Ana sayfa Haber EMC”nin yeni depolama prensibi DSSD Flash Depolama saniyede 10 milyon işlem tamamlıyor

EMC”nin yeni depolama prensibi DSSD Flash Depolama saniyede 10 milyon işlem tamamlıyor

0

EMC Corporation, flash depolamada önemli bir atılım yapan EMC DSSD D5‘i piyasaya sunmaya bailadı Yeni bir flash depolama kategorisi olan Kabin ölçekli Flash‘in ilk örneği olan DSSD D5, hem standart hem de mümkün olan en düşük gecikme süresiyle son derece yüksek performans seviyeleri gerektiren yeni nesil veri yoğun uygulamalar için tasarlanan tamamen yeni bir mimari olarak öne çıkıyor. DSSD D5, genetik dizilim hesaplamaları, dolandırıcılık tespiti, kredi kartı kimlik doğrulaması ve gelişmiş analiz gibi uygulamaları on kata kadar hızlandıran gerçek sonuçlarla performansı yeni boyutlara taşıyor.

Kurumlar, veri büyümesi, veri hızı ile farklı iş ve müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere yüksek performanslı altyapılardan yararlanmak istiyor. Bu kurumlar son derece yüksek seviyede performans, iş üretimi ve neredeyse sıfır gecikme özelliklerine sahip, kurumsal kullanıma hazır paylaşılan flash depolama talep ediyor.

DSSD D5, 48 istemciye kadar son derece yoğun, yüksek performanslı, erişimi son derece kolay ve gecikme hızı son derece düşük bir paylaşılan flash depolama çözümü sağlıyor. D5, her noda 3. Nesil PCIe üzerinden bağlanıyor ve PCI bağlı flash performansı sağlayan NVMe teknolojisini kullanıyor. Aynı zamanda D5, paylaşılan depolamanın faydalarını sağlayan, bilgi işlem sürecinden ayrılmış tek başına kullanılan bir uygulamadır. Sonuçta neredeyse 100 mikrosaniye gecikme, saniyede 100 GB iş üretimi ve 10 milyona yakın IOPS ile yeni nesil performans elde ediliyor.

Kabin ölçekli Flash sistemi olarak DSSD D5 standart kurumsal iş yüklerini hızlandırmak için tasarlanan diğer tüm depolama dizilerinden farklı kullanım durumlarına çözüm sağlıyor. Ultra yüksek performanslı D5 sıfırdan geliştirildi ve şu anda piyasada bulunan diğer depolama seçeneklerinden farklı bir konumda olmasını sağlayan, endüstride ilk kez görülen çeşitli donanım ve yazılım yenilikleri içeriyor. DSSD D5 depolamanın ötesine, son derece yüksek performans ve ölçeklenebilirlik gerektiren yeni nesil uygulamaların dünyasına adım atıyor.

Bugünün yüksek performans gerektiren veri yoğun iş yükü taleplerini karşılamak üzere tasarlanan D5 ayrıca yüzde yüz aktif ve sık erişilen verilerle son derece geniş, hızlı büyüyen çalışma setlerini işleyen, gün geçtikçe sıklaşan yeni nesil uygulamalara son derece önemli bir bağlantı sağlıyor.

DSSD D5 son derece yoğun, paylaşımlı flash ile veri merkezinin kapladığı alanı ve maliyetleri azaltıyor. Cihaz, yedekleriyle birlikte doğrudan bağlanan 48 adede kadar istemcinin erişebildiği beş kabinlı ünite şasesinde 36 adede kadar flash modülü ile birlikte 144 TB HAM (100 TB’ı kullanılabilir) kapasite sağlıyor. D5 ayrıca kurumsal sınıf kullanılabilirlik ve hizmet verilebilirlik özellikleri ile daha yüksek uygulama çalışma süresi sağlamak üzere tasarlandı. Bu özellikler arasında çift bağlantı noktası ile bağlanan istemci kartları, çift H/A denetçileri, Cubic RAID ile yedekli bileşenlerle endüstri lideri flash güvenilirliği ve sağlamlığı, dinamik yıpranma düzeylendirme, flash fiziksel denetim ile zaman-mekan otomatik bellek yönetimi yer alıyor.

EMC, günümüzde iş açısından kritik uygulamaların aşırı performans ihtiyaçları için tasarlanmamış geleneksel mimarilerle kısıtlanan endüstriler için DSSD D5“i sunuyor.  DSSD D5, rakip ürünlere göre 1/25 oranında yer kaplayarak yüksek performanslı Oracle kümelerine dört kat daha fazla hız sağlamak üzere yenilikçi, düşük gecikmeli bir veri yolu üzerinden Oracle gibi mevcut veritabanlarını ve veri ambarı çözümlerini hızlandırıyor. DSSD D5 ile müşteriler birden çok uygulamayı tek bir depolama platformunda birleştirebilir ve verilerin birden çok kopyasını, karmaşık dizinlemeyi, karmaşık bölümlendirmeyi ve somutlaştırılan görünümleri ortadan kaldırarak veri ambarlarını sadeleştiriyor. 

Hadoop iş yükleri için DSSD D5 standart DAS altyapısına göre operasyonel analizleri önemli derecede hızlandırıyor. Bunun yanı sıra müşteriler, bilgi işlem ile depolamayı bağımsız olarak ölçeklendirerek, HDFS”de belirlenen kopyalama faktöründen bağımsız olarak flash üzerine verilerin yalnızca bir kopyasını yazarak flash yatırımlarından maksimum getiri elde edebiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here