Ana sayfa Haber Elon Musk’ın yerine geçecek yeni Tesla YK Başkanı belli oldu

Elon Musk’ın yerine geçecek yeni Tesla YK Başkanı belli oldu

0

SEC ile aralarındaki kapışmadan sonra yönetim kurulu başkanlığı görevinden alınan Elon Musk’ın yerine Robyn Denholm geçti. Ünlü “420 tweeti” sonrasında SEC tarafından dava açılan Elon Musk, CEO görevini koruma hakkını elde etse de yönetim kurulu başkanlığından zorla istifa ettirilmişti. Atılan tweetin yatırımcıları yanlış yönlendirdiğini iddia eden Amerikan devlet kuruluşu, CEO’ya ek olarak 20 milyon dolarlık bir ceza da kesmişti.

Yeni YK Başkanının duyurulmasının ardından açıklama yapan Elon Musk, şu sözleri kullandı:

Robyn hem teknolojide hem de otomotiv endüstrisinde son derece tecrübeli. Kendisi ayrıca bir yönetim kurulu üyesi olarak Tesla’nın para kazanan bir firma olması yolunda büyük katkılar sundu. Onunla bu sürdürülebilir enerjiye yönelik devrimsel hareketlerde daha yakın çalışmayı dört gözle bekliyorum.

2014’ten beri Tesla yönetim kurulu üyesi olan Denholm, aynı zamanda Telstra’da CFO görevini yürütüyor. Bu görevi bırakacağını açıklayan Denholm, tam zamanlı olarak Tesla’da olacak. Kendisi ayrıca Silikon Vadisi ve otomotiv alanında hatırı sayılır deneyime sahip ve çok sayıda finans pozisyonunda çalıştı. Robyn Denholm şimdiye kadar Sun Microsystems, Juniper Networks ve Toyota’da çalıştı.

İlgili Haber: Tesla elektrikli araçları için parça kataloğunu yayınladı


Aracı: Jon Porter / The Verge

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here