Ana sayfa Yazılım En ateşli 38 iOS uygulaması!

En ateşli 38 iOS uygulaması!

0

iOS”unuzu zenginleştiren uygulamalar
 

İster iPhone veya iPad sahibi olun, ister iPod touch, iOS cihazı kullanıcısıysanız, cihazınızı zenginleştirecek, cihaza işlevsellik katacak uygulama arayışınız hiçbir zaman bitmeyecektir. App Store”a girip saatlerce dolanmak ve işinize yarayacak türden uygulamalar keşfetmek keyifli bir iş, evet. Fakat nokta atış uygulamaları kimi zaman gözünüzden kaçırabilirsiniz. Bu durum karşısında sessizliğimizi koruyamadık ve sizler için en ateşli 38 iOS uygulamasını seçip, derledik. İşte karşınızda iOS dünyasının en ateşli 38 uygulaması!
 
ios uygulamaları
 
Eğlence

iPhoto
Yenilikçi tam ekran moduyla birlikte iPhoto, iPhone ve iPad”lerinizdeki tüm fotoğrafları Pratik bir şekilde düzenleyip fotoğraflarınız arasında gezinebilirsiniz. Albüm oluşturup fotoğraflarınızı bu albümlerde saklayabilir ve Mac platformu ile hızlıca paylaşabilirsiniz. özellikle Mac kullanıcılarının yakından tanıdığı iPhoto, iOS 5.1 güncellemesiyle birlikte yoluna iOS dünyasında da devam etmeye başladı. Resmi Apple uygulaması olan iPhoto”nun iOS kullanıcılarına sağladığı avantajlar saymakla bitmez!

Fiyat: $4.99

 

iMovie
Apple”ın bir diğer resmi uygulaması olan iMovie, iPhoto”nun video versiyonu olarak düşünülebilir. Kaydettiğiniz videoları hızlı ve pratik bir şekilde düzenleyip organize etmenize olanak sağlayan iMovie, ayrıca videolarınıza ses efektleri vermenize de olanak sağlıyor. Son olarak 1.3 versiyonu yayınlanan uygulama, film fragmanı hazırlama gibi “hazır” modlarıyla kaydettiğiniz videolara ekstra eğlence katmak için biçilmiş kaftan.

Fiyat: $4.99
 


 
Art Set
İster pastel ister ispirtolu kalem, isterseniz de yağlı boya araçlarını seçerek, kendi seçtiğiniz türden kağıt üzerinde çizimler yapmanızı sağlayan Art Set, geniş bir fırça ve renk yelpazesine de sahip. Resim çizme işini hem eğlenceli hem de pratikleştirici bir forma sokan Art Set, çizdiğiniz resimleri bünyesinde barındırabiliyor, kendi galerisinde saklayabilir. Art Set ayrıca bu çizimleri iOS cihazınızın fotoğraf klasörüne de aktarabiliyor.

Fiyat: $0.99

SketchBook Pro
Pad üzerinde şık ve kaliteli çizimler yapabilmenizi sağlayan SkecthBook Pro, özellikle dijital çizim dünyasının tüm nimetlerinden faydalanmanıza olanak sağlaması sebebiyle dijital tasarımcıların vazgeçemeyeceği türden bir uygulama. İçerisinde barındırdığı onlarca çizim ve boyama aracı sayesinde özgürce çizim yapabilir, çizimlerinizi profesyonel bir boyuta taşıyabilirsiniz. Uygulama, 12 katman ile çalışma imkanı sunan ve ayrıca galeri ve video çıkış alma özellikleri barındırıyor.

Fiyat: $4.99

 

GarageBand
Apple, fotoğraf ve video”culara özel uygulama yayınlar da, müzisyenleri unutur mu? GarageBand adlı yılların yerleşik Mac uygulaması, bir süredir iOS ortamında da kendisine yer bulmuştu. GarageBand, tıpkı iPhoto ve iMovie gibi, sadece müzisyenlere değil, amatörlere de hitap ediyor. Dilediğiniz enstrümanı seçip, dijital ortamda kayıt yaparak bu kayıtları birleştirmeye olanak sağlayan GarageBand, mutlaka edinilmesi gereken eğlence kaynaklarının başında yer alıyor.

