Ana sayfa Donanım En hafif Ultrabook’lar

En hafif Ultrabook’lar

0

Performans kadar önem verdiğimiz, kimi zaman performanstan da daha fazla önem verdiğimiz en önemli özellikler cihazların boyutları ve ağırlıkları oluyor. Yeni nesil Ultrabook”lar sadece hafif ve zarif olmakla kalmıyor. Dokunmatik ekran çözümleri ve performans özellikleriyle Ultrabook”lar,çoğu dizüstü bilgisayar modelini kıskandıracak hareketler sergiliyorlar.

 

Sony Vaio Pro 11

Dünyanın en hafif bilgisayarı.Sony Vaio Pro 11″in şıklığı ve zarifliği oldukça etkileyici. Sadece kendi tasarımı ve boyutları ile değil, Vaio pro 11 adaptörüne kadar hafif ve gerçekten taşınabilirliğe önem verilerek üretildiğini gösteriyor. Vaio Pro 11″in ağırlığı yalnıza 870 gram. Intel Core I5 işlemcisi, 4GB DDR3 Belleğe sahip Vaio Pro 11,
1 kg”nın altında. Tuş takımında bulunan LED aydınlatması ile Vaio Pro 11 ile ışıksız ortamlarda çalışmak da oldukça kolay. çok hafif oluşu sayesinde Vaio Pro 11″i bir yerden bir yere götürürken, çantanızın içerisinde bir bilgisayar olduğunu size bile unutturabilir.

 

Vaio Pro 11″de kullanılan karbon fiber malzeme sayesinde bilgisayarınızı istediğiniz her yere götürebilirsiniz. Alüminyumdan %47 daha hafif ve %25 daha güçlü olan bu malzeme, ince olmak isterken dayanıklılığından ödün vermek istemeyen Ultrabook kullanıcıları için son derece ideal.Hafif olduğu kadar dayanıklı da olan bilgisayarın üst ve alt taraflarındaki sert karbon plakalar sayesinde zorlu seyahat koşullarının üstesinden gelebilirsiniz.

Son model Sony televizyonlarda yer alan TRILUMINOS teknolojisi Vaio Pro 11″e de renk ve hayat veriyor. Her görüntü en saf ve daha gerçekçi renkler ile Vaio Pro 11″in kullanıcıları ile buluşuyor.NFC kablosuz bağlantı özelliklerinin bulunduğu Vaio Pro 11, 8 saate kadar pil ömrüyle ile standart kullanım sağlıyor. Intel Core i5 işlemcisinin yer aldığı Vaio Pro 11 sadece inceliği, zarifliği ve hafif olması ile değil yüksek performans sunmasıyla da ön plana çıkıyor. 128 GB SSD depolama kapasitesi bulunan ürün tüy kadar hafif ultrabook”lar kategorisinin en iddialı ürünlerinden birisi.

 

Sony Hakkında
Sony,Japonya kökenli şirketler topluluğu. Topluluğun ana şirketi, Tokyo’nun Minato semtinde yerleşik olan Sony Corporation’dur. Sony üreticilere ve profesyonel marketlere iletişim,video oyun konsolları ve bilgi teknolojisi üretiminde önemli rol oynamaktadır. Adı Latince “ses” demek olan “sonus” kelimesinden gelmektedir. Sony 5 bölümden oluşmaktadır. Bunlar; elektronik, oyun, eğlence, finansal servisler ve diğerleridir.

 

Acer Aspire S7

 Aspire S7 kağıt gibi açılabilir, 1080p çözünürlükte ve dokunmatik ekranlı.üreticilerden yenilikçi Ultrabook çözümleri de gelmeye devam ediyor. Ultrabook akımında önemli yer tutan Acer, Aspire S7 modeli ile ultrabook”u dokunmatik ekran ile süsleyerek teknoloji kullanıcılarına yenilikçi bir deneyim sunmayı planlıyor. Aspire S7″nin iki versiyon olarak satılıyor. 11.6 ve 13.3 inç modelleri. Alüminyum kaplama tasarıma sahip S7, klavyesi ve arka ışıklandırmasıyla şıklığı ön planda tutuyor.

 

Aspire S7″nin boyutlarına ve ağırlığına bakarsak 283.6 x 195.6 x 12.2 mm”lik boyutları ile bir kitap farksız hatta çoğu kitaptan ince olduğunu söyleyelim. Sadece 1.11 kg”lık ağırlığındaki ürünü ilk görüşte taşınabilirliğe ne derece önem verilerek üretildiğini anlamanız mümkün. Hemen bu derece ön yargılı olmayın Aspire S7″de incelik ve hafiflikten ödün vermeden daha fazla neler yapılabileceğidüşünülmüş. Intel Core i7 3517U işlemci, Full HD (1920 x 1080) piksel dokunmatik ekran, aydınlatmalı klavye ve RAID 0 dizisi uygulanmış çift 128 GB kapasitede SSD depolama gibi oldukça gelişmiş donanım bileşenleri kullanılmış. 11.6 inç büyüklüğündeki dokunmatik ve Full HD ekran, sınıfındaki en iyilerden biri. IPS olarak tercih edilen panel gerçekten de etkileyici görüntüler oluşturuyor. Dokunma hassasiyeti birçok üründe karşılaşanın aksine oldukça etkileyici.

