Ana sayfa Haber Emir Ersoy Amerika Turnesinde!

Emir Ersoy Amerika Turnesinde!

0
Avrupa’nın sayılı caz kulüpleri arasında gösterilen ve dünyanın en önemli caz müzisyenlerinin sahne aldığı İstanbul Jazz Center’da 25-26 aralık tarihlerinde 10 kisilik Projecto Cubano salsa orkestrasıyla 2 konser verecek olan Ersoy, Ocak ayında ”Cuban Portrait” albümü ile Amerika Turnesine çıkıyor.

Emir Ersoy,ülkemizde bir ilki gerçekleştirip tüm dünyaya dağıtılan ve Avrupa’daki birçok caz eleştirmeni tarafından ”kaportası Türk,motoru Kübalı”  benzetmesi yapılan ve Avrupa’nın önemli caz eleştirmenlerinden biri olan  Raul De Gama’nın ”bir Kübalı’dan tek farkı nüfus cüzdanı olmalı”dediği ”Cuban Portrait” adlı latin-caz tarzındaki albümün sahibi.
 

Emir Ersoy’a konserlerinde,Gloria Estefan, Celia Cruz,Tito Nueves,Jose Feliciano,Horaico El Negro Hernandez gibi isimlere eşlik etmiş olan ve dünyanın en önemli Latin caz trompetçilerinden biri olarak gösterilen  Amik Guerra da eşlik ediyor.
 
Amerika’da ki konserlerinde ise Ersoy’a ülkemizin en önemli müzisyenleri arasındaki Eylem Pelit (bas) ve Serdar Barçın (saksafon) eşlik edecek. Davulda ise tüm dünyanın yakından tanıdığı efsanevi latin caz davulcusu Robby Ameen olacak.

Amerika dönüşü ilk konserler ise 11-12 Şubat’ta yine İstanbul Jazz Center’da ve 14 şubatta Ankara Caz Festivalinde.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here