net ve berrak bir görüntü sağlıyor. Nikon Coolpix S51 dijital fotoğraf makinesi 8.1 MP efektif resim çözünürlüğü ile ISO 1600″e ulaşan ışık hassasiyet değerlerinde yüksek kalitede görüntü sağlıyor.
 
 
Coolpix S51″in ISO 1600 değeri sayesinde düşük ışıklı ortamlarda net fotoğraflar elde edilebiliyor. Yeni Nikon Coolpix S51 kompakt dijital fotoğraf makinesi 38-114 mm odak uzaklık değerlerinde 3x optik Zoom-NIKKOR objektife sahip. Kamera, Nikon”un özel Optical Lens Shift Vibration Reduction (VR) teknolojisi sayesinde daha yüksek çekim hızlarına ulaşmayı sağlayarak kamera sarsıntısından kaynaklanan olumsuz etkileri de minimum seviyeye indiriyor.

 

 

  Olympus µ 1030 SW
10 metre derinliğe kadar su geçirmeyen Olympus µ 1030 SW, 2 metre yüksekliğe kadar da darbelere dayanıklılığı ile dikkat çekiyor. 20 mm”lik ince ve şık tasarımının yanısıra dayanıklılığı ile de ön plana çıkan bu makinenin bir başka özelliği ise -10 dereceye kadar soğuk havaya ve 100 kilograma kadar ezilmeye dayanıklı olması. çizilmez metal yüzeyi ile parlak gümüş,  gece siyahı ve İngiliz yeşili renk seçeneklerine sahip Olympus µ 1030 SW, 3.6x zum özelliği çekimlerde kullanıcısına kolaylık sağlıyor.
 
10.1 MP çekim kalitesi ile daha fazla detay yakalamanıza yardımcı olurken, 2.7″/6.9cm HyperCrystal LCD ekran oldukça parlak gün ışığında bile fotoğraf çekmeden önce kareyi görmenize ve çektikten sonra görüntüleri izlemenize olanak sağlıyor. Olympus µ 1030 SW”ın sahip olduğu yeni LI-50B batarya daha faz güç sağlarken, kullancılara da daha uzun süre çekim yapma keyfini yaşatıyor.
Panasonic Lumix FX35
Panasonic”in 25 mm ultra geniş açılı süper ince fotoğraf makinesi FX35, el titremesini telafi eden optik görüntü sabitleyici ve hareket bulanıklığını kontrol eden Akıllı ISO Kontrolü”nün yanı sıra yüksek işletim kolaylığı ve yanlış çekimlerin azaltılmasını sağlayarak eğlenceli fotoğraf çekme-ye imkan tanıyan “Akıllı Otomatik Mod” özellikleri ile dikkat çekiyor.

 

 
10.1 MP çözünürlüğe sahip Panasonic Lumix FX35; 4x optik zumlu, f2.8 parlaklık sağlayan, 25mm. geniş açılı Leica DC VARIO-ELMARIT yüksek kaliteli merceğe sahip bulunuyor. 25mm”lik ultra geniş açılı mercek sıradan 35mm.”lik kameralara oranla aynı çekim mesafesinden yaklaşık iki katı görüntü yakalamaya imkan sağlıyor. Ayrıca, 3 MP çözünürlük modunda ekstra optik zum fonksiyo-nu ek büyütme imkanı sağlıyor ve CCD”nin orta kısmını kullanarak zum gücünü 7.1x”e çıkarıyor. Yüz tanıma (face detection) özelliği, kameranın insan yüzlerini tanımasına ve yüzlere odaklanıp pozlamayı otomatik olarak ayarlamasına yardımcı olurken, Panasonic Lumix FX35 ile kırmızı göz etkisi otomatik olarak dijital biçimde düzeltilebiliyor.