Fiyat: $4.99
 


 
Adobe Photoshop Touch
Adobe”un iOS üzerindeki resmi Photoshop uygulamalarından biri olan Touch, iOS cihazınızdaki fotoğrafları en hızlı ve verimli şekilde Photoshop ortamına aktarmanızı ve Photoshop araçlarından yararlanmanızı sağlayan eşsiz bir uygulama. 1600×1600 çözünürlüğe kadar görüntü işlemeyi destekleyen Adobe Photoshop Touch, grafik tasarımcılara hitap ettiği kadar amatör düzeyde tasarımla uğraşan veya resim ve fotoğraflarını düzenlemek isteyen herkese hitap eden bir uygulama.

Fiyat: $9.99

Pixlr-o-matic
Fotoğraflara retro efektler katmak son dönemin en moda işlerinden biri. Pixlr-o-matic de tam olarak bu işi yapan ele avuca sığmaz bir uygulama! Birkaç adımda fotoğraflarınıza retro efektler ekleyebildiğiniz Pixlr-o-matic”te tam 25.000 farklı fotoğraf efekt seçeneği var. Kenarlıkları katmanlamanıza olanak tanıyan uygulama, pratik bir şekilde kullanılabiliyor. Başarılı arayüzü, Pixlr-o-matic”in bağımlısı olmanıza sebep olacaktır!

Fiyat: ücretsiz

 

Photogene
Fotoğraf düzenleme araçları açısından geniş bir seçki sunan ve RAW formatlarını destekleyen Photogene, 8 megapiksele kadar büyük dosyalar üzerinde çalışma imkanı da sunuyor. Twitter, Picasa, Facebook gibi sosyal ortamların haricinde Photogene ile işlediğiniz görselleri, elektronik posta ile de arkadaşlarınıza iletebiliyorsunuz. Uygulamanın öne çıkan özellikleri arasında fotoğrafları kırpma, kesme, keskinleştirme, noise(gürültü) azaltma, fotoğraflarda renk ayarlamaları yapabilme, az pozlamalı fotoğrafları düzeltme gibi özellikler yer alıyor.

Fiyat: $2.99
 


 
Oyun

Slice It!
Kes, oranla, tekrar kes, hesapla! İşte Slice It! Oyun, oynaması son derece keyifli olan bağımlılık yapmaya müsait bir yapıya sahip. Her bölümde bize geometrik bir şekil ve belli sayıda kesme hakkı veriliyor. Tam olarak o kesme hakkı kadar işlemde cismi, bizden istenen parçaya eşit olarak bölmeliyiz. Eğer tüm parçalar bire bir eşit olarak bölünürse en yüksek puanı alıyoruz. Eşitliği belli bir dereceye kadar sağlamama imkanına sahibiz. Bu durumlarda bölüm sonundan aldığımız puan azalıyor. Slice It!, iOS cihazınızda oynayabileceğiniz en keyifli oyunlardan birisi!

Fiyatı: 0.99$

BackStab
584 MB’lık boş alan isteyen BackStab, tıpkı bir bilgisayar oyunu gibi geniş ve zengin haritalara, gelişmiş grafiklere, bol aksiyona sahip eğlenceli ve heyecan kesici bir oyun. Eğer iPad 2’niz üzerinden kapsamlı bir oyun oynamak istiyorsanız, bakmanız gereken uygulamaların başında BackStab geliyor. Fiyatı ise böyle kapsamlı bir oyun için hayli ucuz.

Fiyat: $0.99

 

Six Guns
Vahşi Batı”nın en hızlı kovboyu olmaya hazır mısınız? iOS platformu için piyasaya sürdüğü oyunlarla adından söz ettiren Gameloft, Six Guns ile iOS oyuncularını Vahşi Batı serüvenine davet ediyor. Devasa haritalar eşliğinde onlarca farklı görev ile atımızı deptiğimiz oyun, level atlama ve deneyim puanı kazanma sistemiyle daha da eğlenceli hale geliyor. Six Guns”ın müziklerinin de harikulade olduğunu belirtmeden geçmeyelim!

Fiyat: $2.99
 


 
Grand Theft Auto 3
Şehirde yapayalnız bir suçlu… iOS dünyasına merhaba dediği günden bu yana platformun en dikkat çekici oyunu olan Grand Theft Auto, özellikle iPad sahiplerine eşsiz bir oyun deneyimi sunuyor. Pratik oynanış, hızlı ve akıcı oyun deneyimi, üst düzey grafikler ve eğlenceli oynanabilirlik ile GTA”yı mutlaka edinmelisiniz.

