Ana sayfa Haber EMC kurumların hibrit buluta geçişini kolaylaştıran EMC Data Lake Stratejisini duyurdu

EMC kurumların hibrit buluta geçişini kolaylaştıran EMC Data Lake Stratejisini duyurdu

0

EMC Corp, kuruluşların ayrı noktaları olduğu kadar, genel bulutu da kolayca ölçeklendirmelerini sağlayan yeni ürünler, özellikler ve kapasiteleri kapsayan EMC Isilon Scale Out NAS Veri Gölü“nün yeni sürümünü kullanıma sunduğunu duyurdu. Yeni ürünler, – IsilonSD Edge, yeni nesil Isilon OneFS ve Isilon CloudPools – yapılandırılmamış verilerin yalnızca ana veri merkezinde değil, uzak ofisler gibi veri merkezinin farklı konumlarında da kullanılabilir olmasına ve bulut arşivlemesine olanak tanıyarak EMC Data Lake (Veri Gölü) çözümünü geliştirdi. Daha verimli bir Veri Gölü sunmak üzere tasarlanan yeni Isilon çözümleri, birden fazla iş akışını birleştirerek kullanıcıların verilere tüm konumlardan erişmelerine ve verileri analiz etmelerine olanak tanıyor.

EMC Veri Gölü 2.0 stratejisi ve yapılan yeni duyurular, bu zorlukların yönetilmesi açısından büyük önem taşıyor. Erken Veri Gölü dağıtımları, yalnızca ana veri merkezindeki – ya da yakınındaki – veri kaynaklarının çekilmesiyle sınırlıydı. Şu an için Veri Gölü 2.0’ın genişlemesi ve yapılandırılmamış verileri ana veri merkezinde, farklı depolama konumlarında ve bulutta, basit ve tutarlı bir şekilde yönetmesine önemli derecede ihtiyaç duyuluyor.

EMC IsilonSD Edge, uzak ofislerde veya kenar konumlarda veri yönetimini en düşük maliyetli şekilde basitleştirmek için tasarlanmış, yazılım tanımlı yeni bir çözüm. Farklı konumların eskiden beri maliyet, düşük kapasite, yönetim karmaşası, çakışan formatlar ve zaman zaman yaşanan yönetişim zorlukları gibi sorunları vardı. Bu durum, bu konumlarda çalışan bilgi işçilerinin verimliliğini olduğu kadar, BT’nin de verileri görüntüleme ve yönetme becerisini etkiliyordu. IsilonSD Edge, olağan donanım üzerinde çalışan, yüzde 100 yazılım tanımlı bir ortam sunuyor. IsilonSD Edge, VMware ESX’i destekliyor ve yönetim kolaylığı için VMware vCenter ile tam olarak entegre çalışıyor. IsilonSD Edge, OneFS işletim sisteminin yeteneklerinin hiçbirinden ödün vermez ve verileri sorunsuz şekilde ana merkezden/ana merkeze çoğaltır, 36TB’a kadar ölçeklendirirken OneFS’nin veri hizmetlerini ve protokollerini destekler. IsilonSD Edge, üretim dışı kullanım için ücretsiz ve üretim kullanımı için küme başına lisanslı olarak kullanıma sunulacak.

Veri Gölünü farklı konumlarla genişletmeye ek olarak, EMC yeni ve gelecek nesil Isilon OneFS işletim sistemiyle Veri Gölü”nü merkezde de geliştiriyor. Bu zengin seçenek, esnekliği artırmak, yönetimi basitleştirmek, etkinliği yükseltmek ve çok büyük Veri Gölleri için kesintisiz çalışma sağlamak üzere tasarlandı. Ayrıca önemli bir diğer iyileştirme de tam İşleme Sırasında Yükseltme desteği. Küçük kod aileleri için NDU desteği veren OneFS, artık büyük kod ailelerinde de çalışarak Veri Gölü esnekliğini artırıyor. Daha esnek Veri Gölü, yükseltmeler sırasında uygulama iş yükündeki sorunlar ve kullanıcılar için çalışamama süresinin önüne geçmeye yardımcı olacak.

Yeni nesil OneFS’de, müşterilerin uygulamalarını ya da son kullanıcı ortamlarını, gerektiğinde yükseltme öncesi duruma getirmelerini sağlayacak esnek yazılım yükseltmesini geri alma özelliği de bulunuyor. Bu özellikler, altyapı yöneticilerine sorunsuz bir kullanıcı deneyiminden ve kritik ortamların sürekli çalışır durumda kalacağından emin olmalarını sağlayacak parçacıklı seçenekler sunuyor.

 

EMC merkez ve kenarda depolama odaklı çözümlere ek olarak, EMC Isilon’un kolayca genel, özel ve hibrit bulutlara kadar genişlemesini sağlayacak, Isilon ürün yelpazesine yönelik yeni bir yazılım uygulaması olan EMC CloudPools’u (Bulut Havuzu) da sunuyor. Şirket içindeki verilerin büyük bölümü, düzenleme ve uyum amaçlarına yönelik olarak uzun süre muhafaza edilmesi gereken soğuk verilerden oluşuyor. Bulut Havuzları, Isilon’un, bulut ağ geçidi gerektirmeden verileri Amazon Web Hizmetleri, Microsoft Azure ve Virtustream gibi genel bulutlara doğal biçimde katmanlamasını sağlıyor. Ayrıca, veri merkezinin EMC Elastic Bulut Depolama (ECS) ve özel bir bulut olarak Isilon’a genişlemesini sağlıyor. Isilon, ana merkez ad alanını buluta genişleterek, konumdan bağımsız olarak veri erişimine olanak tanınıyor. Veri buluta katmanlandığında, bulutta duran kurum verilerinin güvenliğini sağlamak için, taşıma sırasında şifreleniyor ve sıkıştırılıyor. Bu da kurumların, Veri Göllerini bulut ölçeğinde bir kapasiteden yararlanacak şekilde genişletmelerini ve verilere tutarlı şekilde ve kolayca erişeceklerinden ve yöneteceklerinden emin olmalarını sağlıyor.

EMC IsilonSD Edge, gelecek nesil EMC Isilon OneFS ve EMC Isilon CloudPools, 2016 başında Türkiye”de satışa sunulacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here