 

 

  Samsung i8
Samsung, ultra incelikte, 8 MP”lik ve Samsung’un PMP multimedya teknolojisine sahip yeni modeli Samsung i8 ile dosyamıza konuk oluyor. Samsung popüler i-serisi modellerinin belirgin özelliklerinden biri haline gelen PMP multimedya teknolojisi kullanıcıların hareket halindeyken video seyretme ve müzik dinleme keyfi yaşamalarına olanak tanıyor. Samsung i8 dijital fotoğraf makinesi yeniden tasarlanmış parlak ve yansımalı gövdesi ile sadece 90.7x 58×19.9 mm boyutlarında. Kameranın kalbini oluşturan 8 MP çözünürlüklü görüntü algılayıcı son derece berrak ve net fotoğraflar sunuyor.
Samsung i8 dijital fotoğraf makinesinin 3x optik zum objektifi karma gövdesinde hareketsiz yapılandırılmış. Cihaza entegre Digimax Converter yazılımı MPEG, AVI, MOV, WMV ve ASF formatlı video dosyalarının Samsung i8 üzerinde sorunsuz bir şekilde izlenmesini sağlıyor. Bu yazılım aynı zamanda MP3 ve WAV ses dosyalarını da birkaç basit adımda çevirebiliyor.

Sony Cybershot T300

Sony”nin dijital fotoğrafçılıkta performansı ve stil sahibi yapısı ile fark yaratacak olan yeni Cyber-shot modeli T300, gümüş, siyah ve kırmızı renk seçenekleri, ince yapılı hatları ve cesur dikey formatlı tasarımı ile diğer fotoğraf makineleri arasından sıyrılıyor. T300″ün mükemmel görüntü kalitesi ve yüksek hassasiyeti Sony”nin geliştirdiği BIONZ görüntü işlemcisi tarafından sağlanıyor. BIONZ görüntü işlemcisi, otomatik odaklamanın hızını, doğruluğunu, pozlama kontrolünü, beyaz dengeyi, renk ayarını ve diğer fonksiyonları geliştiriyor.
 
 
Yeni T300 sahip olduğu “Bulanıklığa Karşı İkili çözüm Teknolojisi” ile Super SteadyShot (Optik Görüntü Sabitleyici) ve ISO 3200 son derece yüksek hassasiyet”i birleştirerek, iç mekanlarda ya da zorlu, ışığın yetersiz olduğu koşullar altında, flaşsız daha net fotoğraflar çek-menizi sağlıyor. Sony tarafından geliştirilen ve genel çekim durumları aralığında doğru fotoğraf makinesi ayarlarını otomatik olarak seçen Sahne Tanıma özelliği ilk defa T300″de kullanılıyor. Bu özellik sayesinde fotoğraf makine-niz, biri standart otomatik ayarlar ile diğeri optimize edilmiş ayarlar ile olmak üzere iki çekim yapıyor.
  Vivitar 7500İ
Sıra dışı tasarımları ileri teknolojiyle birleştirerek kullanıcılarına kişiye özel, farklı ve renkli ürünler sunan VIVITAR, ince, estetik ve fonksiyonel 7500i”yi moda ve teknolojiyi yakından takip eden kullanıcılarının beğenile-rine sunuyor.
Bu yıl tüm dünyada 70. yılını kutlayan ve Celine Dion, Gwyneth Paltrow, Michael Douglas, Debra Messing gibi Hollywood ünlülerinin imaj tamamlayıcı aksesuarı haline gelen Vivitar, 7500i modelinde tek makinede birçok özelliği bir arada bulunduruyor.
 
7.0 MP çözünürlüğe, 3x optik zum ve 5x dijital zum özelliğine, 3.0″ LCD monitöre, yüz tanıma sistemine, MP3 çalara sahip Vivitar 7500i ile ayrıca film de izlenebiliyor. 7500i modelinin gümüş ve siyah renk alternatifleri de bulunuyor.
Yüksek teknik özelliklere sahip 7500i, darbelere dayanıklı su geçirmez kasası ile uzun yıllar size sevdiklerinizle geçirdiğiniz güzel anları fotoğraflama garantisi veriyor. Vivitar, ayrıca kullanıcılarına 2 yıl süresince arızalanan ürünlerde, markanın kalitesine olan güvenini göstererek ilk kez birebir değiştirme garantisi veriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here