Fiyat: $4.99

Prince of Persia Classic HD
Oyun dünyasının efsanevi isimlerinden biri olan Prince of Persia, iOS dünyasında da yerini alıyor. Prince of Persia”nın iOS versiyonunda, yenilenen grafikler ve oynanış dikkat çekiyor. Oyun, klasik oyunun hikayesini bire bir yenilenmiş grafikle birlikte anlatıyor. Oyunun fanatikleri bu yeni iOS oyunuyla birlikte çoklu oyun desteğiyle de tanışmış oluyor. Game Center destekli oyunda onlarca bölüm bulunuyor. Her bir bölüm ise onlarca tuzak ve düşmanla dolu. Prince of Persia dünyasında kılıcınız ve zekanızdan başka bir şeyiniz yok!

Fiyat: $1.99

 

Where”s My Water?
Disney”in eğlenceli dünyasını iOS ortamına taşıyan Where”s My Water?, sıradışı oynanabilirliği ve zeka dolusu bulmacaları ile küçük büyük herkesin dikkatini çeken bir oyun. Kanalizasyonun derinliklerinde yaşayan timsaha temiz suyu ulaştırma üzerine kurulu oyun, onlarca zeka dolu bölümüyle App Store”un en eğlenceli oyunları arasında yer alıyor.

Fiyat:
 


 
Asphalt 6: Adrenaline HD
Hızın, tutkunun, rüzgarın ve nice araba dünyası parametresinin iOS dünyasındaki buluşma noktasını soracak olursanız, sizlere işaret edeceğimiz adresin Asphalt 6: Adrenaline HD olduğunu söylemeliyiz. Etkileyici grafikler, geniş otomobil seçeneği (üstelik DeLorean DMC-12 bile var!) ve çoklu oyuncu desteği, Asphalt 6: Adrenaline HD”yi türünün en iyilerinden biri yapıyor.

Fiyat: $0.99

Angry Birds
Artık onu anlatmaya gerek var mı bilemiyoruz… Atarlı kuşlar son olarak Space oyunuyla geçtiğimiz ay içerisinde bizlerin karşısına çıktı. Kuşlar her yeni bölümde daha da atarlanıyor. Eğlenceli ve bağımlılık yapıcı oynanış, karakteristik kuş ve domuz tasarımları ve keyifli müziğiyle birlikte Angry Birds, her oyunuyla birlikte iOS cihazlarımızda olması gereken bir uygulama.

Fiyat: $0.99

 

Real Steel
Aynı isimli sinema filminden iOS dünyasına uyarlanan DreamWorks imzalı Real Steel, klasik dövüş mantığının insanlardan sıyrılıp robotlara aşılanmasını sağlıyor. Az yer kaplamasına rağmen ciddi oranda kaliteli grafikler sunan Real Steel, Atom ile Zeus gibi filmdeki ünlü robotlarla da dövüşme imkanını kullanıcıya sunuyor.

Fiyat: $0.99
 


 
Cut The Rope
İpleri keselim, şekeri kurbağaya iletelim. Cut The Rope ile bir oyunun ne kadar bağımlılık yapabileceğini göreceksiniz. Hızlı ve pratik bir oynanışa sahip olan uygulama, zeka dolu bulmacaları ve zamanlamaya göre değişen çözümleriyle Cut The Rope, iOS kullanıcılarının vakitlerini eğlenceli vakte dönüştürmek için ideal bir uygulama.

Fiyat: $0.99

Real Racing 2 HD
iOS platformu için App Store”a sunulan araba yarışları dünyasında amansız bir rekabet yaşanıyor. Hangi araba yarışı en iyi oynanışı sunuyor tartışmasının odak noktalarından bir diğeri ise Real Racing 2 HD. Kokpit kamerasıyla rakiplerinin önünde avantaj kazanan oyun, çok çeşitli yarış modları, çoklu oyuncu modlarıyla iOS oyuncularına eşsiz bir yarış deneyimi sunuyor.

Fiyat: $2.99

 

Reckless Getaway
Getaway amansız bir hırsız – polis oyunu. Keyifli kamera açıları ve aksiyon dolu oynanışı sayesinde Getaway’in başından kalkmakta zorlanabilirsiniz! İki farklı oyun moduna sahip Reckless Getaway”in bu modlarının ismi kovalamaca (Getaway) ve yıkım (Wreckless). Her iki oyun modu da maksimum eğlence, aksiyon ve nefes kesici bir kaçış öyküsü barındırıyor. Keyifli oynanabilirliği ve akıcılığı sayesinde kesinlikle en iyi iPad oyunları arasında yer alıyor.

