Ana sayfa Donanım En büyük Android tableti piyasaya sürülüyor

En büyük Android tableti piyasaya sürülüyor

0

Fuhu isimli tablet üreticisi, 20 ve 24 inç’lik full HD tabletlerini duyurdu. Android işletim sistemini bulunduran tabletler, aile kullanımına yönelik.  Tablet sektöründe daha önce de Lenovo da ekran büyüklüğünü gözden geçirme kararı alsa da, 20 inç üstü tablet fikiri piyasada hem “marjinal” hem de bir ilk olarak nitelendiriliyor. NVIDIA Tegra 4‘ten güç alan Fuhu tabletler, anne-baba-çocuk ilişkisine yönelik bu tabletleri piyasaya süreceğini belirtti. 

Fuhu‘nun Android tabletinde, çocuklara özel çizim programları, dil eğitimi programları, matematik öğretim programları, okuma ve yazma programları gibi eğitim üzerine yazılımlar ve dolanımlar bulunuyor. Bu özelliklere ek olarak cihazda, çocuklar için çizim yeteneklerini geliştirebilecek uygulamalar da mevcut. Fuhu, ailelere ayrıca Disney ve CN (Cartoon Network) işbirliğinde özel çizgi film içerikleri ve masal içerikleri de bulunduruyor.

Cihazda, “Parent Mode” özelliği ile birlikte çocuklara farklı eğlence dünyası sunan tablet, bu özelliğin dışarısında oyun severler için de iyi bir tablet. NVIDIA‘nın 4 çekirdekli Tegra 4 işlemcisini bulunduran Fuhu, 16 GB hafıza ile kullanıcılara sunulacak. Cihaz, Android 4.4.4 tabanlı olmasına rağmen, Fuhu‘nun geliştirdiği Blue MorphoTM işletim sistemini de bulunduruyor. İlk olarak ABD’de piyasaya sürülecek olan tablet, daha sonra da avrupa’ya açılacak. ABD’deki fiyatları olarak, 24 inç’lik için 549 dolar ve 20 inç tablet için de 449 dolar fiyat biçildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here