Ana sayfa Donanım En “akıllı” saat

En “akıllı” saat

0

Giyilebilir teknoloji ürünleri hızla hayatımızda yer etmeye devam ederken, akıllı saatler alanında teknoloji firmaları bitmek tükenmek bilmeyen bir yarışın tam ortasındalar. 

İşte bu yarışta, Timex firması sürpriz bir çıkış yaparak, SIM kart takılabilen, 3G destekleyen ve bir telefona ihtiyaç duymayan akıllı saat Ironman One GPS+’ı üretti.

Geçtiğimiz hafta tanıtılan akıllı saat, bir akıllı telefonla senkronize olmaya ihtiyaç duymadan uygulamaları çalıştırıyor, internete bağlanıyor, mesaj alıp gönderiyor ve GPS sinyallerini yakalıyor.

4GB hafızasıyla MP3 de çalabilen saat, temel olarak bir egzersiz saati olarak tasarlanmış. Bu yüzden mevcut tüm egzersiz uygulamalarını da tam olarak destekliyor ve su geçirmiyor. 

Saatin GPS özelliği sayesinde konum bilgisi hassas olarak edinilebiliyor ve arkadaşlarla paylaşılabiliyor. Ayrıca GPS sayesinde koşu, yürüyüş ya da bisiklet rotanız takip edilebiliyor. Eğer kaybolursanız “beni bul” özelliği sayesinde tam konumunuz yetkili birimlere (polis, itfaiye gibi) iletiliyor.

Times Ironman One GPS+, firmanın kendi sitesinde 399 dolar fiyatla önsiparişte. Eğer nabzınızı ve kalp ritminizi ölçebilen bir üst modelinden isterseniz 449 dolar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here