Fiyat:
$2.99
 

 
Madden NFL 12
Madden NFL 2012 ile 32 NFL Ligi takımı arasından dilediğimiz takımı seçebiliyor ve Amerikan futbolunun nefes kesici oynanışına kendimizi kaptırabiliyoruz. Touchdown için kıran kırana mücadele vermek istiyorsanız, sezon sonunda play-off’lara katılıp zorlu şampiyonluk yarışında ipi göğüsleyen olmak istiyorsanız, EA Sports imzalı üstün grafik detaylı, eşsiz stadyum eşsiz atmosferlerine sahip Madden NFL 12″yi kaçırmayın!

Fiyatı: $9,99

Modern Combat 3: Fallen Nation
Hiç iOS cihazınız üzerinden üst düzey grafiklere sahip bir FPS oynamayı denediniz mi? Gameloft, Modern Combat”ın üçüncü oyunu Fallen Nation ile iOS kullanıcılarına bu zevki yaşatmayı başarıyor! üstün grafikleri sayesinde MC3: Fallen Nation ile elinizin altında dev bir savaş haritası yer alıyor. üstelik hızlı ve pratik oynanış, oyun zevkini maksimuma çıkartıyor. çoklu oyuncu desteğinin olması ise ayrı bir avantaj. Bu sayede dünyanın diğer ucundaki MC3: Fallen Nation oyuncularıyla online olarak savaşabilir, ekstra puanlar kazanabilirsiniz. Oyunun single player modu da son derece eğlenceli ve doyurucu.

Fiyat: $0.99

 

Foosball HD
iOS için geliştirilmiş zorlu bir langırt oyunu simulasyonu olan Foosball HD, kendi başınıza veya aynı iPad üzerinde bir arkadaşınızla oynayabileceğiniz eğlenceli ve keyifli bir oyun! 3 boyutlu olarak gol atabilir ve rakibinize karşı amansız bir savunma yapabilirsiniz! Sezgisel ve duyarlı denetimleri, gerçekçi ses efektleri ve isterseniz fon müziği eşliğinde oyun keyfi! Foosball HD, biz türk kullanıcılarının langırt olarak tanıdığı bu oyuna oldukça etkileyici ve eğlenceli bir bakış açısıyla yaklaşan kaliteli bir iOS oyunu olarak en ateşli iOS uygulama dosyamızda kendisine sağlam bir yer edinmeyi başardı.

Fiyat: $2.99
 


 
Plants vs. Zombies HD
İlk yayınlandığında büyük ilgi toplayan ve bir anda popülerliğe kavuşan Plants vs. Zombies, iOS versiyonu ile oyun severlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Oyunda bir grup zombi, bahçeye girerek evinize ulaşmaya çalışıyor. Siz de envai çeşit bitki aracılığıyla bu zombileri bertaraf etmeye çalışıyorsunuz. Oynanışı son derece keyifli, bağımlılık yaratabilecek türden bir oyun. Plants vs. Zombies HD ile ilgili söylenmesi gereken bir diğer önemli nokta ise, oyunun müzikleri. Uygulamanın son derece ürkütücü fakat güzel müzikleri var. öte yandan, oyun içi sesler de olması gerektiği gibi; eğlenceli, akılda kalıcı. Oyunda farklı alanlar mevcut. Havuz, gündüz, gece ve çatı bunlardan bazıları. Bu oyunu oynarken kesinlikle keyif alacaksınız.

Fiyatı:
$2.99

İnternet

Tweetbot
Bir Twitter istemcisi olan Tweetbot ile Twitter”daki kullanıcı hakimiyetinizi yüksek seviyelere çıkarmak mümkün. Popüler Twitter uygulamaları arasında yer alan Tweetbot, çoklu Twitter tweet zaman çizelgesi, akıllı parmak hareketleri, kişiselleştirilebilir yönlendirme ve hızlı paylaşım gibi seçenekler barındırıyor. Tüm bu özellikleriyle birlikte Tweetbot da en ateşli iOS uygulamaları arasındaki yerini sağlamlaştırıyor.

Fiyatı: $2.99

 

Flipboard
Tüm sosyal ağlarınızı ve RSS kaynaklarınızı iPad üzerindeki bir dergiden takip etmek ister misiniz? Kulağa ilginç ve sıradışı geliyor öyle değil mi? Flipboard, bu sıradışılığı gerçek hayata taşıyor. Dilediğiniz ilgi alanınızı ve Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ hesaplarınızı entegre edebileceğiniz Flipboard, tüm bu mecralardan gelen yeni kaynakları tıpkı bir derginin sayfası gibi tasarlayıp bizlere sunuyor. Her sayfada birkaç tane feed barındıran uygulamada, sayfa değiştirerek feed”lerinize erişebiliyorsunuz. Flipboard”u şu haliyle, interaktif sosyal ağ dergisi olarak tanımlamak mümkün.

