Ana sayfa Sektörden EMC”nin açık kaynakta yeni projesi var

EMC”nin açık kaynakta yeni projesi var

0

Açık kaynak topluluğuna önemli yeni katkılar sağlamaya hız veren EMC, sunucu ve ağ kaynaklarını hiper ölçekte yönetmek ve düzenlemek konusunda endüstri genelinde karşılaşılan sorunları çözmek üzere tasarlanan platform-agnostik teknoloji yığını RackHD’yi tanıttı. Bununla birlikte EMC Docker, Mesos ve diğerleri tarafından sağlanan kapsayıcılarla kullanılmak üzere açık kaynak depolama düzenleme motoru REX-Ray Projesi ile ilgili yeni güncellemeleri tanıttı.

RackHD yazılımı, bugünün sunucularının önemli bir kısmı üzerinde bulma, açıklama, sağlama ve programlamanın otomasyonunu sağlayan donanım yönetim ve düzenleme (M&O) olanağı sunuyor. Modern veri merkezleri, hiper ölçekli kullanım durumlarında her geçen gün artan oranda Ticari Olarak Kullanıma Hazır (COTS) farklı donanımlardan oluşan, birden çok satıcıdan edinilen depolama, ağ oluşturma ve sunucuların bileşimini içeriyor. Düşük seviyeli işletim sistemlerinin kurulması veya farklı cihazlarda bellenim ve BIOS güncellemelerinin gerçekleştirilmesi veri merkezi mühendislerini zorlayan bir iştir ve hiper ölçekte bu işlemlerin gerçekleştirilmesini daha da zor ve daha masraflı hale getirir. RackHD, çeşitli veri merkezi donanımları üzerinde bu temel görevleri otomatik ve basit hale getirmek üzere tasarlandı.

Geliştiriciler RackHD API‘ını daha büyük bir düzenleme sistemi içinde bir bileşen olarak veya söz konusu donanımdan bağımsız olarak donanım hizmetlerinin yönetilmesi için bir kullanıcı arayüzü oluşturarak kullanabilir. çözüm kurumların yüksek miktarda olağan sunucu ve heterojen altyapı kullanan modern uygulamaların dağıtımını hızlandırabilmelerine yardımcı olmayı amaçladı.

CoprHD birden çok satıcının sağladığı depolamayı merkezileştiren ve basit, genişletilebilir bir platform haline getiren bir açık kaynak depolama otomatikleştirme yazılımıdır. CoprHD Topluluğu yeni özellikler, projeler, topluluk katkıları ile Apache Lisansı 2.0 için yeni bir lisanslama anahtarı eklemek üzere CoprHD 2.4 ile ilk resmî sürümünü sundu. Bu yeni sürüm EMC ECS nesne depolama ile EMC XtremIO 4.0 yazılımı için yeni REST API içermek üzere CoprHD’nin kapsamını genişletiyor. 

EMC ayrıca REX-Ray depolama düzenleme motorunun yeni sürümünü açıkladı. EMC tarafından yürütülen REX-Ray, Docker, Mesos ve diğerleri dahil olmak üzere sağlanan kapsayıcı çalıştırmaları için kalıcı depolama erişimi sunan bir açık kaynak projesi. Olağan depolama, sanallaştırma ve bulut platformları üzerinde gelişmiş depolama işlevselliği sağlamak üzere tasarlandı.

Yayınlanan 0.3 sürümü, GCE (Google Compute Engine) ile birlikte EMC Isilon ve EMC VMAX® depolama sistemleri için genişletilmiş depolama platform desteği dahil olmak üzere topluluk katkılarıyla çok sayıda yeni güncelleme içeriyor. Buna ek olarak REX-Ray ana bilgisayarların yanıt vermeyen ana bilgisayarlardaki tanıtılan birimlerin yeniden atanmasını sağlayan öncelikli birim tanıtma işlevi ile güncellendi. Bu durum uygulamaların kalıcı olarak depolama erişimine olanak tanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here