Hafifliği tasarımı, inceliği ve güçlü performansı ile Acer Aspire S7 tüy kadar hafif bir o kadar zarif olması ile son dönem tercih edilebilecek Ultrabook ürünleri arasında çok fazla iş yapacak bir ürün gibi gözüküyor. Hassas dokunmatik ekranı sayesinde Aspire S7″i dizinizin üzerine kağıt gibi açarak tablet gibi de kullanabilirsiniz.

 

Acer Hakkında
Acer, Tayvan merkezli bilgisayar ve donanım üreticisi. HP ve Dell’in ardından 2009 yılındason çeyreği dünyanın en büyük 3. bilgisayar üreticisi olarak tamamladı. Acer’ın ürünleri masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, tablet bilgisayarlar, sunucular, depolama aygıtları, görüntüler, akıllı telefonlar ve çevre birimleri içerir. Ayrıca işletmeler, hükümetler ve tüketicilere hizmet vermektedir. 2012 yılında Acer dünyanın dördüncü büyük kişisel bilgisayar satıcısı oldu.

 

 

Samsung Series 9

İnce gövde tasarımı dünyanın en incesi.Samsung dünyanın en incesi diye sunduğu 9 serisi ile mobil telefon, televizyonlardan sonra bilgisayar ürünlerinde de başarısını ispatlıyor. Süper ince bileşenleri ileyekpare kasa kullanan Samsung”un teknik işçiliği sayesinde sadece 14.9 mm derinlikte ve 1,58 kg ağırlığındadır.Zarif aerodinamik tasarımı ile mat kaplamalı %100 alüminyum gövdeye sahip lüks görünümü ile kendi tarzını oluşturan ürün, maksimum rahatlık ve kolay kullanım için optimum parlaklık sağlamak için ışık koşullarını kullanarak ortama otomatik olarak adapte oluyor.Basit fonksiyonları ayarlamak için tek tıklama uygulaması ve minimum adımlar sağlayan Series 9 Kolay ayarları ile dizüstü bilgisayarınızı kolayca kontrol edilebilir ve performansınızı en iyi duruma getirebilirsiniz

 

 

 

 

 

 

Samsung 9 Serisi HD+ (1600×900) SuperBright Plus (400nit) ile bilgisayar ekranıgüneş altında bile oldukça iyi görüntü performansı sunuyor.Görselliği ve zarifliği kadar teknik ve donanım özelliklerinin de göz dolduran cihaz Intel Core i5 işlemcisi ile güç buluyor. 4GB DDR3 Ram modülünün yer aldığı cihazda 128GB SSD depolama birimi yer almakta. Intel HD Graphics 3000 grafik kartı ile kullanıcılarına eşsiz görüntüler ve videolar izleten cihazın 1.5 W X 2 hoparlör ses çıkışı bulunuyor. 1.3 MP HD video konferans kamerasının yer aldığı Samsun 9 serisi cihazda Bluetooth 3.0 ve 802.11 b/g/n Wi-Fi kablosuz bağlantı teknolojisi var. HDMI, kulaklık çıkışı, mikrofon bağlantı girişi ve 2 adet USB bağlantı yuvasının bulunduğu bilgisayarda MicroSD kart desteği de var.

 

Samsung Hakkında
Samsung, 1990’lı yıllarda, Kore dışında hızlı bir büyüme göstermiştir. Diğer Asya şirketlerinin aksine, 1997’deki Asya Ekonomik Krizi’ni neredeyse hasarsız atlatmıştır. Sadece Nissan tarafından kurulan Samsung Motor Co.’nun, Renault’a satışını gerçekleştirerek otomotiv işinden çıkması gerekmiştir. Bu dönemde Elektronik ve bileşenlerine yatırım yapılmış, Samsung Elektronik; grubu içerisinde bulunan en etkin şirket haline dönüştürülmüştür. Grubun inşaat şirketi de, bu dönemde, Kuala Lumpur’daki Petronas Kuleleri inşaatı ile dikkatleri üzerine çekmiştir.Samsung Elektronik 2000-2005 yıllarında rekor büyüme ve kâr elde edip, dünyanın en değerli markaları sıralamasında 2. sırada yer almaktadır.

 

 

 

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here