Fiyat: ücretsiz
 


 
TuneIn Radio Pro
İnternet radyoları arasında gezinmek, her radyo için ayrı bir uygulama indirmek canınızı sıkıyor mu? O halde TuneIn Radio Pro”yu edinerek tüm dertlerinize çözüm bulabilirsiniz. İnternet radyolarını tek bir yerde toplayan ve radyoları hem çaldığı müzik türlerine hem de lokasyonlarına göre kategorileyen bu uygulama, ayrıca favori kanallarınızı saklama, dilediğiniz anda favorilerinize ulaşma, dünya üzerindeki çeşitli etnik müzikleri kullanıcılara sunma gibi özelliklere sahip.

Fiyat: $0.99

Radyom
Türk radyo kanallarını takip edebileceğiniz en kapsamlı uygulamalardan biri olan Radyom, klasik radyo görünümlü arayüzü sayesinde radyo alışkanlığına sahip olan iOS kullanıcılarının gönlünü çelmeyi başarıyor. çevirmeli buton görünümündeki tuner”ı, sanki radyo kanalları arasında frekans arıyormuş hissi sağlıyor. Kaliteli bir altyapıya sahip olması ise Radyom”u bir adım daha ön plana çıkartıyor. Radyom radyosunun üstünde dantel bile var!

Fiyat: ücretsiz

 

İş

Office2 HD
özellikle iPad sahiplerinin sıkça sorduğu bir soru da, “iPad”te Office uygulamalarını nasıl çalıştırabilirim?” sorusudur. Office2 HD, bu sorunu çözebilecek potansiyele sahip yetenekli fakat biraz tuzlu bir uygulama. Word, Excel, PowerPoint dosyalarını direkt olarak iPad”inizde açmaya olanak sağlayan Office² HD, Word, Excel ve PowerPoint”in hemen her türlü özelliğini iPad üzerinde kullanmanıza da olanak sağlıyor!

Fiyat: $7.99
 


 
Dropbox
Masaüstü bilgisayarınıza yükleyeceğiniz Dropbox ile bulut dünyasına adım atmadıysanız, çok şey kaçırıyorsunuz! Zira masaüstü Dropbox uygulaması ile beraber Dropbox iOS uygulaması, iOS cihazınız ile masaüstü bilgisayarınızı ortak bir noktada buluşturmayı başarıyor! ücretsiz kullanıcılarına 2 GB ücretsiz alan sunan Dropbox, iOS kullanıcılarına özel çözümleriyle de cazibesini arttırıyor.

Fiyat: ücretsiz

Box for iPhone and iPad
Tıpkı Dropbox gibi kişisel bulut bilişim çözümü olan Box for iPad, Box.Net”in iOS ayağını oluşturuyor. Box for iPad”in en önemli özelliği ise, iOS kullanıcılarına özel ücretsiz 50 GB alan sunuyor olması! Evet, yanlış duymadınız. Box.Net üyesi olan iOS kullanıcıları bu sayede bulut bilişimi damarlarında hissedecek ve hatta belki de iCloud ile olan ilişkisini gözden geçirecek. Box”ın bulut çözümlerinden yararlanmak isteyen iOS kullanıcıları ise bu uygulamayı edinerek tüm işlemleri gerçekleştirmiş oluyor!

Fiyat: ücretsiz

 

Upad
iOS cihazınız üzerinde bol bol yazı yazan ve not tutan biriyseniz, hızlı, pratik ve göze hoş gelen bir uygulama derdine düşmüş olabilirsiniz. Upad tam olarak da bu ihtiyaçlarınızı karşılayabilen şık ve işlevsel bir uygulama. Upad ile ister el yazısıyla not alın, isterseniz de sanal klavye üzerinden yazı yazın. Upad”te kağıt hakimiyeti tamamen sizin elinizde. Kağıdın herhangi bir noktasına dilediğiniz notu alabilir, bu notu highlight edebilir, ayrı bir pencereye taşıyabilirsiniz. Biraz tuzlu bir fiyat etiketine de sahip olsa Upad, yazı yazma konusunda en yetenekli uygulamalardan biri.

Fiyat: $4.99
 


 
Weather HD

Anlık, günün ilerleyen saatleri, ertesi gün gibi seçeneklerle değişken hava durumlarını gösterebilen kapsamlı bir hava durumu uygulaması olan Weather HD, hava durumu tahminleriyle havanızı ölçmeye geliyor! üstelik hava tahmin raporlarını kullanıcılara iletme yöntemiyle de büyük beğeni topluyor. örneğin, güneşli bir havada piknik görüntüsü gösteren Weather HD, yağmur yağması durumunda kara bulutların arasına girerek yağmurlu hava atmosferini bizlere yaşatıyor.

Fiyat: $0.99

Stanza
Stanza ile iOS”unuzdan rahatça kitap okuyabilirsiniz! Netliği ve kullanım kolaylığı ile rakipsiz bir okuma arayüzü sunan Stanza, taşınabilirlik adına gelişmiş dijital kitap devriminde de önemli bir rol oynuyor. 6 milyon indirilme sayısına ulaşan Stanza için, “fenomen” demekte bir sakınca göremiyoruz. Stanza”da çeşitli mağazaların içinden 50.000 ‘den fazla popüler yeni kitabı satın alabilir ya da ücretsiz kitapları edinebilir ve iOS”unuzda okuyabilirsiniz. Kategorize edilmiş yüzlerce kitap arasından “dosya paylaşımı” ile dosyaları sürükleyip bırakmak da mümkün.

Fiyat: ücretsiz

 

Evernote
Evernote, hemen her yerde en pratik ve rahat şekilde not tutmanızı sağlayan ateşli bir uygulama! Herhangi bir anınızda aklınıza gelen sempatik düşüncelerinizi, fotoğraflarınızı ve ses kayıtlarınızı sanal ortama senkronize etmenize ve bu sayede bu senkronlara her yerden ulaşabilmenize olanak tanıyan Evernote, ayrıca çekici arayüzü sayesinde sürekli olarak kullanıcıyı Evernote”u açık tutma arzusuyla tanıştırıyor.

Fiyat: ücretsiz
 


 
iBooks
Havaların iyiden iyiye ısınmaya başladığı şu günlerde sıcacık evinizde oturup kitap okumanın keyfini hayal edebiliyor musunuz? O halde bu işi bir de dünyanın neresinde olursanız olun yaptığınızı düşünün. İşte iBooks, bu hayali gerçeğe dönüştürebilecek potansiyele sahip. iBooks ile dilediğiniz kitabı iOS cihazınıza atabilir ve sokakta, restoranda, otobüste veya metroda, belki de yatmadan önce düşük parlaklıkta istediğiniz şekilde kitaplarınızı okuyabilirsiniz. iBooks, iOS cihazların olmazsa olmaz uygulamalarından biri.

Fiyat: ücretsiz

 

En Yakın ATM (Closest ATM)
ATM”lerin hayatınızdaki kritik rolü özellikle kış tatillerinde önemini artırabilir. En Yakın ATM, iPad”inizde Türkiye”deki tüm bankalara ait ATM ve şube”leri bulunduğunuz lokasyona göre veya il/ilçe seçimi yaparak harita üzerinde görüntülemenizi sağlar. Oldukça kullanışlı bir arayüze sahip olan uygulamadaki “konumum” seçeneği ile lokasyonunuz GPS teknolojisi ile tespit edilerek haritada gösteriliyor. Haritayı yakınlaştırıp uzaklaştırarak dilediğiniz yerde ATM/Şube arayabiliyorsunuz. Arama yaparken tüm bankaları veya dilediğiniz bir bankayı seçebilirsiniz.

Fiyat: ücretsiz
 


 
Foursquare
Sömestr tatilinde dünyayla birlikte sizde o kafe senin bu restoran benim dönecekseniz, Foursquare uygulaması, bulunduğunuz lokasyon her neresiyse orayı keşfetmenize yardımcı olacaktır. üstelik yeme-içme yerlerindeki indirim haberleri ile beraber! Türk kullanıcılar arasında oldukça popüler bir yere sahip olan uygulama, yeni yerler keşfetmeye, keşfettikçe rozet kazanmaya ve puan toplamaya olanak sağlıyor. Foursquare”in ise bir kötü yanı bulunuyor: Bağımlılık! Bir süre sonra attığınız her adımda elinizi iOS cihazınızda, Foursquare”de Check-in yaparken bulmamak için, kontrollü tüketmekte fayda var!

Fiyat: ücretsiz

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here